Ulft, Netherlands

Curaçaose burger zet voet aan wal in Doetinchem

De in Curaçao wereldberoemde Williburger is voor het eerst de oceaan overgestoken naar Nederland. Eeterij de Dennen in Doetinchem heeft de zaak om niet beschikbaar gesteld aan Marfa Wawoe, bedenker van de burger, om het gerecht aan het Nederlandse publiek te laten proeven. De Williburger is zo bijzonder omdat hij gemaakt is van geitenvlees, typisch voor het Caribische eiland. De Dennen en Wawoe pakken het gelijk groots aan, ze willen de wedstrijd om beste burger van de Benelux winnen.
Nick Hermsen | Bart Sollman | 25 augustus 2023 15:07 | Aangepast op 25 augustus 2023 15:07
“Dit zijn echt mijn twee engelen”, zegt Wawoe terwijl ze een sigaretje rookt op het terras voor de Dennen. Hiermee doelt ze op Jerry en Diana Weber, eigenaars van de eeterij. Per toeval kwam het echtpaar een jaar geleden in de zaak van Wawoe op Curaçao. “We kwamen met elkaar aan de praat en zo ontdekten we dat Marfa de burger eigenlijk wel buiten Curaçao wilde verkopen”, zegt Jerry. Met horecaondernemers onder elkaar is het al snel één plus één is drie, dus het idee was snel geboren. Het echtpaar Weber bood hun zaak om niet aan om als eerste plek buiten Curaçao de burger te verkopen.

De aankondiging van de burger heeft voor veel extra reserveringen gezorgd bij de Dennen. Mensen vanuit heel Nederland willen de Williburger proeven. Jerry: “We zitten normaal al aardig vol met vaste gasten, nu komt er nog meer bij. Zelfs vanuit Monnickendam komen er gasten.” Ook voor Wawoe is het een feest der herkenning: “Zeventig procent van mijn gasten is Nederlands, ik zag tussen de reserveringen al wat bekende namen staan.”

Beste burger Benelux?
Nu de geitenburger in Nederland is, is hij ook gelijk ingeschreven voor de wedstrijd om beste burger van de Benelux. Jerry Weber kreeg een wildcard voor de finale voor zijn burger, maar gaf deze aan Wawoe. Ergens komende week komt een mystery guest de burger proeven en beoordelen. Als deze goed beoordeeld wordt, gaat de burger naar de grote finale in Maastricht. Maar wat maakt de burger nu écht uniek? “Dat weet je als je hem proeft, hij smaakt hemels”, zegt Wawoe.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Snackbar|Doetinchem|Curaçao|

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

Doetinchemse loopt marathon van Berlijn uit liefde voor zieke vader

De Doetinchemse Suzanne Jansen is in het buitengebied van Zelhem hard aan het trainen. Ze gaat namel...

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

De Zwarte Cross herbeleven? Dat kan, want het Achterhoekse festival neemt een verrassende wending en...

Laborijn start nieuwbouw in Doetinchem: 'Kerstborrel volgend jaar in nieuw pand'

Een nieuw hoofdstuk breekt aan voor het Doetinchemse werk- en ontwikkelbedrijf Laborijn. Het oude pa...

Minderjarig meisje gewond na straatroof tijdens kermis in Doetinchem

Een minderjarig meisje is zaterdagavond bij het gemeentehuis gewond geraakt bij een straatroof op de...

Man onder invloed van ‘Monkey Dust’ veroorzaakt ongeval in Doetinchem

Een fietser is in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt toen hij met zijn fiets ten val kw...

Fietsster gewond na aanrijding in Doetinchem

Een vrouw is woensdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding tussen twee fietsers in Doetinchem. De...