gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst bespreekt toekomst met krimp

ba3b3156315deeb6a691486b0d7f8852.jpg
Redactie REGIO8 |
‘’We gaan in gesprek om te bekijken of initiatieven die inwoners, verenigingen, ondernemers en wij als gemeente wél of juist niet inzetten, aansluiten bij het Bronckhorst van nu en het Bronckhorst dat zij in de toekomst graag zien’’, vertelt burgemeester Marianne Besselink over het plan. ‘’Want zeker is dat in Bronckhorst kansen zijn, dat we van aanpakken weten en samen veel aan kunnen. Ook als er dingen veranderen. We willen die kansen graag waarmaken, samen met inwoners!”

Bronckhorst heeft te maken met een flinke krimp. De prognose in 2030 is een afname van maar liefst zeven procent. Over de afgelopen tien jaar is de bevolking met ruim drie procent afgenomen. Dat komt doordat er minder kinderen worden geboren en dat de jongeren die er zijn, in veel gevallen naar Doetinchem, Enschede of Nijmegen verhuizen vanwege hun studie of werk. Ook andere gemeenten hebben last van de bevolkingskrimp en willen hulp van Den Haag bij het bestrijden van de negatieve gevolgen zoals leegstand.

De gemeente trapt het project ‘de boer op’ donderdagavond 15 juni af op Mañana Mañana. Het college is na het festival in Vorden ook aanwezig bij onder meerde avondwandeltocht in Halle, de weekmarkt in Hengelo en de zwemvierdaagse in Steenderen.

Foto: REGIO8

Lees ook

1AprilOverzicht.jpg

1 april in de Achterhoek: dit waren de beste grappen

Dat bedrijven en organisaties niet vies zijn van een 1 aprilgrap, bleek ook dit jaar weer in de Achterhoek. Van een neppe Videolandserie tot een ‘luiaardachtbaan’ en opvallend veel AI-grappen: creativiteit was er volop.

Vulcanus40.jpg

IJzergieterij Vulcanus in Doetinchem dicht: 'We moeten 132 jaar aan zooi opruimen'

Het hing al even in de lucht, maar nu is het definitief: ijzergieterij Vulcanus in Langerak stopt. De 132 jaar oude fabriek sluit haar deuren, en daarmee komt er ook een einde aan een eeuwenlange industrie in de gemeente Doetinchem.

School100jaar0.jpg

Eeuwfeest voor basisschool Pius X in Varsselder: 'We bloeien'

Feest op basisschool Pius X in Varsselder. De school bestaat op 1 april precies honderd jaar en dat wordt in het dorp groots gevierd. Met een volle themaweek, activiteiten voor jong en oud en hulp van verenigingen is het volgens de organisatie vooral een feest van én voor het hele dorp.

lintjes raad 22-26.jpg

Twaalf raadsleden nemen afscheid in Bronckhorst, drie ontvangen koninklijke onderscheiding

Twaalf raadsleden van de gemeente Bronckhorst hebben dinsdagavond afscheid genomen van de Bronckhorster politiek. Drie van hen zijn opgenomen als Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Patrick van Domburg reikte op 31 maart de koninklijke onderscheidingen in de raadszaal in Hengelo uit.

WASMACHINE20.jpg

Eén jaar vernieuwde wasservice Montferland: een voldoende maar de nodige problemen

De veelbesproken Montferlandse wasservice draait inmiddels een jaar bij lokale partner Mabeon in Doetinchem. Eerder draaide Zorgplus uit Harderwijk de dienst. Dit zorgde de laatste jaren voor veel kritiek van inwoners en raadsleden. Hoewel de gebruikers de nieuwe wasservice na één jaar ‘een dikke 7’ geven, vallen er nog een aantal zaken op.

PrikkelarmZwemmen0.png

Achterhoek zet in op prikkelarm sporten met Aqua Silent: ‘Vaak geeft muziek te veel prikkels’

Prikkelarm bewegen staat deze week centraal in de Achterhoek. Op verschillende plekken wordt in de campagneweek van Achterhoek in Beweging bewustzijn gecreëerd voor sporters die moeite hebben met fel licht, geluid en drukte. Bij zwembad De Beemd in Lochem staat sinds kort Aqua Silent op het programma.