Ulft, Netherlands

Corsogroep 6Kamp zet alle bouwzeilen bij

Regio8 | 6 april 2018 11:32 | Aangepast op 6 april 2018 11:32

“We hebben een hele bult geld binnen gehaald”, zo vertelt penningmeester Marin Buijs. “Genoeg om te kunnen beginnen, dus we gaan aan de gang.” Alle leden van de corsogroep stemden eerder al volmondig in met het plan voor de heropbouw van het bouwterrein. De Lichtenvoordse groep heeft, nadat deelname aan het Bloemencorso in gevaar kwam, net genoeg tijd om toch een wagen te kunnen bouwen. “Ja het wordt stressen”, geeft Buijs toe. “Normaal beginnen we het eerste weekend van april al met bouwen, maar dat gaan we dit jaar niet redden.”

Nadat de winterstorm van januari het bouwterrein grotendeels vernielde, heeft de corsogroep er nu weer de volle vertrouwen in. “De leden zijn weer gemotiveerd en gemobiliseerd”, vertelt ontwerper Jordy Mellink. “En er zijn superveel mensen op de bouwplaats aanwezig. Dus de wil is er.” Door gebrek aan tijd bouwt 6kamp een minder complexere wagen dan normaal. “Het gaat dit jaar geen heel groots idee worden met een boel figuraties, bewegingen of techniek en zo”, aldus Mellink. “Maar het wordt wel iets waar we met zijn allen achter staan.”

Op 9 september pronken de bloemenwagens in Lichtenvoorde tijdens het Bloemencorso, het op een na grootste corso ter wereld.

Foto: REGIO8

Lees ook

Opvanglocaties komen er: Bronckhorst wijkt af van omgevingsplan

De gemeente Bronckhorst wijkt af van het omgevingsplan, voor de komst van twee asielopvangen in de g...

Montferland Halve Marathon met wereldtoppers aan de start

De kersverse Montferland Halve Marathon krijgt 18 januari ware wereldtoppers aan de start. Niemand m...

Geboren boerenzoon en autosponsor groeit uit tot ware Superboer

Dolblij was hij. Met zijn Saxootje, van garage Ruesink. Aankomend talent Martijn Meerdink reed een j...

Inzamelingsactie gestart voor familie uit Ruurlo na verwoestende brand

Nadat het huis van de familie Buunk uit Ruurlo afgelopen zondagavond in vlammen opging, is buurtvere...

Doetinchemse coffeeshop langer dicht na tweede explosie

Coffeeshop Magic in Doetinchem blijft nog zeker twee maanden gesloten. Dat heeft burgemeester Mark B...

Achterhoekse stationwc’s gaan tijdelijk op slot

Op zeven Achterhoekse stations gaan de wc’s na 20.00 uur op slot vanuit veiligheidsoverwegingen. Op ...