Ulft, Nederland
Terug

Celstraf voor dollemansrit door Achterhoek

0a2f5685d9857453d707b1f988400ec8.jpg
Redactie REGIO8 |
"Op 10 augustus 2015 stal de man een auto in Didam", zo laat de rechtbank weten. "Toen de politie hem daarin korte tijd later in de buurt van Varsseveld aantrof, probeerde hij op volstrekt onverantwoorde wijze aan een aanhouding te ontkomen. Zo reed de man eerst achteruit tegen een politieauto - met daarin 2 agenten – aan. Daarna sloeg hij met zeer hoge snelheid op de vlucht." De man eindigde uiteindelijk, na het ontwijken van een politieblokkade, in een sloot nabij Zelhem en werd daar aangehouden.

"Er mag van geluk worden gesproken dat er geen slachtoffers door zijn rijgedrag zijn gevallen", aldus de rechtbank. "Het is zeer zorgwekkend dat de man - na te zijn geschorst uit voorlopige hechtenis - opnieuw een diefstal heeft gepleegd. Volgens het rapport van de psycholoog moet de man als verminderd toerekeningsvatbaar worden beschouwd." Naast de gevangenisstraf moet de man een schadevergoeding van bijna 4.400 euro aan de 4 benadeelden betalen.
Foto: REGIO8

Lees ook

VanKeukentafelNaarKieslijst2.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Bennie en Inge Morsink in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: vader Bennie en dochter Inge Morssink, samen namens OBL op de kieslijst van Samen D’ran in Berkelland.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 09.08.48.jpeg

Fietsster ten val na onwelwording in Doetinchem

Een oudere vrouw raakte donderdagmiddag onwel terwijl zij fietste over de Burgemeester Tenkinkstraat in Doetinchem. Zij kwam ten val op het asfalt en is in het ziekenhuis verder behandeld.

15d4d017c302a0b87295d01fc6656b64.jpg

Raad Doetinchem stemt in met opvang voor daklozen aan Amphionstraat

De gemeenteraad van Doetinchem heeft donderdagavond ingestemd met de komst van een opvanglocatie voor dak- en thuislozen in het voormalige GGNet-kantoorpand aan de Amphionstraat. Daarmee komt een einde aan de lange zoektocht naar een permanente opvanglocatie. De raad stemde unaniem in met het besluit.

Elten0.png

Ondernemers in Elten voelen gevolgen van grensmaatregelen, politiek kijkt naar Berlijn

Ondernemers in Elten merken dat hun omzet terugloopt door de verkeersmaatregelen bij de grens met Nederland waar eenrichtingsverkeer is ingesteld richting de grens.Tegelijkertijd richt de Duitse lokale politiek zich vooral op Berlijn, waardoor er weinig druk op de gemeente Montferland wordt uitgeoefend.

MarinusFluitje0.jpg

De Graafschap op bezoek in Maastricht: kleine kans op periodewinst

De Graafschap reist vrijdag af naar het diepe zuiden. In Maastricht wacht een ontmoeting met MVV Maastricht. Bij winst op de huidige nummer zeventien van de Eerste Divisie maken de Doetinchemmers zelfs nog kans op de derdeperiodetitel, al lijkt de focus daar niet op te liggen.

brugLochem4.jpg

Dodelijk brugongeval Lochem: partijen brachten risico’s niet goed in kaart

De partijen die betrokken waren bij de bouw van de Nettelhorsterbrug over het Twentekanaal in Lochem hebben de risico’s vooraf onvoldoende in kaart gebracht. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) na het dodelijke ongeval in februari 2024.