gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Buitengebied Winterswijk krijgt glasvezel

8db418c3b9086b76880addb8ed5f3507.jpg
Redactie REGIO8 |
"We kunnen zeggen dat we de 50% hebben gehaald", aldus een tevreden wethouder Gert-Jan te Gronde van de gemeente Winterswijk. In zijn gemeente werd de benodigde 50% inschrijvingen van de 2.450 adressen in het buitengebied ternauwernood gehaald. In totaal schreef 54% van de adressen zich tot vrijdagmiddag in. "Het is krap aan", weet Te Gronde. "Maar ik ben blij dat we het gehaald hebben." Overigens kunnen inwoners zich nog steeds inschrijven.

"Wat in Winterswijk belangrijk is gebleken is dat we vroeg bezig waren. Toen zijn we ook met bewoners zelf aan de gang gegaan." Volgens Te Gronde was ook de inzet van ambassadeurs van groot belang. Naar verwachting wordt er in september gestart met de aanleg door CIF. "CIF legt met het licht mee. Ik verwacht zelf dat het ergens aan de noordkant van Winterswijk wordt."

Berkelland hoopt op eindsprint

In Winterswijk is de vraagbundeling geslaagd, maar in buurtgemeente Berkelland is dat nog maar de vraag. "Als de 50% niet wordt behaald, betekent dat dat we niet gaan aanleggen. Dat is een harde eis", laat CIF weten. Op dit moment heeft pas 43%, van de bevolking in het buitengebied zich ingeschreven. De organisatie verwacht echter dat er in Berkelland een eindspurt gaat plaatsvinden: "We hebben tot nu toe nog nooit meegemaakt dat de 50% niet wordt gehaald", aldus CIF. "In vergelijkbare gebieden zie je dat het benodigde aantal aanmeldingen pas in het laatste weekend behaald wordt."
foto: Winterswijk

Lees ook

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Gerrit12360.jpg

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Vragender droge dagen en natte nachten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Vragender voorspelt hij natte nachten en droge dagen.

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.