Ulft, Netherlands

Crisisnoodopvang in Doetinchem weer verlengd, nu tot eind september

De crisisnoodopvang voor ruim tweehonderd vluchtelingen bij het station in Doetinchem blijft tot eind september bestaan. Eigenlijk zou de opvanglocatie eind vorig jaar sluiten, maar de gemeente besluit de plek voor de tweede en laatste keer langer open te houden.
Jasper Hazelaar | 4 april 2023 14:14 | Aangepast op 4 april 2023 14:14
Daarmee reageert de gemeente op een verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers. De verwachting is dat de toestroom van asielzoekers in de zomer alleen maar toeneemt, waardoor de locatie in Doetinchem van groot belang is en blijft. “We hopen dat we ook in de laatste drie maanden van de opvang een beroep kunnen blijven doen op de Doetinchemse gastvrijheid”, aldus burgemeester Mark Boumans, die de inzet van de Doetinchemse samenleving roemt. Tegelijkertijd ziet hij dat de noodopvang eigenlijk niet geschikt is voor het langdurige verblijf waar nu sprake van is.

De tijdelijke bewoners uitten de afgelopen tijd zelf ook kritiek op hun verblijfssituatie. Met name de langdurige asielprocedure zorgt voor onvrede, maar ze hadden ook zorgen over het eten en de sanitaire voorzieningen. “We zien nu dat te veel mensen te lange tijd in de noodopvang ‘wonen’”, beaamt Boumans. “Onze opvang is daar niet echt geschikt voor. Afgelopen jaar hadden we geluk met een zachte winter. Een langer verblijf in een winterperiode zien we niet zitten.”

Definitieve opvangplek
De opvanglocatie aan de Industriestraat bestaat sinds eind augustus. Hoewel het bedoeld is als tijdelijke locatie, werd afgelopen november ook al besloten om de opvang langer open te houden. Toen ook vanwege een tekort aan opvangplaatsen in Nederland. Hoewel de noodopvang sluit, blijft Doetinchem openstaan voor het opvangen van asielzoekers: “We gaan nu liever verder met het maken van plannen voor een vaste kleinschalige opvang voor asielzoekers in Doetinchem.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Motorrijder scheurt met 189 km/u (!) over tachtigweg in Doetinchem

Een 28-jarige motorrijder is zijn rijbewijs kwijt nadat hij op dinsdag 22 april met een snelheid van...

Doetinchemse burgemeester wil start Tour de France naar de grensstreek halen

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem wil samen met de Duitse collega’s in de grensregio de Tour ...

Dit was Koningsdag 2025: ‘Achterhoek, vriendschap, samenbinden en Duitse regio’

Koning Willem Alexander en de ontvangende burgemeester Mark Boumans spraken er aan het begin en aan ...

Eerste oranjefans staan in de vroege ochtend al aan de route van Koningsdag Doetinchem

De zon is nog amper op maar de allereerste oranjefans melden zich al langs de route van Koningsdag i...

De Graafschap speelt tóch in het oranje-wit op de (kleine) Vijverberg

De Graafschap in het oranje-witte Koningsdagshirt en niet in het blauw-wit op eigen Vijverberg? Voo...

ORANJEKOORTS | Doetinchem nu écht klaar voor Koningsdag #8

De Oranjekoorts stijgt in de Achterhoek! Ter voorbereiding op Koningsdag in Doetinchem komt REGIO8 m...