Ulft, Netherlands

Corsogroep 6Kamp zet alle bouwzeilen bij

Regio8 | 6 april 2018 11:32 | Aangepast op 6 april 2018 11:32

“We hebben een hele bult geld binnen gehaald”, zo vertelt penningmeester Marin Buijs. “Genoeg om te kunnen beginnen, dus we gaan aan de gang.” Alle leden van de corsogroep stemden eerder al volmondig in met het plan voor de heropbouw van het bouwterrein. De Lichtenvoordse groep heeft, nadat deelname aan het Bloemencorso in gevaar kwam, net genoeg tijd om toch een wagen te kunnen bouwen. “Ja het wordt stressen”, geeft Buijs toe. “Normaal beginnen we het eerste weekend van april al met bouwen, maar dat gaan we dit jaar niet redden.”

Nadat de winterstorm van januari het bouwterrein grotendeels vernielde, heeft de corsogroep er nu weer de volle vertrouwen in. “De leden zijn weer gemotiveerd en gemobiliseerd”, vertelt ontwerper Jordy Mellink. “En er zijn superveel mensen op de bouwplaats aanwezig. Dus de wil is er.” Door gebrek aan tijd bouwt 6kamp een minder complexere wagen dan normaal. “Het gaat dit jaar geen heel groots idee worden met een boel figuraties, bewegingen of techniek en zo”, aldus Mellink. “Maar het wordt wel iets waar we met zijn allen achter staan.”

Op 9 september pronken de bloemenwagens in Lichtenvoorde tijdens het Bloemencorso, het op een na grootste corso ter wereld.

Foto: REGIO8

Lees ook

De Graafschap verliest en loopt play-offticket mis

De Superboeren ontvingen Roda JC in een cruciaal duel in de strijd om de tweede plek – en het play-o...

Sociale kerstsfeer voorop in Bocholt, met oog voor veiligheid

Dit weekend zijn er in de regio weer volop kerstmarkten te bezoeken, ook net over de grens in Duitsl...

Inbraak bij sportzaak in Borculo: acht fietsen gestolen

Bij een sportzaak in Borculo hebben inbrekers in de nacht van donderdag op vrijdag acht fietsen gest...

Amphion Theater voor tiende keer genomineerd als Theater van het Jaar

Amphion Theater in Doetinchem is genomineerd voor Theater van het Jaar 2025. Het is de tiende keer d...

Oude IJsselstreek verhoogt subsidies voor verenigingen en evenementen

Verenigingen en evenementen krijgen vanaf volgend jaar meer subsidie van de gemeente Oude IJsselstre...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...