gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst wil snellere inburgering

9a9a5ea115170a0bcf94d9181ed46898.jpg
Redactie REGIO8 |
"Wij zijn een sociale en betrokken gemeente en vinden het belangrijk dat deze nieuwkomers zich snel thuis gaan voelen in Bronckhorst", aldus wethouder Paul Seesing. "Zowel de gemeente als de statushouders willen graag dat zij zo snel mogelijk mee kunnen doen in onze samenleving en niet afhankelijk blijven van de overheid." In het reguliere traject heeft een statushouder drie jaar de tijd om een inburgeringsexamen te halen. Bronckhorst wil dat de inburgering binnen zes maanden voltooid is.

"We doen daarbij een groot beroep op de zelfredzaamheid van de nieuwkomers", laat wethouder Seesing weten. Hij ziet daarnaast een rol weggelegd voor Bronckhorst zelf: "We zoeken samenwerking met lokale maatschappelijke partijen, inwoners die hun nieuwe dorpsgenoten zo nu en dan willen begeleiden en het verenigingsleven."

Versneld en intensief programma
Volgens Bronckhorst is het versnelde programma ‘intensiever en meer toegespitst op deelname aan en kennis van hun nieuwe woonomgeving’. Zo wordt de nadruk gelegd op de Nederlandse taal, de normen en waarden in de samenleving en een kennismaking met het verenigingsleven. De gemeente schat de kosten voor de versnelde inburgering op 570.000 euro. In totaal verwacht de gemeente in 2016 190 personen op te vangen, 95 meer dan de taakstelling. Voor de financiering van de inburgering wordt deels een beroep gedaan op de rijksoverheid.

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Verkenners adviseren coalitie GBB, VVD, D66 en PRO in Bronckhorst

De verkenners Cees Oosterwijk en Dick Ebbers adviseren om in de gemeente Bronckhorst als eerste een coalitie te onderzoeken tussen GBB, VVD, D66 en PRO. Dat maakten zij duidelijk tijdens de raadsvergadering, waarin zij hun bevindingen presenteerden.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 22.59.28.jpeg

Burgemeester Werger na vernielingen Isala college Silvolde: ‘Uitermate triest’

Burgemeester Laura Werger van de gemeente Oude IJsselstreek heeft zich donderdagavond tijdens de raadsvergadering uitgesproken over de gebeurtenissen op het Isala college in Silvolde afgelopen dinsdag. De school werd in de avond voor de laatste schooldag vernield en beklad door een grote groep mogelijke leerlingen.

JMO-20260423-ContractJoranHardeman-SF0001.JPG

Hardeman langer bij De Graafschap, verdediger tekent tot 2029

Verdediger Joran Hardeman heeft zijn contract bij De Graafschap met drie jaar verlengt. De 24-jarige Superboer, die na lang blessureleed sinds kort weer op het veld staat, tekent tot de zomer van 2029 bij.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 19.34.45.jpeg

Eerste plannen De Kruisberg Doetinchem op tafel: wonen, natuur en erfgoed centraal

De herontwikkeling van de voormalige gevangenis De Kruisberg in Doetinchem krijgt steeds meer vorm. Tijdens een informatieavond voor omwonenden kwamen zo’n negentig geïnteresseerden kijken naar de eerste visie van projectontwikkelaar Ter Steege. Volgens gebiedsontwikkelaar Ronald van Ommen was de bijeenkomst een eerste stap in een proces dat nog verder vorm moet krijgen.

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.