gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Buurt is verpauperd pand in Zeddam zat

aa63861539ec65d2bcc2bf8da6177ece.jpg
Redactie REGIO8 |
“Wij hebben geen enkele zekerheid over wat er met het pand gaat gebeuren”, aldus buurtbewoner Ed Fenneman. Hij en zijn vrouw Hennie hebben hun huis naast het leegstaande pand al een tijdlang te koop staan, maar krijgen het niet verkocht. “Wij kunnen potentiële kopers niet mededelen wat de plannen zijn en daarom haken ze af.” Ook CDA-raadslid Jurge Menting, inwoner van Zeddam, vindt dat er snel wat moet gebeuren met het verpauperde pand. "Dat pand staat al jarenlang leeg en dat is een doorn in het oog voor iedereen die er langs komt of in Zeddam woont. Het is een vervelende plek om te zien met dichtgetimmerde ramen en dakpannen die eraf vallen. Het is gewoon niet veilig en ik denk dat de buurt zich daarom terecht zorgen maakt.”

De buurtbewoners willen maar één ding, dat het pand wordt gesloopt. Fenneman: “En daarna de bouwplannen doorvoeren zoals ze er liggen. Dan heb je weer een buurt en in dit geval mooie appartementen. Daar is veel vraag naar bij vooral oudere inwoners van Zeddam. Dit pand staat sinds 2012 leeg, dat is in een dusdanige staat dat wij ons afvragen of er op dit moment nog wat van te maken valt. Maak er desnoods een speelweide van als er geen andere bouwplannen zijn. Alles beter dan dit.” Ook Menting is van mening dat het pand beter tegen de vlakte kan: “Wij juichen de bouw van appartementen toe, dus van mij mag het pand verdwijnen.”

Burgemeester gaat gesprek aan
Burgemeester de Baat heeft aangegeven in gesprek te gaan met de Bon Groep die eigenaar is van het pand. Over de ontwikkelingen van die gesprekken worden verder nog geen mededelingen gedaan. Bon Groep laat weten nog geen bericht te hebben gehad van Montferland. Toch houden buurtbewoners alle vertrouwen. "Ik heb er echt vertrouwen in dat de burgemeester er achter aan gaat zitten. Dat heeft hij ook toegezegd", aldus Fenneman.

Foto: REGIO8

Lees ook

rechtbankZutphen.jpg

Misbruikzaak zwembad Zelhem niet achter gesloten deuren

De misbruikzaak tegen de zwembadstagiair uit Zelhem wordt niet achter gesloten deuren behandeld. De rechtbank heeft dinsdag dit verzoek van de advocaat van de verdachte afgewezen.

a12.jpg

Opknapbeurt IJsselbrug A12 van start: wekenlang extra reistijd voor Achterhoekers

Rijkswaterstaat start dinsdagavond 7 april om 21.00 uur met groot onderhoud aan de IJsselbrug op de A12 bij Arnhem. Achterhoekers die dagelijks richting Arnhem reizen, krijgen te maken met vertraging: de extra reistijd kan oplopen tot ongeveer een uur.

Orion Stars winst beker foto Orion Stars.JPG

Driemaal op rij voor Orion: Doetinchemmers winnen weer volleybalbeker

Orion Stars heeft tweede paasdag met groot machtsvertoon de Nederlandse volleybalbeker gewonnen. De mannen uit Doetinchem wonnen voor het derde jaar op rij. Het Barneveldse SSS werd met 3-0 overklast.

WhatsApp Image 2026-04-06 at 19.40.50.jpeg.crdownload

De Graafschap loopt over Jong AZ heen en tankt vertrouwen richting play-offs

De Graafschap heeft op De Vijverberg een overtuigende zege geboekt. De ploeg van Marinus Dijkhuizen kwam moeizaam tot scoren, maar na een rode kaart voor Jong AZ vielen de doelpunten alsnog en werd het uiteindelijk een overtuigende 5-0 overwinning.

arriva.jpg

Extra treinen in de Achterhoek om overlast werkzaamheden A12 bij Arnhem te beperken

Vervoerder Arriva zet vanaf 13 april extra treinen tussen Didam en Arnhem in tijdens de ochtendspits. Mensen die buiten de spits reizen, kunnen korting op hun reis ontvangen. Door de werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug op de A12 wordt flinke verkeershinder in de Achterhoek verwacht.

PaasloopMontferland.jpeg

Veertigste editie Paasloop in Kilder: een groeiend succes voor jong en oud

Tweede paasdag viert de paasloop in Kilder zijn veertig jarige jubileum. Wat begon als een kleinschalig initiatief door een groepje hardlopers, is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie. Het hardloopevenement dat jaarlijks plaatsvindt, wordt voornamelijk door vrijwilligers georganiseerd en sponsoren maken het mogelijk om alles te realiseren.