Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst wil meer jongeren in politiek

468f00e29a58f9bddc33e80db43b4e69.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het is een cursus die wordt aangeboden om mensen op een laagdrempelig manier kennis te laten maken met de politiek,” vertelt burgemeester Marianne Besselink van Bronckhorst. “Het is belangrijk voor de toekomst.” Besselink hoopt dat zowel ouderen als jongeren zich interesseren in de politiek. “We willen vooral een afspiegeling van de samenleving, daar heb je zowel ouderen als jongeren nodig.”

Het 23-jarige gemeenteraadslid Yoeri Klein Braskamp vindt het ook belangrijk dat mensen zich steeds meer bezig houden met de politiek. “Ik denk dat het heel goed is dat mensen meer informatie krijgen hoe de politiek op lokaal niveau werkt en wat er allemaal bij komt kijken,” legt Klein Braskamp uit. Hij is zelf een van de jongste raadsleden van gemeente Bronckhorst. “Zeker omdat er steeds meer vraagstukken bij de gemeente komen te liggen en dan is het juist van belang dat de inwoners hun weg weten te vinden in de lokale politiek om hun stem te kunnen laten horen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Dijkhuizen20.jpg

Superboeren gaan voor drie uit drie tegen Jong-ploegen: El Kadiri terug in de basis

De Graafschap gaat vrijdag op jacht naar de derde overwinning op rij. Op de eigen Vijverberg treffen de Doetinchemmers met Jong FC Utrecht voor de derde week op rij een ‘Jong-ploeg’. De Domstedelingen bezetten de twaalfde plaats en maken volgens Marinus Dijkhuizen een goed seizoen door.

RamadanMoskee20.jpg

Ramadan van start bij Doetinchemse moskee: 'Het is een maand van reflecteren'

Voor moslims over de hele wereld is de ramadan is begonnen. Zo ook voor de bezoekers van de Merkez Moskee in Doetinchem, waar de heilige maand werd afgetrapt met een gebed. In deze maand is eten, drinken, roken, seks en zondig gedrag niet toegestaan tussen zonsopkomst en zonsondergang.

rechtbankZutphen.jpg

68-jarige Doetinchemmer veroordeeld voor misbruiken van verstandelijk beperkte vrouw

Een 68-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar voor het jarenlang seksueel misbruiken van een vrouw met een verstandelijke beperking. Daarnaast had hij kinder- en dierenporno in bezit. Van de straf is één jaar voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar.

SnackbarHeino20.jpg

Tientallen boetes uitgedeeld na negeren eenrichtingsweg grens Beek

In totaal zijn er al tientallen boetes uitgedeeld op de Eltenseweg in Beek aan automobilisten die de eenrichtingsweg negeren. De maatregel is sinds vorige week woensdag van kracht om het sluipverkeer te weren. De gemeente Montferland geeft aan dat op basis van de herkomst van de bekeurden, het lijkt alsof het sluipverkeer geweerd wordt.

JanMeijerKelnerOverleden.jpg

Achterhoekse kelner Jan Meijer overleden

De bekende en geliefde Achterhoekse kelner Jan Meijer (75) is woensdag overleden. Een emotionele oproep van zijn dochter Annika om foto’s, herinneringen of andere verhalen over haar vader te delen ging vorige maand viraal op Facebook. Meijer was bang om vergeten te worden, het tegendeel blijkt waar.

WhatsApp Image 2026-02-18 at 23.36.11.jpeg

Auto belandt in de sloot bij Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde belandde woensdagavond een bestuurster met haar auto op de kop in de sloot. Het ongeval gebeurde in het buitengebied op de Poelhuttersslatdijk.