Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst wil proeftuin aardgasvrij wonen

1ba167b80c9fd3feece8a2c9969c1bbc.jpg
Redactie REGIO8 |
“Veel inwoners in Toldijk en Wichmond zijn al jarenlang actief bezig met duurzaamheid en willen graag de slag maken naar aardgasvrij wonen”, laat de gemeente weten. Wethouder Paul Hofman van Duurzaamheid vindt het delen van kennis en geven van goede voorlichting belangrijk. “We zijn hierover al regelmatig in gesprek met de dorpsraden en energiecoöperaties. De proeftuin kan een extra stimulans zijn om hen ook financieel te helpen.” Vanuit het Rijk is besloten om snel toe te werken naar aardgasvrije wijken aangezien de aardgaswinning in Groningen in 2030 stopt. “Het Rijk stelt negentig miljoen euro beschikbaar voor gemeenten die in 2018 al kunnen starten met een proeftuin voor het aardgasvrij maken van bestaande wijken of dorpen”, stelt de gemeente, die hoopt hier aan mee te mogen doen.

Andere benadering
Voor een uitgestrekte gemeente als Bronckhorst is het nog een hele uitdaging om een vervanger voor aardgas te vinden. Het aanleggen van warmtenetten die vooral in grotere steden of wijken te vinden zijn, is voor de gemeente niet eenvoudig. “Onze dorpen zijn vergelijkbaar met een wijk, maar kennen veel ongelijksoortige woningen en andere gebouwen”, aldus Bronckhorst. “De aanpak vergt om deze reden een andere benadering dan bij de grote steden.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-20 at 22.31.40.jpeg

De Graafschap wint moeizaam van Jong FC Utrecht en doet goede zaken

De Graafschap heeft vanavond een verdiende, maar moeizame overwinning op Jong FC Utrecht geboekt. Op een regenachtige Vijverberg schoot invaller Fedde de Jong de Superboeren naar een belangrijke driepunter in de strijd om plaats drie.

CampagneBronckhorst0.png

Lijsttrekkers Bronckhorster politiek trappen verkiezingscampagne af

De lijsttrekkers van de Bronckhorster politieke partijen trapten donderdag bij het gemeentehuis in Hengelo de campagne af. Op het verkiezingsdoek staan vertrouwde gezichten én nieuwe partijen. Een bekende naam is Marcel Westerink: eerder lijsttrekker van GBB, nu namens Lokaal Bronckhorst.

GerritVossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een warm weekend met stijgende temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de stuw in Ulft voorspelt de weerboer een warm weekend, met steeds stijgende temperaturen.

nepagenten20.jpg

Nepagenten maken buit in Varsseveld, gemeente en politie waarschuwen

Nepagenten hebben twee keer toegeslagen in Varsseveld afgelopen week. Wat er precies buit is gemaakt, is niet bekend. De gemeente Oude IJsselstreek en de politie waarschuwen nu wederom voor de aanwezigheid van nepagenten.

OrionStarsFener0.jpg

Einde Europese campagne Orion na nederlaag in Istanboel

Het Europees avontuur van het Doetinchemse Orion Stars zit erop na de nederlaag tegen Fenerbahçe Spor Kulübü. In de kwartfinale van de CEV Volleyball Cup werd het donderdagavond in Istanboel 3-0.

Dijkhuizen20.jpg

Superboeren gaan voor drie uit drie tegen Jong-ploegen: El Kadiri terug in de basis

De Graafschap gaat vrijdag op jacht naar de derde overwinning op rij. Op de eigen Vijverberg treffen de Doetinchemmers met Jong FC Utrecht voor de derde week op rij een ‘Jong-ploeg’. De Domstedelingen bezetten de twaalfde plaats en maken volgens Marinus Dijkhuizen een goed seizoen door.