gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst is de Boer Op in eigen gemeente

99f6d578f7df7bb5e6729c4714ec269e.jpg
Redactie REGIO8 |

"Ik geniet hier gewoon van", aldus wethouder Arno Spekschoor op Mañana Mañana. "Het is heel laagdrempelig. Je praat makkelijk met mensen en je kunt ideeën ophalen met elkaar. Zulke gesprekken zijn gewoon waardevol voor eenieder denk ik." Reinier Groot Nuelend, inwoner van de gemeente en aanwezig op het festival in Vorden, sprak met wethouder Jan Engels. "De stap om naar een gemeentehuis aan te gaan komt er vaak niet van. Toch heb je soms wel ideeën of iets dergelijks. Dat het hier zo ongedwongen en vrijblijvend kan, denk ik dat het drempel verlagend is."

Groot Nuelend sprak met Engels over een verkeerssituatie aan de Wildenborchseweg in Vorden. "Het is daar echt gevaarlijk geworden. En dan praat je nog over goed zicht, laat staan als het straks donker wordt", aldus Groot Nuelend. Hij voelde zich gehoord. "De wethouder gaf zelf ook aan dat hun idee anders was geweest." De ontmoetingen zijn een vorm van kennisvergaring, maar volgens Spekschoor wordt er ook daadwerkelijk op gehandeld. "Het wordt verzameld na al deze bijeenkomsten. We gaan op verschillende beleidsterreinen kijken van: wat halen we er in op en waar gaan we ons beleid in aanpassen?"

Het college is deze week onder andere nog aanwezig bij de Zwem4daagse in Steenderen en de weekmarkt in Hengelo.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-09 at 16.53.13.jpeg

Westendorpse pluktuin voor het eerst vol tulpen: ‘Je merkt dat het in trek is’

De zon laat zich steeds vaker zien, bomen staan in bloei en tulpen kleuren weer volop het landschap. Ook bij de familie Hiddink is het seizoen begonnen. Naast hun Bed & Breakfast openden ze een pluktuin, waar bezoekers zelf tulpen komen plukken.

Martin Messing messenslijpen Repair Cafe.jpeg

Repair Café Silvolde viert 10-jarig jubileum: ‘Proberen niks weg te gooien’

Van broodrooster tot bot mes en van pop tot radio. Al tien jaar biedt het Repair Café in Silvolde een tweede leven aan diverse kapotte spullen. Martin Messing (71) was 9 april 2016 initiatiefnemer van het maandelijkse reparatiepunt in De Schuylenburgh. Op de Azoralocatie kan hij rekenen op een vast team vrijwilligers.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 11.54.59.jpeg

Auto belandt in Aaltense Keizersbeek: geen gewonden

Een auto is donderdagochtend nabij de Haartsestraat in Aalten in het water beland. Er waren geen gewonden.

A12.png

Rijkswaterstaat waarschuwt voor vertraging op A12: 'Forse hinder op donderdag'

Rijkswaterstaat verwacht op donderdagochtend wél forse verkeershinder wegens de afsluitingen van de IJsselbrug. Wie woensdagochtend vanaf Duiven de brug in de A12 over ging, merkte dat alle rijbanen gewoon open waren, ondanks waarschuwingen van Rijkswaterstaat. Op woensdagavond verandert de verkeerssituatie echter, waardoor er vanaf donderdag nog maar twee rijbanen open zijn.

Vrachtwagen blur.jpg

Aanhanger vol houtsnippers kantelt bij Groenlo: N18 afgesloten

Een aanhanger van een vrachtwagen is woensdag gekanteld op de N18 bij de afslag Groenlo. De weg is deels afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 11.33.20.jpeg

Wedstrijd De Graafschap Vrouwen live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt vrijdagavond 10 april in samenwerking met De Graafschap live de wedstrijd uit van De Graafschap Vrouwen. Op de Vijverberg staat het duel met FC Groningen op de planning. De wedstrijd is vanaf 19.30 uur te volgen op de kanalen van REGIO8.