Ulft, Nederland
Terug

Casper de Gier warmt op voor WK marathon

4a03afbe72b96fc2f226f5f611f0d831.jpg
Redactie REGIO8 |

“De voorbereidingen gaan goed, net twee weken zwaar getraind dus nu zit er wat vermoeidheid in de benen”, vertelt Casper de Gier. “Als ik nu goed uitrust zijn de benen helemaal scherp en klaar voor het WK.” Ondanks dat het WK het eerste grote toernooi is voor De Gier bij de senioren, is van spanning nog geen sprake. “Het is nog relaxed. Als je nu al in je broek schijt duurt het nog wel heel lang tot het WK”, stelt de zelfverzekerde skeeleraar. “Op de dag van de wedstrijd zelf komt die echte spanning pas.” Over de kansen van zijn ploeg is De Gier duidelijk: “We hebben een sterke ploeg met meerdere wapens die we kunnen inzetten. Ik zou ontevreden zijn als we geen reële kans hebben gehad om de wereldtitel aan te grijpen.”

De 22-jarige Achterhoeker wist bij de selectiecommissie een plek in de nationale WK-selectie af te dwingen door zijn zilveren medaille op het NK marathon. Zijn ticket voor de wegwedstrijd bleef, ondanks een tweede plek op het NK, uit. “Bij het onderdeel de weg had ik nog wel gehoopt om in de selectie te zitten”, laat het ambitieuze skeelertalent weten. “Maar helaas alleen voor de marathon, dus een beetje mixed feelings.” Maar elk nadeel heeft zijn voordeel: “Voor de marathon train ik alleen op grote wielen en niet op kleine wieltjes”, aldus De Gier over zijn driewielige skeelers die zorgen voor een hogere snelheid op de lange stukken. “Nu heb ik één doel voor ogen en geen andere afleidingen. Dus gewoon lekker gas geven.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

Alle Achterhoekse gemeenten zetten stemhulp in

Voor het eerst maken alle Achterhoekse gemeenten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gebruik van de StemWijzer. Daarnaast zetten Bronckhorst en Doetinchem ook nog MijnStem in als stemhulp. De StemWijzer is sinds woensdag online en wordt gemaakt door ProDemos, MijnStem gaat donderdag online en is van het bedrijf Citisens.

SnackbarHeino40.jpg

Snackbarhouder van Heino in Beek luidt noodklok: ‘Mis helft van de omzet’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek luidt de noodklok door middel van een petitie. Hij is het niet eens met de eenrichtingsweg die op het laatste Nederlandse stukje richting de grens is ingesteld in de strijd tegen het sluipverkeer. Naar eigen zeggen is hij met zijn zaak slachtoffer van dit besluit.

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.

BinnenTheater0.jpg

Succes voor Openluchtspel Hummelo met dialectvoorstelling 'Diner veur ene'

De voorstelling “Diner veur ene” van Openluchtspel Hummelo overtrof deze winter alle verwachtingen. Geïnspireerd op het bekende “Dinner for One” werd de productie zo’n twintig keer opgevoerd in het kleinste theater van Gelderland, iets wat de verwachtingen van de groep overtrof.

Sneeuw3.jpg

Code geel voor de Achterhoek: mogelijk gladheid door (natte) sneeuw

Vanwege gladheid en een dun sneeuwdek heeft het KNMI voor donderdag code geel afgegeven voor de Achterhoek. Vanuit het zuiden wordt in de nacht van woensdag op donderdag sneeuw verwacht, waarbij code geel tussen 4:00 uur en 12:00 uur geldt.

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.