Ulft, Netherlands

Brinks vergeet wedstrijd tegen Cruijff nooit

Regio8 | 24 maart 2016 16:25 | Aangepast op 24 maart 2016 16:25

"Op het moment dat ik begon had ik hem in de tang." Zaterdagavond 6 maart 1982 stond de nu 61-jarige Roel Brinks als directe tegenstander opgesteld tegen de legendarische nummer 14. "Ik heb hem daarna niet meer losgelaten. Tien minuten in de tweede helft kreeg ik zelfs de gelegenheid om de legendarische Johan Cruijff te poorten. Voor mij was dat natuurlijk ontzettend mooi. Mensen op de tribune vonden het geweldig. Twaalfduizend man gaven mij een staande ovatie."

Het overlijden van Cruijff kwam donderdagmiddag als een schok voor de oud-voetballer. "Daar was ik toch wel vijf minuten stil van", zegt Brinks vanuit zijn huidige woonplaats Lichtenvoorde. "Ik herinner me hem als een geweldige man. Een man die zeer sociaal was. Als je een grote vriend van Cruijff bent, blijf je dat je leven lang. Zo’n man vergeet je niet meer."

Brinks’ laatste wedstrijd voor De Graafschap
De wedstrijd tegen Ajax bleek voor Brinks gelijk zijn laatste voor De Graafschap. Hij werd in de tweede helft bij een 1-0 voorsprong door toenmalig trainer Huib Ruijgrok naar de kant gehaald. "Dat was voor mij een verrassing", zegt Brinks. "Daarna heb ik ook niet meer voor De Graafschap gespeeld, waarschijnlijk omdat ik boos ben geworden." Uiteindelijk eindigde de wedstrijd in een 1-4 overwinning voor de Amsterdammers. De Superboeren degradeerden in het seizoen 1981/1982 naar de Eerste Divisie.

Foto: Degoeieouwetijd.nl

Lees ook

Dropkick Murphys, Bökkers en Russo bij eerste namen Zwarte Cross 2026

De Zwarte Cross heeft donderdag de eerste artiesten voor de editie van 2026 bekendgemaakt. Headliner...

Superboeren op jacht naar eerste periodetitel sinds 2021: Roda laatste horde

De Graafschap kan vrijdagavond voor het eerst sinds maart 2021 een prijs pakken. Bij winst op Roda J...

Politie treft 49 kilo aan illegaal vuurwerk aan in Aaltense woning

De politie heeft in een woning in Aalten 49 kilo aan illegaal vuurwerk aangetroffen. De zware explos...

Geen gewonden bij botsing tussen Beek en Didam

Twee auto’s zijn woensdagavond tussen Beek en Didam op elkaar gebotst. Een automobilist had te laat ...

Nederlandse handbaldames met topscoorder Housheer door naar halve finale WK

Onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander hebben de Nederlandse handbaldames zich op het WK...

Fietsster raakt gewond na aanrijding in Doetinchem

Een fietsster is woensdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding met een auto op de Keppelseweg in ...