Ulft, Netherlands

Cel en tbs geëist voor doden vriendin Neede

Tegen een man van 34 jaar uit Neede is 8 jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist voor het doden van zijn vriendin, de 29-jarige Esther Hoegen. Justitie denkt niet dat de verdachte van plan was haar te doden, daarom gaat de officier van justitie uit van doodslag en niet van moord.
Kevin ten Dolle | 18 januari 2021 18:42 | Aangepast op 18 januari 2021 18:42
Het 29-jarige slachtoffer werd 11 juni dood gevonden in een appartementencomplex aan de Thoomsenweg in het Achterhoekse dorp, zo meldt Omroep Gelderland. De verdachte Dennis S. woonde voor haar dood een paar maanden met het slachtoffer samen, maar de relatie zou nogal instabiel zijn geweest. De 34-jarige verdachte gaf meteen toe de vrouw te hebben gedood tijdens een ruzie. De twee hadden elkaar een tijdje daarvoor leren kennen via een datingsite. Ze zaten in hetzelfde schuitje, beiden hadden een kind uit een vorige relatie. Esther had een dochtertje van nu bijna twee en Dennis een zoontje van vier jaar. De dochter van Esther woonde bij pleegouders en ook Dennis zag zijn zoon bijna niet. Ze vonden in het begin steun bij elkaar. "We wilden er samen weer voor gaan en weer een gezin zijn en onze kinderen weer bij ons hebben", vertelt verdachte op zitting.

Maar de relatie tussen de verdachte en het slachtoffer was vanaf het begin wankel. Volgens de verdachte was zijn vriendin nogal jaloers en controleerde ze alles. Maar ook hijzelf had moeite met relaties. Ze waren allebei weleens bang voor elkaar, vertelt hij. Uiteindelijk wilde de man zijn vriendin toch ook absoluut niet kwijt. "Want alleen zijn wil en kan ik ook niet." Vanaf maart 2020 woonden de twee samen in Neede. Maar de ruzies blijven. En op 11 juni gaat het mis. Na een werkdag van Esther krijgen de twee thuis ruzie over e-mails die ze gestuurd zou hebben naar vrienden van de verdachte en dat ze wil dat hij het contact met hen verbreekt.

'Veel spijt van zijn daad'
Ze dreigt het uit te maken, vertelt hij in de rechtszaal en hij geeft haar vervolgens een klap in het gezicht. Als ze weg wil uit het huis en hij het gevoel heeft dat ze zijn zoontje iets wil aan doen, knapt er iets in hem en steekt hij haar meerdere malen met een mes. Als hij beseft dat ze dood is, belt hij direct zijn moeder. Even later treft de politie de dode vrouw aan in de keuken en de verdachte op straat. Hij zegt nu heel veel spijt te hebben van zijn daad.

Beperkte intelligentie
Uit psychologisch onderzoek blijkt dat de man een beperkte intelligentie heeft en mogelijk borderline en daarom ook behandeld zou moeten worden. Dat zegt ook de vader van Esther die net als de moeder en de broer hun verhaal doen op zitting. "Ik vind dat hij niet vrij mag rondlopen in deze maatschappij. Hij heeft hulp nodig. Dit is een onmenselijke daad", zegt hij zichtbaar emotioneel.

Cel met tbs
De officier van justitie noemt wat verdachte heeft gedaan heel extreem. Bovendien is er een matige kans op herhaling in een volgende relatie. Dat betekent niet alleen tbs, maar ook een onvoorwaardelijke gevangenisstraf. Gekeken naar vergelijkbare zaken en zijn verminderde toerekeningsvatbaarheid eist ze acht jaar cel en tbs met dwangverpleging.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Wederom verwarde man op dak in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 6 okt 2025 16:46

Lees ook

Oude IJsselstreek wil drie ton betalen voor Ouhrlokaal, wat is dit pand waard?

Een van de onderdelen van het DRU-reddingsplan van het college van Oude IJsselstreek is de aankoop v...

Tentoonstelling 'Femicide' in Winterswijk: 'Het is extremer dan menig mens denkt'

Dertien verhalen, dertien vrouwen, allemaal hebben ze een ding gemeen: Ze zijn vermoord door hun ex-...

Popronde in Doetinchem live te volgen op REGIO8

Streekomroep REGIO8 maakt zondag live tv en radio rondom de Popronde in Doetinchem. Het nationale ro...

Nieuwe Euregio-schuilhut gaan fietsers uit beide landen samenbrengen

Fietsers en wandelaars kunnen voortaan terecht in een gloednieuwe schuilhut net over de grens bij Ah...

De Graafschap wacht serieuze graadmeter in Leeuwarden: 'Verwacht dat Cambuur gaat stormen'

De Graafschap treft morgen in het sfeervolle Kooi Stadion in Leeuwarden met de huidige nummer twee v...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een grijs herfstweekend vanuit Neede

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...