gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Corso’s willen bloemencorso op erfgoedlijst

dc3acdf173bd1fb6c69c51e1052f5346.jpg
Redactie REGIO8 |

“We willen intern met elkaar in gesprek zijn en elkaar slimmer maken”, laat Herman ter Haar, voorzitter van Stichting Bloemencorso Lichtenvoorde weten. “Uiteindelijk willen we bereiken dat we op de internationale erfgoed lijst komen van UNESCO.” Deze doelstelling is volgens voorzitter van de Corsokoepel Paul Bastiaansen heel realistisch. “Het is wat mij betreft echt een schoolvoorbeeld van immaterieel erfgoed”, vertelt de voorzitter. Hij noemt onder andere de overdracht van generatie op generatie en hoe groepen mensen een eigen identiteit creëren, als criteria. “En dat zijn elementen die bij corso’s heel erg in het oog springen.”

Dat betekent nog niet dat die benoeming op korte termijn zal gebeuren. “Dat kan heel lang duren omdat het aan heel veel eisen vast zit”, zegt Ter Haar. Maar hij heeft echt geen haast: “Want we gaan nog heel lang door met corso’s in Nederland.” Het besluit om op de UNESCO erfgoedlijst te komen is ook een politieke beslissing. “Het is uiteindelijk de minister die daar over beslist en daar spelen allerlei politieke processen een rol waar wij niet zoveel invloed op hebben”, laat Bastiaansen weten. “Het is een kwestie van lange adem en aan blijven kloppen op de deur, dus ik hoop dat het uiteindelijk goed gaat komen.”
Bekijk hier een verslag van het Bloemencorso in Lichtenvoorde.

Foto: REGIO8

Lees ook

PXL_20260327_193142612.MP.jpg

Kruis van oorlogsschroot en processie verbindt de Duitsers met Netterden

Een kruis, gesmeed uit oorlogsschroot, gedragen over de grens als symbool voor vrede. Jaarlijks lopen mensen van het Duitse Spielberg naar Netterden om samen stil te staan bij vrede en de slachtoffers van oorlogen. Het doel is de verbondenheid bij elkaar op te zoeken.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.35.16.jpeg

Shovel vliegt in brand bij boerderij in Doetinchem

Een shovel is maandagmiddag op de Kommendijk in Doetinchem in brand gevlogen tijdens werkzaamheden. Het is nog niet bekend hoe de brand exact heeft kunnen ontstaan.

KoeiendansZonderDans3 @Mijndronebeeld.jpg

Koeien dansen weer in Hummelose wei: ‘Zorgen voor heel veel biodiversiteit’

Het blijft elk jaar weer een bijzonder moment voor koeien, de boer én honderden bezoekers: de koeiendans. Nadat de dieren de hele winter in de stal hebben doorgebracht, mogen ze eindelijk weer de wei in. Ronald Pelgrom van de ijsboerderij in Hummelo ziet de spanning elk jaar weer toenemen in aanloop naar het spektakel.

Handballer0.jpg

Handbalkeeper Martin Reijntjes (63) stopt na 48 jaar: ‘Het is goed geweest’

Voor Martin Reijntjes uit Gendringen was het zaterdagavond een bijzondere avond: zijn laatste handbalwedstrijd. Na ongeveer 48 jaar in selectieteams stopt de doelman. “Ik vond het wel spannend. Ik was er de hele week al mee bezig”, zegt hij in aanloop naar zijn laatste duel voor het Ulftse UGHV.

Knakpaling.jpg

Zwaar verminkte palingen aangespoeld bij Rees en Emmerich: ‘Ongewoon veel’

Honderden dode en nog levende, zwaargewonde palingen zijn de afgelopen weken aangetroffen langs de Rijn bij Rees en Emmerich. Volgens deskundigen gaat het om ongewoon hoge aantallen. Dat is extra zorgwekkend, omdat de palingstand al jarenlang onder zware druk staat.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 11.54.25.jpeg

Ernstig ongeval op N18 bij Groenlo, weg afgesloten

De N18 tussen Groenlo en Lichtenvoorde is afgesloten na een ernstig ongeval met een personenauto en een vrachtwagen. De aanhanger van de vrachtwagen is gekanteld, de personenauto ligt in de sloot. Er is tenminste één gewonde gevallen.