gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

CDA, PvdA én SPD jagen op Europese stemmen in Winterswijk

d4ac5650980dc8d01a4d0510f9160bcc.jpg

Nederlanders mogen donderdag naar de stembus voor het Europees Parlement, maar de verkiezingen leven nog niet echt in de Achterhoek. Om daar verandering in te brengen werd er zaterdag grensoverschrijdend campagne gevoerd in het centrum van Winterswijk door de PvdA, de Duitse SPD en het CDA.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“We gaan ouderwets rozen uitdelen”, zegt het Twentse PvdA-Kamerlid Jimme Nordkamp. “Ik heb er zin in. Zo kunnen we mensen die een voorkeur voor ons hebben naar de stembus praten. En natuurlijk kijken of we de zwevende kiezer nog kunnen overtuigen.” Ook de Montferlandse CDA-fractievoorzitter Merel Balduk voerde campagne in Winterswijk. Met een zevende plek op de Europese kieslijst lijkt een verhuizing naar Brussel ver weg voor de Loilse, maar hoop doet leven: “Als mensen op mij stemmen, wordt die kans steeds groter.”

Balduk is de enige Achterhoekse die in de top van een kieslijst staat. Geen van de grootste partijen, PvdA-GL, PVV of de VVD, heeft een Achterhoekse kandidaat op een verkiesbare plek. “Dat valt vies tegen”, vindt Balduk, die het aangrijpt om lokale stemmen te vinden. “Want het is heel belangrijk dat je je vertegenwoordigt voelt door iemand die je kan herkennen op plekken waar belangrijke keuzes worden gemaakt. Die weet hoe het er in de regio aan toe gaat.”

Rozen van SPD en PvdA
De PvdA ging samen met de Duitse zusterpartij SPD de boer op. Bondsdaglid Nadine Heselhaus deelde samen met Nordkamp de rozen uit: “Ik vind het heel belangrijk en een goed teken dat we samen de markt in Winterswijk opgaan om met mensen te spreken. We leggen samen uit waarom Europa belangrijk is, en waarom het idee van Europa in ieder geval verdedigd moet worden.”

Donderdag en zondag stemmen
Donderdag gaan de stembussen open in Nederland. Duitsers moeten nog iets langer wachten, daar is de verkiezing op zondag. Voor de kandidaten zijn er dus nog een paar dagen om campagne te voeren. De belangrijkste oproep van de drie campagnevoerders is duidelijk: ga stemmen. “Dit is het moment voor de aankomende jaren om te laten zien welke kant we op willen”, besluit Balduk.

Lees ook

magneetvisssen.jpg

Jonge magneetvissers stuiten op munitiekist en mogelijke ontsteker in Doetinchem, EOD ingeschakeld

Bij de fietsbrug over de Oude IJssel in Doetinchem hebben een groep jongeren maandagmiddag een munitiekist en een magazijn uit de Tweede Wereldoorlog gevonden tijdens het magneetvissen. Ook troffen zij een mogelijk ontstekingsmechanisme voor explosieven aan, waarop de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is ingeschakeld.

Kampioenen-1-2-19-april-2026.jpg

Wild Rovers Doetinchem bekroont eerste seizoen met twee teams met dubbel kampioenschap

Rugbyclub Wild Rovers uit Doetinchem heeft clubgeschiedenis geschreven. In het eerste seizoen met twee seniorenteams zijn zowel het eerste als het tweede team kampioen geworden. “Ik sprak aan het begin van het seizoen uit dat we met beide teams kampioen wilden worden, maar dat het echt gelukt is, is waanzinnig”, zegt trainer André Hendriksen.

NKDansgarde0.png

Honderden danseressen strijden om de titel bij NK dansgarde in Ulft

Honderden danseressen en enkele dansers streden afgelopen weekend in sporthal de IJsselweide in Ulft om de nationale titels dansgarde. Wie denkt dat dansgarde iets is dat simpelweg bij carnaval hoort heeft het mis. Er wordt serieus gedanst én gejureerd op hoog niveau mét Ulfts succes.

Schermafbeelding 2026-04-20 093102.png

Een gewonde bij ongeval met twee voertuigen op N315 bij Zelhem

Bij een ongeval met een busje en een auto is zondagmiddag een bestuurder op de Ruurloseweg gewond geraakt. Een bestelbus belandde in de berm, waarna het achteropkomende voertuig deze niet meer kon ontwijken.

112Westendorp.jpeg

Auto met aanhanger belandt in weiland na botsing in Westendorp

Bij een aanrijding tussen twee auto’s is zaterdagavond in Westendorp een gewonde gevallen. Door de botsing eindigde een auto met aanhanger in een weiland.

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.