gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst wil proeftuin aardgasvrij wonen

1ba167b80c9fd3feece8a2c9969c1bbc.jpg
Redactie REGIO8 |
“Veel inwoners in Toldijk en Wichmond zijn al jarenlang actief bezig met duurzaamheid en willen graag de slag maken naar aardgasvrij wonen”, laat de gemeente weten. Wethouder Paul Hofman van Duurzaamheid vindt het delen van kennis en geven van goede voorlichting belangrijk. “We zijn hierover al regelmatig in gesprek met de dorpsraden en energiecoöperaties. De proeftuin kan een extra stimulans zijn om hen ook financieel te helpen.” Vanuit het Rijk is besloten om snel toe te werken naar aardgasvrije wijken aangezien de aardgaswinning in Groningen in 2030 stopt. “Het Rijk stelt negentig miljoen euro beschikbaar voor gemeenten die in 2018 al kunnen starten met een proeftuin voor het aardgasvrij maken van bestaande wijken of dorpen”, stelt de gemeente, die hoopt hier aan mee te mogen doen.

Andere benadering
Voor een uitgestrekte gemeente als Bronckhorst is het nog een hele uitdaging om een vervanger voor aardgas te vinden. Het aanleggen van warmtenetten die vooral in grotere steden of wijken te vinden zijn, is voor de gemeente niet eenvoudig. “Onze dorpen zijn vergelijkbaar met een wijk, maar kennen veel ongelijksoortige woningen en andere gebouwen”, aldus Bronckhorst. “De aanpak vergt om deze reden een andere benadering dan bij de grote steden.”

Foto: REGIO8

Lees ook

KlaasDoetinchem.jpg

Voormalig burgemeester Klaas Agricola verkenner in Doetinchem

GemeenteBelangen Doetinchem (GBD) heeft Klaas Agricola (66) aangesteld als verkenner voor de vorming van een nieuwe coalitie in de gemeenteraad. De partij, die met zes zetels en meer stemmen de winnaar van de verkiezingen werd, kiest bewust voor een ervaren en onafhankelijke kandidaat.

Olympias Tour Beltrum 2026 tijdrit (3).jpg

Thuisetappe van Olympia’s Tour voor vijf Achterhoekers: ‘Koersen in de achtertuin’

Een fris Beltrum was donderdagmiddag gastdorp van de tijdrit in de vijfdaagse Olympia’s Tour. De wedstrijd is extra speciaal voor drie wielrenners en twee ploegleiders. Zij schitteren in de oudste etappekoers van ons land in hun eigen streek.

BFT0.png

Jannes, Boh Foi Toch en Kaiser Chiefs komen naar de Zwarte Cross 2026

De organisatie van de Zwarte Cross heeft opnieuw een reeks nieuwe namen bekendgemaakt. Onder meer Jannes, Boh Foi Toch en de Britse band Kaiser Chiefs zijn toegevoegd aan het programma.

HuisBargh0.png

Kasteel Huis Bergh heropent in september na grootschalige restauratie

Het gerestaureerde kasteel Huis Bergh opent op zaterdag 19 september opnieuw zijn deuren voor publiek. In de honderd dagen voorafgaand aan de opening is er een speciaal ‘aftelprogramma’ om te vieren dat het kasteel weer te bezoeken is.

IMG_8053.JPG

Toeloop bij bouwplannen Gorssel: hoop op woning, maar inschrijving nog niet mogelijk

De belangstelling voor het woningbouwplan in het noordelijk deel van de Smitskamp in Gorssel is groot. Tijdens een inloopbijeenkomst in de Brinkkerk trok het plan een constante stroom bezoekers. Inschrijven voor een woning is echter nog niet mogelijk, benadrukt de gemeente Lochem.

KERKETTEN10.jpg

Ettense kerk ondergaat complete metamorfose: ‘Mensen werden emotioneel’

Na vier jaar voorbereiden en bijna een jaar intensief verbouwen is de Martinuskerk in Etten weer open. Niet meer alleen als kerk, maar als multifunctionele ontmoetingsplek met vier verschillende ruimtes. Volgens uitbater Stan Theunissen en voorzitter Peter Ketelaar moet het gebouw uitgroeien tot het nieuwe hart van het dorp.