Ulft, Netherlands

‘Buslijn tussen Aalten-Bocholt moet blijven'

Regio8 | 30 april 2018 09:41 | Aangepast op 30 april 2018 09:41
Voorzitter Ben Mouw van ROCOV Gelderland is daar volgens Omroep Gelderland helemaal niet blij mee: ‘’Wij vinden dat gezien het succes van de lijn, die boven verwachting is, dat de lijn moet blijven bestaan. De initiatiefnemers hadden al eerder moeten kijken naar voortzetting van de lijn en niet pas aan het einde van de proef concluderen dat er nog een aantal hindernissen moet worden genomen. We betreuren het zeer dat de lijn nu weer opgeheven wordt en vinden dat niet kunnen.’’

De proef was bedoeld om te kijken of er voldoende animo is voor openbaar vervoer tussen beide plaatsen. Dat bleek er te zijn: in december maakten 2000 mensen gebruik van de dienst en dat is boven verwachting. Toch stopt de buslijn, omdat de proeftijd voorbij is.

Vooruitzicht dat bus terugkomt
Volgens woordvoerder Peter Droste van de provincie Gelderland mag de proef niet zomaar worden verlengd. ‘’Het heeft niets met financiën te maken dat de proef nu wordt stopgezet, maar met de Duitse wet- en regelgeving. Daarnaast, als er een permanente verbinding komt, moet het worden aanbesteed. We vinden allemaal dat de proef heel geslaagd is. De Duitsers hebben dan ook toegezegd te gaan aanbesteden, maar dat proces kan een jaar duren’’, legt hij uit.

Het is wel handig dat we nu weten dat er belangstelling voor deze lijn is, zegt Droste. ‘’Natuurlijk is het zuur dat reizigers er nu even weer afscheid van moeten nemen, maar wel met het vooruitzicht dat de verbinding weer terugkomt.’’

Maandag rijdt de bus voorlopig voor het laatst.

Foto: REGIO8

Lees ook

Plannen voor opvang van 125 arbeidsmigranten in Olde Beth Wehl

De pandeigenaar van evenementenlocatie Olde Beth, ontwikkelt samen met twee andere initiatiefnemers ...

Rijinstructeur uit Didam (61) krijgt één dag cel en taakstraf voor aanranding leerling

Een 61-jarige rijinstructeur uit Didam is donderdag 8 mei door de rechtbank in Zutphen veroordeeld t...

De Graafschap wil weer eens buitenshuis winnen: Helmond laatste test voor play-offs

De laatste drie uitwedstrijden wist De Graafschap niet te winnen. Sterker nog, op bezoek bij Cambuur...

Bocholts laatste ooggetuigen beschrijven het einde van de oorlog in een volledig gebombardeerde stad

"Die voortdurende luchtalarmen waren voor ons kinderen gewoonweg vreselijk!" Indringend beschreef Ma...

Orion Stars kan op matchpoint komen voor kampioenschap

De volleyballers van Orion Stars kunnen donderdagavond in een kampioenschapswedstrijd op matchpoint ...

Burgemeesters willen rond landsgrens met de generatie zonder oorlog gemeenschappelijke nieuwe geschiedenis schrijven

Maandag vierde Nederland massaal Bevrijdingsdag. Vandaag, 8 mei, zijn er aan Duitse zijde in de gren...