gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Buurtschapshuus nu van inwoners Heelweg

e9d83a35996827b030c9756c3b76f2cb.jpg
Redactie REGIO8 |

“Wij zijn vanaf september 2015 bezig geweest om het buurthuis te verzelfstandigen”, zegt voorzitter Robert van der Meij. “Dan is dit een mooi moment, na bijna twee jaar hard werken, dat het eindelijk voor elkaar is.” De gemeente heeft de knoop vervolgens in 2016 doorgehakt, om definitief afstand te doen van het pand in Heelweg. “Wij merken gewoon dat de samenleving bepaalde dingen zelf in wil kleuren”, zegt wethouder Peter van de Wardt. “Dan zie je gewoon dat in heel de gemeente dynamiek en energie ontstaat.”

Met een subsidiebedrag van Oude IJsselstreek en geld uit enkele fondsen kan de stichting starten met de verbouwing van ’t Buurtschapshuus. “Het plan dat we nu hebben is om een stukje nieuw aan te bouwen, zodat we drie ruimtes krijgen waar we mensen kunnen ontvangen”, aldus de voorzitter van Stichting ’t Buurtschapshuus. “Doordat we meer mensen naar binnen kunnen halen, kunnen we onze eigen exploitatie omhoog brengen.”

Ontmoetingsplek
Heelweg is een bijzonder plek binnen Oude IJsselstreek, want het heeft nauwelijks publieke faciliteiten. “We hebben hier geen kerk bijvoorbeeld, of een supermarkt waar mensen elkaar kunnen ontmoeten”, zegt Van der Meij. “Het buurtschapshuis is eigenlijk de enige plek waar mensen elkaar kunnen ontmoeten.” Het wordt een plek waar mensen van alle leeftijden en verschillende verenigingen samen kunnen komen, tijdens bijvoorbeeld naschoolse opvang en de ouderensoos. Het buurtschapshuis opent naar verwachting in oktober haar deuren.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-22 at 15.01.56.jpeg

De Graafschap

De Graafschap moet meerdere erkennen tegen toekomstig eredivisionist ADO Den Haag

Het recent naar de Eredivisie gepromoveerde ADO Den Haag kwam op bezoek op de Vijverberg en nam de punten mee naar de Hofstad: Het werd 1-2 in Doetinchem. Met deze stand blijft ADO Den Haag koploper en blijven de Superboeren op 52 punten staan.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lochem wil ouderenzorg en wonen op elkaar afstemmen

De gemeente Lochem wil binnenkort aan de slag met plannen om wonen en zorg beter op elkaar af te stemmen. Ouderen staan daarbij centraal. Het doel is dat inwoners zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen, met voldoende passende woningen en goede zorgmogelijkheden.

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.