gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Brouwerij niet te spreken over Winterswijk

22043ad5cacec9395cc06efa000f1267.jpg
Redactie REGIO8 |

"Wij denken dat beide initiatieven op dezelfde plek zonder verdere aanpassing niet kan, vanwege verkeerskundige redenen", vertelt wethouder Rik Gommers van Winterswijk. "Er moeten dus parkeerplaatsen gerealiseerd worden. Als er voor het ene initiatief gekozen wordt, dan wordt het andere gebouw gesloopt en vice versa." Het initiatief voor het voormalige poppodium Eucalypta is van de kerkgemeenschap. Zij waren eerder met hun interesse dan de brouwerij. De gemeente behandelt hun aanvraag daarom als eerst. De eigenaar van bierbrouwerij Wentersch, Michiel van der Vaart, is er echter van overtuigd dat sloop van één van de panden niet per se nodig is. "De gebouwen kunnen naast elkaar staan. Dat is al jarenlang verwaarloosd."

Hij vindt tevens dat de gemeente treuzelt met haar keuze. "Ik had een jaar geleden al kunnen beginnen. Het gebouw had nu ongeveer opgeknapt klaar kunnen staan. Prachtig in originele staat met een brouwerij die werkt. Het is jammer dat het allemaal traag gaat." De wethouder geeft aan dat zorgvuldigheid geboden is en het daarom enige tijd vergt. Hij wil dat Van der Vaart rustig wacht op de beslissing van de gemeente. "Iemand met heel veel passie voor wat hij wil bereiken. Daar heb ik veel respect voor. Maar hij moet hetzelfde respect opbrengen voor een initiatief van een ander die het met evenzoveel passie doet."

Foto: REGIO8

Lees ook

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Gerrit12360.jpg

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Vragender droge dagen en natte nachten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Vragender voorspelt hij natte nachten en droge dagen.

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.