gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Buitengewone trouwerij van Rode Mannetje

9098aeaaad4a25e40dc00c82b9a048af.jpg
Redactie REGIO8 |

"Doetinchem heeft zich meteen vol liefde op het Rode Mannetje gestort", aldus Rick Groters, die een jaar lang het pak droeg. "Dat was voor ons zo uniek. Dat heeft ons de kracht en de energie gegeven om het een jaar lang vol te houden." Gedurende het hele jaar dook het Rode Mannetje op bij allerlei activiteiten in en rondom Doetinchem. Zo creëerde Buitengewoon een verhaallijn rondom het personage. Als klap op de vuurpijl werd het verhaal afgesloten met een bruiloft in stijl. "Als twee grote poppen van het Spaanse gezelschap Carros de Foc", vertelt Groters. "Samen hebben we het laatste stuk van het verhaal gemaakt. Dat gaat een spektakel worden." Daar was weinig aan gelogen. De poppen waren enorm en begeleid door sambamuziek en vuurwerk werd het huwelijk uiteindelijk voltrokken.

Het doel van het kunstproject was Buitengewoon en Doetinchem aan een groot publiek te laten zien. Volgens de iniatiefnemers en burgemeester Mark Boumans is dat gelukt. "Het is het 25-jarige jubileum en ze hebben er echt wat van gemaakt", aldus Boumans. "Het is een gratis festival. Mensen kunnen gewoon langskomen en genieten en tienduizenden hebben dat ook gedaan. Het zet Doetinchem echt op de kaart." De grote opkomst en de algehele buzz die hing rondom het project en de bruiloft heeft volgens Groters het festival veel gebracht: "Het Rode Mannetje betekent voor Buitengewoon dat wij ons eindelijk na een aantal jaren crisis weer goed op de kaart gezet hebben."

Foto: REGIO8

Lees ook

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

AnnieWandeldagen0.png

Annie (89) loopt al twintig keer mee met Achterhoekse Wandeldagen: ‘Ben blij dat ik het nog kan’

Tijdens de twintigste editie van de Achterhoekse wandeldagen is het tijd voor een feestje bij de organisatie. Ook voor Annie Banning uit Wehl is het een speciale editie omdat ze ook al twintig keer meeloopt. Ondanks haar 89-jarige leeftijd loopt ze nog altijd even enthousiast mee.

Esbro50.jpg

Esbro shop verhuist naar hartje Wehl: ‘De grootste kippenwinkel van Europa’

De winkel die nu naast de kippenslachterij zit op het A18 Bedrijvenpark gaat medio juli verhuizen naar Wehl en trekt in het leegstaande supermarktpand waar voorheen de Boni zat. Daarmee groeit de shop van 50 naar 750 vierkante meter en wil het meer aanbieden dan alleen kip.