gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst leert omgaan met technologie

Redactie REGIO8 |

“De Roadshow is een grote bus die langs elf haltes in de hele gemeente gaat, om op die manier mensen zo dicht mogelijk bij huis de kans te geven om kort iets te horen over werken met bijvoorbeeld de computer of iPad”, legt Wieb Broekhuijsen, directeur van Bibliotheek West-Achterhoek, uit. Volgens wethouder Evert Blaauw is het initiatief, waar Tante Rikie overigens de mascotte voor is, erg belangrijk voor Bronckhorst. “De digitale vaardigheden van de inwoners van Bronckhorst, waar sprake is van een vergrijzende samenleving en een groot buitengebied, lopen over het algemeen achter”, stelt Blaauw.“ Daarom vind ik het zo belangrijk om ouderen in contact te brengen met de technologie van nu.”

De bus is ingericht om geïnteresseerden kennis te laten maken met allerlei technologische handigheden zodat ze het zelfstandig thuis wonen te verbeteren. “We hebben bijvoorbeeld een poppenhuis van Kruiswerk Achterhoek, waarin je kunt zien hoe je je huis helemaal automatisch kunt inrichten, zodat het echt veilig voor je is”, aldus Broekhuijsen. Naast het poppenhuis is er een breed aanbod aan technologie te vinden in de bus. “Ik heb vandaag onder andere gezien hoe je 3D kunt printen en ik heb een VR-bril opgehad”, legt Blaauw enthousiast uit. “Het leerproces en het oefenen met technologie is voor ouderen heel goed.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Scooterrijder overleden na eenzijdig ongeval in Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval in Westendorp is vrijdagochtend een persoon om het leven gekomen. Er is een onderzoek gestart naar de toedracht.

Hooligans verpesten voetbalfeest: 'Mensen geslagen met stalen kettingen'

Grof geweld, vuurwerk en supporters die naar het ziekenhuis zijn gebracht. Het is de afdronk van de bekerfinale tussen VV Bennekom en Longa '30, die woensdagavond op het terrein van DVC'26 in Didam is gespeeld. Teleurstelling en frustratie overheersen bij het organiserende DVC'26 en Longa '30, dat het duel met 5-4 verloor.

Duitse justitie vervolgt man uit Ulft om ‘woekerhuur’ voor arbeidsmigranten

Een man uit Ulft wordt in Duitsland vervolgd voor woekerhuur aan arbeidsmigranten in de vleessector. Ook twee andere Nederlandse bestuurders van het uitzendbureau, die in Kleve wonen, moeten zich verantwoorden.

Grootste landmachtoefening in twintig jaar trekt door de Achterhoek

De Nederlandse landmacht is begonnen aan de grootste oefening van dit jaar. De oefening heeft de naam ‘Fighter Lion’ en loopt tot begin juli. De oefening is in de Achterhoekse grensregio goed zichtbaar. In juni trekken duizenden militairen met een groot aantal legervoertuigen door de Achterhoek naar Duitsland.

Sterk besluit CDA: kleur bekend en geen speelbal in Berkelland

COMMENTAAR / De gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland gaan verder zonder het CDA. De grootste partij heeft zélf de stekker getrokken uit het overleg met de andere vijf fracties en zal daardoor de komende vier jaren niet aan het politieke stuur zitten.

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.