gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst start zoektocht naar nieuwe burgemeester, gemeente lijkt in trek

5d51970da948969c525cf9f0f16237a9.jpg

De nieuwe burgemeester van Bronckhorst hoeft niet per se overheidservaring te hebben. Wel moet hij of zij voor lange tijd willen binden aan de gemeente. Dit blijkt uit de profielschets van de toekomstige burgemeester die maandagavond door de vertrouwenscommissie is overhandigd aan de commissaris van de Koning.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
"Hij of zij moet in eerste instantie stressbestendig en empathisch zijn", zegt raadslid Marcel Westerink, namens de grootste partij Gemeentebelangen voorzitter van de vertrouwenscommissie. "Hij of zij moet ook in de samenleving staan, wij hebben 44 kernen. Je moet wel je gezicht laten zien op de kermissen en tijdens optochten." Commissaris van de Koning Henri Lenferink is verantwoordelijk voor het maken van een selectie van kandidaten en heeft duidelijke punten meegekregen: "Wat vanavond diverse keren naar boven kwam was een verbinder, een burgemeester die met iedereen om kan gaan."

Vanaf woensdag kunnen mensen solliciteren op de functie van burgemeester van Bronckhorst. De plattelandsgemeente hoeft zich volgens Lenferink geen zorgen te maken of er genoeg kandidaten zijn. Ook de andere Achterhoekse gemeenten krijgen meer aanmeldingen dan andere gemeenten in ons land. "Van 2014 tot 2017 zijn er een flink aantal procedures geweest. Daar zie je twee gemeentes uitspringen, Bronckhorst en Lochem", zegt de commissaris van de Koning. "Die zitten boven de zestig en zeventig aanmeldingen, de andere gemeenten hadden er meer dan twintig. Landelijk gezien is dat erg goed."

Stressbestendig
De voorzitter van de vertrouwenscommissie ziet dat er onderwerpen zijn die veel los maken in de Bronckhorster samenleving, zoals de komst van een asielopvang naast het gemeentehuis. Volgens hem moet de nieuwe burgemeester opgewassen zijn tegen mogelijke kritiek. “Ik hoop op een stressbestendige burgemeester", aldus Westerink. "Er zijn natuurlijk naast de zware onderwerpen ook genoeg andere dingen waar de nieuwe burgemeester zijn of haar werk in kan doen."

Intimidatie
Burgemeesters krijgen steeds meer te maken met intimidatie. Zo kreeg voormalig burgemeester Marianne Besselink dreigende berichten en brieven toegestuurd op haar privéadres. "Burgemeesters zijn steeds vaker de kop van Jut, ze krijgen vaak kritiek over zich heen", weet de commissaris van de Koning. "We moeten wel zeggen dat we dat in Gelderland minder zien en in de Achterhoek nog iets minder." Westerink deelt deze denkwijze: "Ik denk dat de druk van buitenaf groter wordt, maar dat merk je met name in de grote steden."

Drie weken
Kandidaten kunnen vanaf woensdag 5 juni drie weken lang solliciteren. In 2025 moet er dan een nieuwe burgemeester zijn. "Ik hoop dat er veel mensen gaan solliciteren op dit mooie ambt, want dat is het wel", aldus Westerink. "Het is een eer om als burgemeester Bronckhorst te kunnen dienen."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

vvvgra.jpg

De Graafschap geeft zege in blessuretijd uit handen bij VVV

De Graafschap is zaterdag niet verder gekomen dan een 3-3-gelijkspel bij laagvlieger VVV in Venlo. Na de officiële speeltijd stonden de Superboeren nog met 1-3 voor, maar die stand werd in de blessuretijd compleet weggegeven.

brug.png

Nettelhorsterbrug in Lochem geopend: maandag pas open voor verkeer

De Nettelhorsterbrug in Lochem is zaterdagmiddag officieel geopend. Veel inwoners kwamen een kijkje nemen en konden meteen zelf de brug op lopen. Ook werd tijdens de opening kort stilgestaan bij de twee personen die om het leven kwamen tijdens het bouwen van de brug.

588ee6ab-5462-4b4f-83b4-45296cd6d178 (002).jpeg

Achterhoekse vriendinnen runnen eenmalig bar in Zeddam: ‘Wie weet een carrièreswitch’

Vijf vriendinnen uit de Achterhoek staan zaterdag 18 april achter de bar in café Tapperij 2A in Zeddam. Tijdens een bijzondere wedstrijd draait elk team van vijf personen een volledige avond achter de tap en is verantwoordelijk voor de complete barbediening. Het team dat het beste presteert, wint tien procent van de omzet.

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.