Ulft, Netherlands

College Lochem negeert advies raad en kiest locatie asielopvang

Foto: REGIO8
Het college van Lochem heeft de Ampsenseweg aangewezen als asielopvanglocatie. Maandagavond riep de gemeenteraad het college op eerst het onderzoeksrapport van bureau Beke af te wachten, maar de wethouder heeft nu al een intentiebesluit genomen.
Viggo Zweverink | 13 september 2024 16:32 | Aangepast op 13 september 2024 16:32
"De afgelopen maanden heeft het college hard gewerkt aan een visie en een locatieonderzoek. Voor ons kwam de Ampsenseweg als beste locatie naar voren. Conclusie na de politieke avond van 9 september is dat de raad niet eenduidig is in het advies", laat wethouder Ria Leliveld weten. Dat de raad niet eenduidig is geweest, gaat er bij Anja Rouwenhorst van GemeenteBelangenLochem niet in: "Het is niet honderd procent eenduidig, maar tweederde van de raad was unaniem in haar advies."

Calle Janssen van LochemGroen! wil benadrukken dat dit besluit nog niet definitief is, ook al wordt dit door sommigen wel zo opgevat. "De partijen die weten dat het geen definitief besluit is, schermen daar wel mee", verklaart Janssen. "Het gaat nu echt puur om de intentie om hier asielzoekers te huisvesten. Wij moeten het rapport van bureau Beke wel serieus nemen, maar het definitieve besluit wordt pas genomen als het onderzoek is afgerond."

Wat nu?
"Het college kiest nu koers. De stappen die we in de volgende fase zetten, zullen helder maken of we voor deze plek uiteindelijk een bestuursovereenkomst met het COA kunnen afsluiten", zegt Leliveld. Voordat de Ampsenseweg echt wordt omgetoverd tot asielzoekersopvang, moet het onderzoek van bureau Beke eerst duidelijkheid geven over de haalbaarheid en veiligheid van de opvang.

'Genegeerd'
Bij een groot deel van de raadsleden heerst het gevoel dat de gemeente niet heeft geluisterd. "Wij voelen ons behoorlijk genegeerd, we zijn teleurgesteld", laat Anja Rouwenhorst van GemeenteBelangenLochem weten. "Wij gaan overleggen wat wij gaan doen en welke stappen wij moeten ondernemen."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees meer over:

Gemeente Lochem|Asielzoekers|

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

Inwoners Etten uiten zorgen over mogelijke komst van asielzoekersdorp nabij dorpskern

Zo’n driehonderd inwoners van Etten kwamen zaterdagochtend samen om hun stem te laten horen tegen de...

Gemeente Lochem start met camerabewaking op station

Burgemeester Frans Backhuys van Lochem heeft besloten dat er camera’s komen op station Lochem. Deze ...

Lochem tekent overeenkomst met COA voor asielopvang Ampsenseweg

De gemeente Lochem en het COA hebben officieel een bestuursovereenkomst gesloten voor de opvanglocat...

Weifelende fracties over zonnepark Barchem houden kaarten nog tegen de borst

De fracties van Gemeentebelangen, VVD, Meedenken met Lochem (MmL) en het CDA in Lochem houden de kaa...

Nieuwe datum voor invaren Nettelhorsterbrug in Lochem

De provincie Gelderland heeft een nieuwe datum voor het invaren van de Nettelhorsterbrug in Lochem b...

Organisatie Tractorpulling Lochem kijkt terug op geslaagde jubileumeditie

De organisatie van Tractorpulling Lochem blikt terug op een geslaagde jubileumeditie. Afgelopen week...