gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Coalitie Berkelland wil vertrouwen terug

78dcc6a4eba9ecdd1228a44f6821cf6a.jpg

Coalitiepartijen CDA, D66, VVD en PvdA hebben dinsdagmiddag het coalitieakkoord voor Berkelland gepresenteerd. De partijen behaalden door gezamenlijk zeventien van de 27 zetels te behalen, ook werden de nieuwe wethouders gepresenteerd.

Dean van het Laar |
De nieuwe raad staat de komende jaren voor flinke uitdagingen, onder andere rondom de stikstofproblematiek. In het coalitieakkoord staat dat de gemeente de boeren wil ondersteunen, door ruimte voor ontwikkeling te bieden als het gaat om duurzame landbouw. Daarnaast wil het nieuwe college geen toestemming geven voor nieuwe zonneparken en mogen windmolens alleen worden geplaatst wanneer er duidelijke normen worden gehanteerd. Zo mogen de turbines niet te dicht bij de huizen van inwoners staan.

Op het gebied van woningbouw blijft de nieuwe raad lobbyen bij andere overheden voor nieuwbouw. Daarnaast is het de bedoeling dat de huidige woningen worden verduurzaamd, om energiearmoede tegen te gaan. De raad merkt dat er gezinnen zijn die door de hoge energierekeningen, moeite hebben om rond te komen. Aan de hand van voorlichtingen hoopt de gemeente daarin vragen weg te nemen en problemen te verlichten.

Wisseling van de wacht
Als belangrijkste ambitie willen de partijen het vertrouwen terugwinnen van de Berkellandse inwoner. “De tijd van onrust is voorbij, we kijken vooruit”, gaf hoofdonderhandelaar en CDA-voorman Theo Helmers aan. Daarnaast zijn ook de wethouders voorgedragen. Arjen van Gijssel (CDA), Betsy Wormgoor (PvdA), Gerjan Teselink (VVD) en Hans van der Noordt (D66) gaan de komende vier jaar aan de slag als wethouder. Laatstgenoemde volgt Han Boer op bij D66. Hij gaf vorige week aan na acht jaar te stoppen als wethouder in de gemeente

Dinsdagavond 21 juni debatteert de gemeenteraad over het coalitieakkoord. Daarnaast worden de nieuwe wethouders benoemd en worden de nieuwe raad- en commissieleden toegelaten en benoemd.

Foto: Gemeente Berkelland

Lees ook

Vrachtwagen blur.jpg

Aanhanger vol houtsnippers kantelt bij Groenlo: N18 afgesloten

Een aanhanger van een vrachtwagen is woensdag gekanteld op de N18 bij de afslag Groenlo. De weg is deels afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 11.33.20.jpeg

Wedstrijd De Graafschap Vrouwen live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt vrijdagavond 10 april in samenwerking met De Graafschap live de wedstrijd uit van De Graafschap Vrouwen. Op de Vijverberg staat het duel met FC Groningen op de planning. De wedstrijd is vanaf 19.30 uur te volgen op de kanalen van REGIO8.

OngevalBlur3.jpg

Kettingbotsing met vier voertuigen nabij Groenlo: twee personen gewond

Bij een kettingbotsing op de Ruurloseweg ter hoogte van Groenlo zijn woensdagochtend twee personen gewond geraakt. Er waren vier voertuigen betrokken bij het ongeval.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 10.52.44.jpeg

Auto volledig uitgebrand onder viaduct in Doetinchem

Een auto is dinsdagavond volledig uitgebrand onder een viaduct in Doetinchem. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

rechtbankZutphen.jpg

Misbruikzaak zwembad Zelhem niet achter gesloten deuren

De misbruikzaak tegen de zwembadstagiair uit Zelhem wordt niet achter gesloten deuren behandeld. De rechtbank heeft dinsdag dit verzoek van de advocaat van de verdachte afgewezen.

a12.jpg

Opknapbeurt IJsselbrug A12 van start: wekenlang extra reistijd voor Achterhoekers

Rijkswaterstaat start dinsdagavond 7 april om 21.00 uur met groot onderhoud aan de IJsselbrug op de A12 bij Arnhem. Achterhoekers die dagelijks richting Arnhem reizen, krijgen te maken met vertraging: de extra reistijd kan oplopen tot ongeveer een uur.