gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

College akkoord met Windpark Netterden

21df65f7586de116c5da155b11f4e661.jpg
Redactie REGIO8 |
"Dat is natuurlijk heel gunstig", vertelt Frank Simmes uit Netterden in reactie op het collegebesluit. Simmes is één van de initiatiefnemers van windmolenpark Den Tol. Deze groep bestaat uit vijf melkveehouders en een varkenshouder uit het buitengebied van Netterden. Donderdagavond moet de raad nog akkoord gaan met de plannen. "Tot nu toe is de indruk dat de raad er nog steeds volledig achterstaat. Ook dat ze achter deze wijziging staan." Aanvankelijk was het plan om tien molens te bouwen, eentje is geschrapt om goedkeuring voor de plannen te krijgen, daar deze in de buurt van een Duits Natura2000-gebied lag.

Nadat de gemeentelijke procedure is doorlopen, loopt het traject door: "Als die goedkeuring er komt, komt het riedeltje met alle procedures", vertelt initiatiefnemer Simmes met het oog op de ingediende bezwaren. "Maar goed, dat is Nederland, het hangt aan elkaar van procedures. Uiteindelijk moet de Raad van State oordelen of het plan kan." Simmes noemt het een project van de lange adem: "Ik verwacht, met alle procedures in het verschiet, dat we begin volgend jaar duidelijkheid hebben. Als iets onherroepelijk is, dan kunnen er stappen gezet worden."

Foto: REGIO8

Lees ook

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 14.09.03.jpeg

Weerboer Gerrit voorspelt een paasweekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit Meddo voorspelt de weerboer wisselvallige dagen. Vanaf tweede paasdag wordt het weer beter.

Tuinbeurs20.png

Tuinbeurs Ulft na twee jaar weer op de agenda: ‘Zin om de schouders eronder te zetten’

Na twee jaar afwezigheid keert de tuinbeurs van Maurits Heebink terug op het DRU Industriepark. Reden van de afwezigheid was de overvolle agenda’s van de hoveniers. Heebink heeft het gevoel dat er weer ruimte is om deel te nemen aan de beurs.

kunstwandelroute30.jpg

Kunstwandelroute voor de tweede keer in ’s-Heerenberg: ‘Zelfs beter dan Hummelo’

Voor het tweede jaar strijkt de kunstwandelroute neer rond Kasteel Huis Bergh. Deze editie is een feestelijke voor de organisatie, ze doen het voor de 25e keer. Eerder vond het evenement plaats in Hummelo, maar door problemen met de landgoedeigenaar moesten ze uitwijken. Voor deze editie heeft de organisatie nog wel een cheque van de gemeente Bronckhorst meegekregen.