Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst op vingers getikt door rechter

7f546de3d51587ad3dabe7847ed97df0.jpg
Redactie REGIO8 |
“Het commissielid kreeg niet voldoende de gelegenheid het rapport te bestuderen en daarop samen met zijn advocaat te reageren, voordat het aan de gemeenteraad werd voorgelegd”, zo oordeelt de rechtbank. De uitkomst van het rapport hield in dat het commissielid vertrouwelijke informatie ’te eigen bate' heeft gebruikt. In een brief via zijn advocaat reageerde het commissielid op het rapport, maar de gemeente verzuimde deze brief aan de opsteller van het rapport voor te leggen. “In de brief van de advocaat worden argumenten aangevoerd tegen de uitkomst van het onderzoek waaraan niet zomaar voorbij gegaan kan worden”, aldus de rechtbank, die niet uitsluit dat de onderzoeker tot een andere uitkomst zou zijn gekomen als hij de brief van de advocaat met de reactie van het commissielid op zijn rapport had gelezen.

Daarnaast heeft Bronckhorst onjuist gehandeld, omdat het rapport tijdens een raadsvergadering werd besproken zonder aan de onderzoeker te vragen wat hij vond van de reactie van het commissielid op het rapport. Ook plaatste de gemeente voorafgaand aan die vergadering het rapport op haar website, maar niet de reactie van het commissielid. “Daarmee heeft de gemeente op een selectieve manier informatie verstrekt en kan de algemene opinie op een eenzijdige manier worden beïnvloed.” Bronckhorst moet als schadevergoeding een deel van de advocaatkosten van het commissielid vergoeden.

Foto: REGIO8

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.

NormaalLochem0.png

Normaal ook in 2026 op Hemelvaartsdag in Lochems openluchttheater

De mannen van Normaal maken donderdag 14 mei weer hun opwachting in het Openluchttheater Lochem. In De Zandkuil viert de Achterhoekse band van Bennie Jolink haar 51e verjaardag.

917b02d28ae4378d19bee50f87da54133d8151b4.png

Voetbaldroom voor Sanne komt uit: aanmeldingen voor nieuw G-team in Wehl stromen binnen

De grote droom van de 9-jarige Sanne komt steeds dichterbij. Na haar oproep om een eigen G-team op te richten bij Concordia Wehl is het balletje gaan rollen, en hoe. De aanmeldingen stroomden binnen en inmiddels staat de teller op twaalf enthousiaste kinderen.

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.