gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst wil proeftuin aardgasvrij wonen

1ba167b80c9fd3feece8a2c9969c1bbc.jpg
Redactie REGIO8 |
“Veel inwoners in Toldijk en Wichmond zijn al jarenlang actief bezig met duurzaamheid en willen graag de slag maken naar aardgasvrij wonen”, laat de gemeente weten. Wethouder Paul Hofman van Duurzaamheid vindt het delen van kennis en geven van goede voorlichting belangrijk. “We zijn hierover al regelmatig in gesprek met de dorpsraden en energiecoöperaties. De proeftuin kan een extra stimulans zijn om hen ook financieel te helpen.” Vanuit het Rijk is besloten om snel toe te werken naar aardgasvrije wijken aangezien de aardgaswinning in Groningen in 2030 stopt. “Het Rijk stelt negentig miljoen euro beschikbaar voor gemeenten die in 2018 al kunnen starten met een proeftuin voor het aardgasvrij maken van bestaande wijken of dorpen”, stelt de gemeente, die hoopt hier aan mee te mogen doen.

Andere benadering
Voor een uitgestrekte gemeente als Bronckhorst is het nog een hele uitdaging om een vervanger voor aardgas te vinden. Het aanleggen van warmtenetten die vooral in grotere steden of wijken te vinden zijn, is voor de gemeente niet eenvoudig. “Onze dorpen zijn vergelijkbaar met een wijk, maar kennen veel ongelijksoortige woningen en andere gebouwen”, aldus Bronckhorst. “De aanpak vergt om deze reden een andere benadering dan bij de grote steden.”

Foto: REGIO8

Lees ook

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.

GalaLochem1000.jpg

Skelters, crossmotoren en zelfs een boot: leerlingen Staring College Lochem in stijl naar gala

Middelbare scholieren kijken er hun hele schoolperiode naar uit; het eindexamengala. Ook bij het Staring College in Lochem is er een onderlinge competitie, wie komt er in het meest bijzondere voertuig naar het gala? Voor de tijd is er al het een en ander uitgelekt.

Schermafbeelding 2026-04-17 112550.png

Twee personen gewond na ongeval met drie voertuigen in Silvolde

Bij een ongeval op de Dinxperloseweg tussen Ulft en Dinxperlo zijn vrijdagochtend twee mensen gewond geraakt. Een voertuig kwam na een botsing op de andere weghelft terecht, waarna een ander voertuig moest uitwijken en in de sloot belandde.

arriva3.jpg

Treinverkeer van en naar Achterhoek gestremd op 29 en 30 april

Naast de werkzaamheden aan de IJsselbrug wordt het nog moeilijker voor Achterhoekers om naar Arnhem te reizen. Treinen rijden niet tussen Arnhem en Zevenaar op woensdag 29 april en donderdag 30 april. OV-aanbieder Arriva zet bussen in op dit traject.

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?