gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Burgemeesters bezorgd over bezuinigingen

d4bff356608b64550dc6e77771e3b033.jpg
Redactie REGIO8 |

"Voor ons in de Achterhoek betekent het dat we met heel veel pijn en moeite nog een paar politiebureaus weten open te houden, van waaruit mensen aan het werk zijn. Onze grote zorg is dat in het kader van de bezuinigingen bij de politie er nog meer gesloten zullen worden", aldus burgemeester Joost van Oostrum van Berkelland. "Daarbij komt dat er ook toegezegd is dat er flink geïnvesteerd zou worden in de ICT en wij hebben er zorgen over of dat wel gebeurd."

Burgemeester Jan de Ruiter van Zevenaar voegt daar wat nuance aan toe. "Bij de politie zelf zie ik dat men ongelooflijk goed bezig is. Dat men niet alleen klaagt over te weinig middelen maar vooral ook bezig is om te kijken wat er met de beschikbare middelen optimaal gedaan kan worden." Burgemeester Van Oostrum is het vertrouwen door de bezuinigingen kwijt in de huidige kabinet. "Ik verwacht dat dit kabinet geen investeringen meer in de politie zal doen. Ik hoop het wel natuurlijk, maar ik denk dat we onze pijlen op het nieuwe kabinet moeten richten."

Lees ook

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 13.17.50.jpeg

FIOD doet inval bij Doetinchemmer vanwege belastingfraude

De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft een verdachte uit Doetinchem aangehouden. Die zou betrokken zijn bij belastingfraude en het plegen van valsheid in geschrift.

FreddyAndre30.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Freddy van Dijken (D66) en André Menting (PvdA) in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om mensen bij de lokale politiek te betrekken. In sommige huishoudens begint die betrokkenheid al aan de keukentafel. In deze serie stonden meestal ouder en kind centraal die samen op een kieslijst staan. Maar voor het slot van deze reeks een bijzondere uitzondering: een stel dat ieder voor een andere partij op de lijst staat.

Monieb2.jpeg

Van Zelhem naar Kabul: voetbaldroom komt uit voor Monieb (19)

Voor Monieb Piroez (19) uit Zelhem is een bijzondere voetbaldroom werkelijkheid geworden. De voetballer van het Doetinchemse DZC ’68 kreeg de kans om in Kabul mee te trainen met zowel het O23- als het O20-nationale elftal van Afghanistan.

Geblurd Halle112.jpg

Auto's botsen op elkaar in Halle

Bij een ongeval in Halle zijn twee auto’s op elkaar gebotst. Hierbij zijn geen gewonden gevallen.