Ulft, Netherlands

College Lochem wil 10,4 miljoen euro beschikbaar stellen voor nieuwbouw zwembaden

Foto: REGIO8
Het college van Lochem vraagt de gemeenteraad om in totaal 10,4 miljoen euro beschikbaar te stellen voor de nieuwbouw van de zwembaden in Gorssel en Almen. Beide zwembaden hebben straks zowel een recreatie- als wedstrijdbad.
Viggo Zweverink | 5 september 2025 11:02 | Aangepast op 5 september 2025 11:02
“De zwembaden in Almen en Gorssel zijn belangrijk voor onze gemeente. Hier ontmoeten mensen elkaar en zwemmen is goed voor de gezondheid. Toeristen komen er graag, en kinderen leren er zwemmen”, schrijft de gemeente Lochem in een persbericht. De zwembaden in Gorssel en Almen waren al een langere tijd aan onderhoud toe, en bieden straks allebei een recreatiebad, wedstrijdbad, waterspeelplaats, faciliteiten voor duiken en glijden en een recreatieweide.

Het plan moet nog worden voorgesteld aan de raad, maar wanneer deze er akkoord mee gaat kan de gemeente partijen selecteren voor de bouw. “Het college vraagt de raad om uiterlijk in november 2025 een besluit te nemen over het uitvoeringskrediet. Dit besluit is nodig om begin 2026 subsidie te kunnen aanvragen”, aldus het college. “Met een subsidie kunnen de jaarlijkse lasten voor de gemeente lager worden. De wens is om na het zwemseizoen 2026 (september 2026) te starten met de nieuwbouw. In 2027 kunnen mensen dan zwemmen in de nieuwe baden.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Lees ook

Weerboer Gerrit voorspelt een zomers begin van september

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Tuincentrum Vriezen opnieuw voorkeurslocatie voor nieuwbouw OBS De Hogenkamp

Het terrein van het voormalige Tuincentrum Vriezen in de wijk Schöneveld wordt door de gemeente Doet...

Mannen aangehouden na vondst gouden sieraden bij grenscontrole nabij Beek

Twee mannen zijn maandag op de A12 ter hoogte van Beek aangehouden, nadat in hun voertuig twaalf kil...

Dijkhuizen rekent op revanche tegen Emmen: “Wij hebben wat goed te maken”

De Graafschap wil vrijdagavond in eigen huis tegen FC Emmen de slechte competitiestart van zich afsp...

Esther Ruesen nieuwe interim-directeur Huis Landfort in Megchelen

Esther Ruesen is op 1 september begonnen als interim-directeur van Huis Landfort in Megchelen. De hi...

Brand bij woning aan Slotlaan in Doetinchem, geen gewonden

In de nacht van woensdag op donderdag is er brand uitgebroken bij een woning aan de Slotlaan in Doet...