gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Buitengewone trouwerij van Rode Mannetje

9098aeaaad4a25e40dc00c82b9a048af.jpg
Redactie REGIO8 |

"Doetinchem heeft zich meteen vol liefde op het Rode Mannetje gestort", aldus Rick Groters, die een jaar lang het pak droeg. "Dat was voor ons zo uniek. Dat heeft ons de kracht en de energie gegeven om het een jaar lang vol te houden." Gedurende het hele jaar dook het Rode Mannetje op bij allerlei activiteiten in en rondom Doetinchem. Zo creëerde Buitengewoon een verhaallijn rondom het personage. Als klap op de vuurpijl werd het verhaal afgesloten met een bruiloft in stijl. "Als twee grote poppen van het Spaanse gezelschap Carros de Foc", vertelt Groters. "Samen hebben we het laatste stuk van het verhaal gemaakt. Dat gaat een spektakel worden." Daar was weinig aan gelogen. De poppen waren enorm en begeleid door sambamuziek en vuurwerk werd het huwelijk uiteindelijk voltrokken.

Het doel van het kunstproject was Buitengewoon en Doetinchem aan een groot publiek te laten zien. Volgens de iniatiefnemers en burgemeester Mark Boumans is dat gelukt. "Het is het 25-jarige jubileum en ze hebben er echt wat van gemaakt", aldus Boumans. "Het is een gratis festival. Mensen kunnen gewoon langskomen en genieten en tienduizenden hebben dat ook gedaan. Het zet Doetinchem echt op de kaart." De grote opkomst en de algehele buzz die hing rondom het project en de bruiloft heeft volgens Groters het festival veel gebracht: "Het Rode Mannetje betekent voor Buitengewoon dat wij ons eindelijk na een aantal jaren crisis weer goed op de kaart gezet hebben."

Foto: REGIO8

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Verkenners adviseren coalitie GBB, VVD, D66 en PRO in Bronckhorst

De verkenners Cees Oosterwijk en Dick Ebbers adviseren om in de gemeente Bronckhorst als eerste een coalitie te onderzoeken tussen GBB, VVD, D66 en PRO. Dat maakten zij duidelijk tijdens de raadsvergadering, waarin zij hun bevindingen presenteerden.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 22.59.28.jpeg

Burgemeester Werger na vernielingen Isala college Silvolde: ‘Uitermate triest’

Burgemeester Laura Werger van de gemeente Oude IJsselstreek heeft zich donderdagavond tijdens de raadsvergadering uitgesproken over de gebeurtenissen op het Isala college in Silvolde afgelopen dinsdag. De school werd in de avond voor de laatste schooldag vernield en beklad door een grote groep mogelijke leerlingen.

JMO-20260423-ContractJoranHardeman-SF0001.JPG

Hardeman langer bij De Graafschap, verdediger tekent tot 2029

Verdediger Joran Hardeman heeft zijn contract bij De Graafschap met drie jaar verlengt. De 24-jarige Superboer, die na lang blessureleed sinds kort weer op het veld staat, tekent tot de zomer van 2029 bij.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 19.34.45.jpeg

Eerste plannen De Kruisberg Doetinchem op tafel: wonen, natuur en erfgoed centraal

De herontwikkeling van de voormalige gevangenis De Kruisberg in Doetinchem krijgt steeds meer vorm. Tijdens een informatieavond voor omwonenden kwamen zo’n negentig geïnteresseerden kijken naar de eerste visie van projectontwikkelaar Ter Steege. Volgens gebiedsontwikkelaar Ronald van Ommen was de bijeenkomst een eerste stap in een proces dat nog verder vorm moet krijgen.

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.