gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Brandweer van de toekomst kijkt ogen uit bij Lego rampenstad in Borculo

25c31f32ea8112536483dde42239f69b.jpg

Meer dan honderdduizend Lego-steentjes vormen in het Brandweermuseum van Borculo samen Lego Incidenten City tijdens de meivakantie. In de mini rampenstad zijn verschillende waargebeurde incidenten te vinden.

Nick Hermsen | Serena Speet |
"De heren die dit bouwen staan er om bekend dat ze zo actueel mogelijk zijn", aldus Jan Wiegers van het brandweermuseum. "Onder andere de treinramp in Voorschoten van begin april staat hier." De stad begon ooit als hobby van brandweermannen Evert de Graaf en André Overeem. Inmiddels is het uitgegroeid tot de grootste incidentenverzameling van Lego ter wereld. "Het trekt heel het land door en ze gaan zelfs de grens over", schets Wiegers. "Ze zijn al een keer uitgenodigd door Lego, uit Denemarken. Dat vonden ze een hele eer en dat kan ik mij wel voorstellen."

Bij de bezoekers van het museum vallen de kunstwerken van Lego in de smaak. "Ik heb de kermis al gezien waar kinderen worden gered", laat Alexander, een van de jeugdige bezoekers weten. "En twee treinen die tegen elkaar zijn gebotst." Ook Berend, volledig gehuld in brandweermanuniform, vind de tentoonstelling indrukwekkend: "Ik heb de kerk en de molen gezien en die staan in brand."

'Geweldige toevoeging'
De rampenstad is de hele meivakantie te zien in Borculo. Het brandweermuseum is maar wat blij met de tijdelijke toevoeging aan hun collectie laat Wiegers weten: "Je kunt hier van alles zien, van de 17e eeuw tot 1980, maar dit is een geweldige toevoeging, met name voor de jeugd." Alexander is ook blij met de Lego: "Je kan nu ook wat doen in plaats van alleen maar kijken."

Volgend jaar weer
Naast dat het leuk is voor de kinderen, is het doel dat ze er ook wat van opsteken. Het gaat er dus om dat kinderen leren dat de brandweer niet alleen wordt ingeschakeld als er brand is, maar ook in andere situaties. Die worden hier in Lego nagebootst. Het is het tweede jaar dat Lego Incidenten City in Borculo staat en waarschijnlijk niet het laatste jaar.

Foto: REGIO8

Lees ook

Vrachtwagen blur.jpg

Aanhanger vol houtsnippers kantelt bij Groenlo: N18 afgesloten

Een aanhanger van een vrachtwagen is woensdag gekanteld op de N18 bij de afslag Groenlo. De weg is deels afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 11.33.20.jpeg

Wedstrijd De Graafschap Vrouwen live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt vrijdagavond 10 april in samenwerking met De Graafschap live de wedstrijd uit van De Graafschap Vrouwen. Op de Vijverberg staat het duel met FC Groningen op de planning. De wedstrijd is vanaf 19.30 uur te volgen op de kanalen van REGIO8.

OngevalBlur3.jpg

Kettingbotsing met vier voertuigen nabij Groenlo: twee personen gewond

Bij een kettingbotsing op de Ruurloseweg ter hoogte van Groenlo zijn woensdagochtend twee personen gewond geraakt. Er waren vier voertuigen betrokken bij het ongeval.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 10.52.44.jpeg

Auto volledig uitgebrand onder viaduct in Doetinchem

Een auto is dinsdagavond volledig uitgebrand onder een viaduct in Doetinchem. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

rechtbankZutphen.jpg

Misbruikzaak zwembad Zelhem niet achter gesloten deuren

De misbruikzaak tegen de zwembadstagiair uit Zelhem wordt niet achter gesloten deuren behandeld. De rechtbank heeft dinsdag dit verzoek van de advocaat van de verdachte afgewezen.

a12.jpg

Opknapbeurt IJsselbrug A12 van start: wekenlang extra reistijd voor Achterhoekers

Rijkswaterstaat start dinsdagavond 7 april om 21.00 uur met groot onderhoud aan de IJsselbrug op de A12 bij Arnhem. Achterhoekers die dagelijks richting Arnhem reizen, krijgen te maken met vertraging: de extra reistijd kan oplopen tot ongeveer een uur.