gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Corso’s willen bloemencorso op erfgoedlijst

dc3acdf173bd1fb6c69c51e1052f5346.jpg
Redactie REGIO8 |

“We willen intern met elkaar in gesprek zijn en elkaar slimmer maken”, laat Herman ter Haar, voorzitter van Stichting Bloemencorso Lichtenvoorde weten. “Uiteindelijk willen we bereiken dat we op de internationale erfgoed lijst komen van UNESCO.” Deze doelstelling is volgens voorzitter van de Corsokoepel Paul Bastiaansen heel realistisch. “Het is wat mij betreft echt een schoolvoorbeeld van immaterieel erfgoed”, vertelt de voorzitter. Hij noemt onder andere de overdracht van generatie op generatie en hoe groepen mensen een eigen identiteit creëren, als criteria. “En dat zijn elementen die bij corso’s heel erg in het oog springen.”

Dat betekent nog niet dat die benoeming op korte termijn zal gebeuren. “Dat kan heel lang duren omdat het aan heel veel eisen vast zit”, zegt Ter Haar. Maar hij heeft echt geen haast: “Want we gaan nog heel lang door met corso’s in Nederland.” Het besluit om op de UNESCO erfgoedlijst te komen is ook een politieke beslissing. “Het is uiteindelijk de minister die daar over beslist en daar spelen allerlei politieke processen een rol waar wij niet zoveel invloed op hebben”, laat Bastiaansen weten. “Het is een kwestie van lange adem en aan blijven kloppen op de deur, dus ik hoop dat het uiteindelijk goed gaat komen.”
Bekijk hier een verslag van het Bloemencorso in Lichtenvoorde.

Foto: REGIO8

Lees ook

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.

GalaLochem1000.jpg

Skelters, crossmotoren en zelfs een boot: leerlingen Staring College Lochem in stijl naar gala

Middelbare scholieren kijken er hun hele schoolperiode naar uit; het eindexamengala. Ook bij het Staring College in Lochem is er een onderlinge competitie, wie komt er in het meest bijzondere voertuig naar het gala? Voor de tijd is er al het een en ander uitgelekt.