gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Corsogroep 6Kamp zet alle bouwzeilen bij

f80830b8ada9e5014243eefc1c086dcc.jpg
Redactie REGIO8 |

“We hebben een hele bult geld binnen gehaald”, zo vertelt penningmeester Marin Buijs. “Genoeg om te kunnen beginnen, dus we gaan aan de gang.” Alle leden van de corsogroep stemden eerder al volmondig in met het plan voor de heropbouw van het bouwterrein. De Lichtenvoordse groep heeft, nadat deelname aan het Bloemencorso in gevaar kwam, net genoeg tijd om toch een wagen te kunnen bouwen. “Ja het wordt stressen”, geeft Buijs toe. “Normaal beginnen we het eerste weekend van april al met bouwen, maar dat gaan we dit jaar niet redden.”

Nadat de winterstorm van januari het bouwterrein grotendeels vernielde, heeft de corsogroep er nu weer de volle vertrouwen in. “De leden zijn weer gemotiveerd en gemobiliseerd”, vertelt ontwerper Jordy Mellink. “En er zijn superveel mensen op de bouwplaats aanwezig. Dus de wil is er.” Door gebrek aan tijd bouwt 6kamp een minder complexere wagen dan normaal. “Het gaat dit jaar geen heel groots idee worden met een boel figuraties, bewegingen of techniek en zo”, aldus Mellink. “Maar het wordt wel iets waar we met zijn allen achter staan.”

Op 9 september pronken de bloemenwagens in Lichtenvoorde tijdens het Bloemencorso, het op een na grootste corso ter wereld.

Foto: REGIO8

Lees ook

Achterland20250.png

Festival Achterland in Doetinchem breidt uit: camping en mogelijke brug over Oude IJssel

Festival Achterland krijgt bij de vijftiende editie een flinke make-over. Het Achterhoekse festival breidt uit naar de andere kant van de Oude IJssel met ‘De Overkant’, onderzoekt de aanleg van een tijdelijke brug en werkt aan een nieuwe camping. Met die veranderingen hoopt de organisatie de groeiende drukte beter te spreiden.

WhatsApp Image 2026-04-02 at 09.39.14.jpeg

Zwarte Cross past festivalterrein aan: dit gaat er veranderen

De Zwarte Cross pakt komende editie flink uit met een nieuwe terreinindeling, opvallende podia en een uitbreiding van de motorcrosscompetitie. Bezoekers moeten misschien even wennen, maar volgens de organisatie wordt het festival vooral 'logischer en beter bereikbaar'.

Fatbike112.jpg

Geweldsincident in Doetinchem: verdachte aangehouden

Bij een geweldsincident in Doetinchem is een persoon gewond geraakt. De politie heeft een verdachte weten aan te houden.

1AprilOverzicht.jpg

1 april in de Achterhoek: dit waren de beste grappen

Dat bedrijven en organisaties niet vies zijn van een 1 aprilgrap, bleek ook dit jaar weer in de Achterhoek. Van een neppe Videolandserie tot een ‘luiaardachtbaan’ en opvallend veel AI-grappen: creativiteit was er volop.

Vulcanus40.jpg

IJzergieterij Vulcanus in Doetinchem dicht: 'We moeten 132 jaar aan zooi opruimen'

Het hing al even in de lucht, maar nu is het definitief: ijzergieterij Vulcanus in Langerak stopt. De 132 jaar oude fabriek sluit haar deuren, en daarmee komt er ook een einde aan een eeuwenlange industrie in de gemeente Doetinchem.

School100jaar0.jpg

Eeuwfeest voor basisschool Pius X in Varsselder: 'We bloeien'

Feest op basisschool Pius X in Varsselder. De school bestaat op 1 april precies honderd jaar en dat wordt in het dorp groots gevierd. Met een volle themaweek, activiteiten voor jong en oud en hulp van verenigingen is het volgens de organisatie vooral een feest van én voor het hele dorp.