Ulft, Nederland
Terug

Corsogroep 6Kamp zet alle bouwzeilen bij

f80830b8ada9e5014243eefc1c086dcc.jpg
Redactie REGIO8 |

“We hebben een hele bult geld binnen gehaald”, zo vertelt penningmeester Marin Buijs. “Genoeg om te kunnen beginnen, dus we gaan aan de gang.” Alle leden van de corsogroep stemden eerder al volmondig in met het plan voor de heropbouw van het bouwterrein. De Lichtenvoordse groep heeft, nadat deelname aan het Bloemencorso in gevaar kwam, net genoeg tijd om toch een wagen te kunnen bouwen. “Ja het wordt stressen”, geeft Buijs toe. “Normaal beginnen we het eerste weekend van april al met bouwen, maar dat gaan we dit jaar niet redden.”

Nadat de winterstorm van januari het bouwterrein grotendeels vernielde, heeft de corsogroep er nu weer de volle vertrouwen in. “De leden zijn weer gemotiveerd en gemobiliseerd”, vertelt ontwerper Jordy Mellink. “En er zijn superveel mensen op de bouwplaats aanwezig. Dus de wil is er.” Door gebrek aan tijd bouwt 6kamp een minder complexere wagen dan normaal. “Het gaat dit jaar geen heel groots idee worden met een boel figuraties, bewegingen of techniek en zo”, aldus Mellink. “Maar het wordt wel iets waar we met zijn allen achter staan.”

Op 9 september pronken de bloemenwagens in Lichtenvoorde tijdens het Bloemencorso, het op een na grootste corso ter wereld.

Foto: REGIO8

Lees ook

Novi0.png

Novi Rabelink uit Doetinchem geeft gebruikte bloemen een tweede leven

Novi Rabelink haalt gebruikte bloemen op bij crematoria, beurzen en bruiloften om te voorkomen dat ze worden weggegooid. De bloemen krijgen van haar een tweede kans. Ze maakt er nieuwe boeketten van en deelt deze uit bij verzorgingshuizen, dagbestedingen en de voedselbank.

berkellandRaad.jpg

De keuze is reuze in Berkelland, nog even

De keuze is reuze in Berkelland. Nog even. Op 18 maart is de versplintering passé, dan kunnen de kiezers in het stemhokje nog bij zes partijen een hokje rood maken. In plaats van de huidige elf, verdeeld over 27 zetels.

Babour eigen foto.jpg

Van Didam naar Dubai: Babour blijft nuchter ondanks onrust in Midden-Oosten

Ondanks de onrust in het Midden-Oosten voelt de geboren en getogen Didammer Babour Hamayon zich nog veilig in Dubai. Een jaar geleden verruilde hij het dorp in de Achterhoek voor de miljoenenstad in de Verenigde Arabische Emiraten. Zijn moeder maakt zich wel zorgen, maar terug naar Nederland wil hij nog niet.

Schermafbeelding 2026-03-04 122231.png

Voertuig verwoest door brand op A18 ter hoogte van Doetinchem, bestuurder ongedeerd

Een auto is woensdagochtend volledig uitgebrand op de A18 ter hoogte van Doetinchem. De brand zorgde enige tijd voor vertraging op de snelweg.

WhatsApp Image 2026-03-03 at 20.46.25.jpeg

Automobilist schiet tuin in bij ongeval in Wehl

Een automobilist is dinsdagavond in Wehl gewond geraakt nadat hij in botsing kwam met een andere auto en vervolgens richting een nabijgelegen tuin schoot. De persoon is ter controle meegenomen naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-03-03 at 21.15.28.jpeg

KIJK | Verkiezingsdebat Oude IJsselstreek gemeenteraadsverkiezing 2026

De negen lijsttrekkers van de gemeente Oude IJsselstreek zijn dinsdagavond met elkaar in debat gegaan. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de komst van een asielzoekersdorp, woningbouw en de toekomst van de DRU. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Oude IJsselstreek terug.