gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Buurt is verpauperd pand in Zeddam zat

aa63861539ec65d2bcc2bf8da6177ece.jpg
Redactie REGIO8 |
“Wij hebben geen enkele zekerheid over wat er met het pand gaat gebeuren”, aldus buurtbewoner Ed Fenneman. Hij en zijn vrouw Hennie hebben hun huis naast het leegstaande pand al een tijdlang te koop staan, maar krijgen het niet verkocht. “Wij kunnen potentiële kopers niet mededelen wat de plannen zijn en daarom haken ze af.” Ook CDA-raadslid Jurge Menting, inwoner van Zeddam, vindt dat er snel wat moet gebeuren met het verpauperde pand. "Dat pand staat al jarenlang leeg en dat is een doorn in het oog voor iedereen die er langs komt of in Zeddam woont. Het is een vervelende plek om te zien met dichtgetimmerde ramen en dakpannen die eraf vallen. Het is gewoon niet veilig en ik denk dat de buurt zich daarom terecht zorgen maakt.”

De buurtbewoners willen maar één ding, dat het pand wordt gesloopt. Fenneman: “En daarna de bouwplannen doorvoeren zoals ze er liggen. Dan heb je weer een buurt en in dit geval mooie appartementen. Daar is veel vraag naar bij vooral oudere inwoners van Zeddam. Dit pand staat sinds 2012 leeg, dat is in een dusdanige staat dat wij ons afvragen of er op dit moment nog wat van te maken valt. Maak er desnoods een speelweide van als er geen andere bouwplannen zijn. Alles beter dan dit.” Ook Menting is van mening dat het pand beter tegen de vlakte kan: “Wij juichen de bouw van appartementen toe, dus van mij mag het pand verdwijnen.”

Burgemeester gaat gesprek aan
Burgemeester de Baat heeft aangegeven in gesprek te gaan met de Bon Groep die eigenaar is van het pand. Over de ontwikkelingen van die gesprekken worden verder nog geen mededelingen gedaan. Bon Groep laat weten nog geen bericht te hebben gehad van Montferland. Toch houden buurtbewoners alle vertrouwen. "Ik heb er echt vertrouwen in dat de burgemeester er achter aan gaat zitten. Dat heeft hij ook toegezegd", aldus Fenneman.

Foto: REGIO8

Lees ook

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.