gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Casper de Gier warmt op voor WK marathon

4a03afbe72b96fc2f226f5f611f0d831.jpg
Redactie REGIO8 |

“De voorbereidingen gaan goed, net twee weken zwaar getraind dus nu zit er wat vermoeidheid in de benen”, vertelt Casper de Gier. “Als ik nu goed uitrust zijn de benen helemaal scherp en klaar voor het WK.” Ondanks dat het WK het eerste grote toernooi is voor De Gier bij de senioren, is van spanning nog geen sprake. “Het is nog relaxed. Als je nu al in je broek schijt duurt het nog wel heel lang tot het WK”, stelt de zelfverzekerde skeeleraar. “Op de dag van de wedstrijd zelf komt die echte spanning pas.” Over de kansen van zijn ploeg is De Gier duidelijk: “We hebben een sterke ploeg met meerdere wapens die we kunnen inzetten. Ik zou ontevreden zijn als we geen reële kans hebben gehad om de wereldtitel aan te grijpen.”

De 22-jarige Achterhoeker wist bij de selectiecommissie een plek in de nationale WK-selectie af te dwingen door zijn zilveren medaille op het NK marathon. Zijn ticket voor de wegwedstrijd bleef, ondanks een tweede plek op het NK, uit. “Bij het onderdeel de weg had ik nog wel gehoopt om in de selectie te zitten”, laat het ambitieuze skeelertalent weten. “Maar helaas alleen voor de marathon, dus een beetje mixed feelings.” Maar elk nadeel heeft zijn voordeel: “Voor de marathon train ik alleen op grote wielen en niet op kleine wieltjes”, aldus De Gier over zijn driewielige skeelers die zorgen voor een hogere snelheid op de lange stukken. “Nu heb ik één doel voor ogen en geen andere afleidingen. Dus gewoon lekker gas geven.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 22.29.15.jpeg

Man komt hard ten val met fiets in Doetinchem

Een man is maandagavond op de Houtsmastraat in Doetinchem hard ten val gekomen met zijn fiets. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse.

DebatOIj0.png

Negen partijen op stemformulier Oude IJsselstreek, één nieuwkomer

Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek kunnen woensdag uit negen partijen kiezen. Het gros van deze partijen staat al jaren op het stembiljet. Er is één nieuwkomer: Burgers op 1 van Herman Vreeman. Een rondje langs de velden.

STILL DEBAT LOCHEM0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Lochem gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Lochem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Lochem. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de sportaccommodaties, de groei van de gemeente en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Lochem terug.

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.