gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst stelt woningbouwambitie vast

6c8cdd6d068a3aef01a89d0ea592c49e.jpg
Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
De gespannen woningmarkt in de Achterhoek is reden om de ruimte te bieden. De gemeenteraad stemde donderdagavond unaniem in met het voorstel om ongeveer tweeduizend huizen toe te voegen. Er werden wel vraagtekens gezet bij het vastgestelde aantal, 1.700 tot 2.200 woningen, hoewel alle partijen de noodzaak tot nieuwbouw onderstrepen. "We nemen een besluit zonder dat we de onderbouwing kennen", vindt D66-fractievoorzitter Jan Engels, die evenals collega’s van PvdA en CDA met tegenzin instemde. Wethouder Evert Blaauw noemde de gestelde ambitie ‘adaptief’: “Als het meer moet zijn, dan worden het er meer. Moet het minder zijn op basis van de behoefte, dan krimpen wij daarin.”

Ook over het type woningen dat gebouwd moet worden was onduidelijkheid. Blaauw gaf aan dat bij elke uitbreidingslocatie gekeken wordt naar waar behoefte aan is, bijvoorbeeld aan starters- of seniorenwoningen. De gemeenteraad wil dat er een plan van aanpak komt hoe doorstroming kan worden bevorderd. De GroenLinks-motie hiertoe werd aangenomen, alleen Gemeentebelangen, VVD en ChristenUnie/SGP stemden tegen. “Het gaat ons niet over analyses of data, we willen een plan van aanpak met maatregelen”, gaf Ulrike ter Braak namens GroenLinks aan. Het resultaat van dit onderzoek moet uiterlijk eind 2023 beschikbaar zijn.

Wonen bij geitenhouderij
D66, PvdA en GroenLinks wilden naar aanleiding van een GGD-advies een stop op nieuwbouw binnen twee kilometer van geitenhouderijen afdwingen. De partijen vonden echter geen steun voor hun motie. Wethouder Blaauw zegde wel toe initiatiefnemers te wijzen op de mogelijke gevaren: "Wij adviseren ze natuurlijk als ze binnen zo'n straal van twee kilometer zitten, zodat ze ervan op de hoogte zijn dat er een geitenhouderij is.” Ook een motie van de PvdA om te streven naar dertig procent sociale huurwoningen binnen het woningbestand haalde het niet.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

Lees ook

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.