gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

College zoekt inwoners van Berkelland op

ad95c105eecdc7bf02b7efa1a9fb9ed6.jpg
Redactie REGIO8 |

“We willen graag weten wat er leeft onder de bewoners”, zegt wethouder Joke Pot. “Mensen komen minder vaak naar het gemeentehuis toe, dus we gaan naar de mensen toe.” Henk en Henny Veenstra ontvingen het college in hun woning aan de Dorpsstraat in Ruurlo, omdat ze de verkeerssituatie voor hun huis onveilig vinden. “Met name voor de fietsers, de jonge mensen die naar school gaan en de oudere mensen die willen oversteken”, aldus Henny. “De auto’s rijden behoorlijk hard door de straat, wij vinden dat gevaarlijk.”

Tijdens het bezoekje uitten Henk en Henny hun zorgen, waarna er met de burgemeester en wethouders is gesproken over mogelijke oplossingen. “We gaan even kijken naar de veiligheid en of er een extra controle mogelijk is”, zegt wethouder Pot. “Maar ook gaan we kijken naar het verkeerstechnische aspect.” Echtpaar Veenstra hoopt vooral dat de weg veiliger wordt. “We hopen dat er zulke maatregelen worden genomen, waardoor de verkeersveiligheid vergroot wordt”, zegt mevrouw Veenstra.

Foto: REGIO8

Lees ook

04 slingeland ziekenhuis0.png

Slingeland Ziekenhuis Doetinchem vreest dat regionale zorg verdwijnt door strenge normen

Complexe behandelingen bij kanker en vaatziekten worden steeds vaker alleen nog uitgevoerd in ziekenhuizen die deze ingrepen vaak doen. Haalt een ziekenhuis de vastgestelde norm niet, dan mag het die zorg niet meer aanbieden. Ook niet als de kwaliteit van de zorg goed is. Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem vreest dat regionale ziekenhuizen daardoor kwalitatieve zorg kunnen kwijtraken.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.30.36.jpeg

Dwars deur Zelhem in recordtijd uitverkocht: 'We waren stomverbaasd'

De editie van Dwars deur Zelhem op 8 mei is dit jaar in razendsnel tempo uitverkocht. Binnen vijftig minuten waren alle 800 startbewijzen verkocht, tot grote verbazing van de organisatie.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 19.59.39 (1).jpeg

Wielrenner gewond na val op kruising in Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval op de kruising van de Mekersweg met de Oude Winterswijkseweg in Lichtenvoorde is een wielrenner gewond geraakt. De fietser schrok mogelijk van een aantal auto’s en kwam hard ten val.

112dtcgeblurd..jpg

Geen gewonden bij botsing tussen automobilist en fietsers in Doetinchem

Bij een ongeval in Doetinchem zijn woensdagmiddag een automobilist en twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Hierbij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.42.07.jpeg

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.