Ulft, Nederland
Terug

Buitengewone trouwerij van Rode Mannetje

9098aeaaad4a25e40dc00c82b9a048af.jpg
Redactie REGIO8 |

"Doetinchem heeft zich meteen vol liefde op het Rode Mannetje gestort", aldus Rick Groters, die een jaar lang het pak droeg. "Dat was voor ons zo uniek. Dat heeft ons de kracht en de energie gegeven om het een jaar lang vol te houden." Gedurende het hele jaar dook het Rode Mannetje op bij allerlei activiteiten in en rondom Doetinchem. Zo creëerde Buitengewoon een verhaallijn rondom het personage. Als klap op de vuurpijl werd het verhaal afgesloten met een bruiloft in stijl. "Als twee grote poppen van het Spaanse gezelschap Carros de Foc", vertelt Groters. "Samen hebben we het laatste stuk van het verhaal gemaakt. Dat gaat een spektakel worden." Daar was weinig aan gelogen. De poppen waren enorm en begeleid door sambamuziek en vuurwerk werd het huwelijk uiteindelijk voltrokken.

Het doel van het kunstproject was Buitengewoon en Doetinchem aan een groot publiek te laten zien. Volgens de iniatiefnemers en burgemeester Mark Boumans is dat gelukt. "Het is het 25-jarige jubileum en ze hebben er echt wat van gemaakt", aldus Boumans. "Het is een gratis festival. Mensen kunnen gewoon langskomen en genieten en tienduizenden hebben dat ook gedaan. Het zet Doetinchem echt op de kaart." De grote opkomst en de algehele buzz die hing rondom het project en de bruiloft heeft volgens Groters het festival veel gebracht: "Het Rode Mannetje betekent voor Buitengewoon dat wij ons eindelijk na een aantal jaren crisis weer goed op de kaart gezet hebben."

Foto: REGIO8

Lees ook

Peperkamp_@jozzzeph (2).jpg

Met frisse blik aast Melissa Peperkamp nog steeds op succesvolle Winterspelen

Melissa Peperkamp uit Zelhem heeft nog één kans op een medaille deze Olympische Winterspelen in Italië. Op het onderdeel Big Air ging de snowboardster bij de landing onderuit, maar zondagmiddag waagt ze een nieuwe poging, op haar favoriet: Slopestyle.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.