gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Casper de Gier warmt op voor WK marathon

4a03afbe72b96fc2f226f5f611f0d831.jpg
Redactie REGIO8 |

“De voorbereidingen gaan goed, net twee weken zwaar getraind dus nu zit er wat vermoeidheid in de benen”, vertelt Casper de Gier. “Als ik nu goed uitrust zijn de benen helemaal scherp en klaar voor het WK.” Ondanks dat het WK het eerste grote toernooi is voor De Gier bij de senioren, is van spanning nog geen sprake. “Het is nog relaxed. Als je nu al in je broek schijt duurt het nog wel heel lang tot het WK”, stelt de zelfverzekerde skeeleraar. “Op de dag van de wedstrijd zelf komt die echte spanning pas.” Over de kansen van zijn ploeg is De Gier duidelijk: “We hebben een sterke ploeg met meerdere wapens die we kunnen inzetten. Ik zou ontevreden zijn als we geen reële kans hebben gehad om de wereldtitel aan te grijpen.”

De 22-jarige Achterhoeker wist bij de selectiecommissie een plek in de nationale WK-selectie af te dwingen door zijn zilveren medaille op het NK marathon. Zijn ticket voor de wegwedstrijd bleef, ondanks een tweede plek op het NK, uit. “Bij het onderdeel de weg had ik nog wel gehoopt om in de selectie te zitten”, laat het ambitieuze skeelertalent weten. “Maar helaas alleen voor de marathon, dus een beetje mixed feelings.” Maar elk nadeel heeft zijn voordeel: “Voor de marathon train ik alleen op grote wielen en niet op kleine wieltjes”, aldus De Gier over zijn driewielige skeelers die zorgen voor een hogere snelheid op de lange stukken. “Nu heb ik één doel voor ogen en geen andere afleidingen. Dus gewoon lekker gas geven.”

Foto: REGIO8

Lees ook

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.

GalaLochem1000.jpg

Skelters, crossmotoren en zelfs een boot: leerlingen Staring College Lochem in stijl naar gala

Middelbare scholieren kijken er hun hele schoolperiode naar uit; het eindexamengala. Ook bij het Staring College in Lochem is er een onderlinge competitie, wie komt er in het meest bijzondere voertuig naar het gala? Voor de tijd is er al het een en ander uitgelekt.

Schermafbeelding 2026-04-17 112550.png

Twee personen gewond na ongeval met drie voertuigen in Silvolde

Bij een ongeval op de Dinxperloseweg tussen Ulft en Dinxperlo zijn vrijdagochtend twee mensen gewond geraakt. Een voertuig kwam na een botsing op de andere weghelft terecht, waarna een ander voertuig moest uitwijken en in de sloot belandde.

arriva3.jpg

Treinverkeer van en naar Achterhoek gestremd op 29 en 30 april

Naast de werkzaamheden aan de IJsselbrug wordt het nog moeilijker voor Achterhoekers om naar Arnhem te reizen. Treinen rijden niet tussen Arnhem en Zevenaar op woensdag 29 april en donderdag 30 april. OV-aanbieder Arriva zet bussen in op dit traject.