gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst wil meer jongeren in politiek

468f00e29a58f9bddc33e80db43b4e69.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het is een cursus die wordt aangeboden om mensen op een laagdrempelig manier kennis te laten maken met de politiek,” vertelt burgemeester Marianne Besselink van Bronckhorst. “Het is belangrijk voor de toekomst.” Besselink hoopt dat zowel ouderen als jongeren zich interesseren in de politiek. “We willen vooral een afspiegeling van de samenleving, daar heb je zowel ouderen als jongeren nodig.”

Het 23-jarige gemeenteraadslid Yoeri Klein Braskamp vindt het ook belangrijk dat mensen zich steeds meer bezig houden met de politiek. “Ik denk dat het heel goed is dat mensen meer informatie krijgen hoe de politiek op lokaal niveau werkt en wat er allemaal bij komt kijken,” legt Klein Braskamp uit. Hij is zelf een van de jongste raadsleden van gemeente Bronckhorst. “Zeker omdat er steeds meer vraagstukken bij de gemeente komen te liggen en dan is het juist van belang dat de inwoners hun weg weten te vinden in de lokale politiek om hun stem te kunnen laten horen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

NormaalLochem0.png

Concert Normaal in Openluchttheater Lochem binnen enkele minuten uitverkocht

Het concert van Normaal in Lochem was binnen enkele minuten uitverkocht. De Achterhoekse band speelt op Hemelvaartsdag 14 mei in het openluchttheater. De reguliere kaartverkoop ging vrijdagochtend van start.

Bijna 3.200 euro opgehaald met sponsorloop voor afgebrande sporthal Lochem

Basisschool De Vennegötte in Lochem heeft woensdagochtend bijna 3.200 euro ingezameld voor de afgebrande sporthal van tafeltennisvereniging LTTC De Toekomst. Het bedrag werd opgehaald met een sponsorloop die door de school werd georganiseerd.

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.

VanKeukentafelNaarKieslijstWormgoor.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Betsy en Marijn Wormgoor in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Betsy en Marijn Wormgoor, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Berkelland.