gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Brandweer van de toekomst kijkt ogen uit bij Lego rampenstad in Borculo

25c31f32ea8112536483dde42239f69b.jpg

Meer dan honderdduizend Lego-steentjes vormen in het Brandweermuseum van Borculo samen Lego Incidenten City tijdens de meivakantie. In de mini rampenstad zijn verschillende waargebeurde incidenten te vinden.

Nick Hermsen | Serena Speet |
"De heren die dit bouwen staan er om bekend dat ze zo actueel mogelijk zijn", aldus Jan Wiegers van het brandweermuseum. "Onder andere de treinramp in Voorschoten van begin april staat hier." De stad begon ooit als hobby van brandweermannen Evert de Graaf en André Overeem. Inmiddels is het uitgegroeid tot de grootste incidentenverzameling van Lego ter wereld. "Het trekt heel het land door en ze gaan zelfs de grens over", schets Wiegers. "Ze zijn al een keer uitgenodigd door Lego, uit Denemarken. Dat vonden ze een hele eer en dat kan ik mij wel voorstellen."

Bij de bezoekers van het museum vallen de kunstwerken van Lego in de smaak. "Ik heb de kermis al gezien waar kinderen worden gered", laat Alexander, een van de jeugdige bezoekers weten. "En twee treinen die tegen elkaar zijn gebotst." Ook Berend, volledig gehuld in brandweermanuniform, vind de tentoonstelling indrukwekkend: "Ik heb de kerk en de molen gezien en die staan in brand."

'Geweldige toevoeging'
De rampenstad is de hele meivakantie te zien in Borculo. Het brandweermuseum is maar wat blij met de tijdelijke toevoeging aan hun collectie laat Wiegers weten: "Je kunt hier van alles zien, van de 17e eeuw tot 1980, maar dit is een geweldige toevoeging, met name voor de jeugd." Alexander is ook blij met de Lego: "Je kan nu ook wat doen in plaats van alleen maar kijken."

Volgend jaar weer
Naast dat het leuk is voor de kinderen, is het doel dat ze er ook wat van opsteken. Het gaat er dus om dat kinderen leren dat de brandweer niet alleen wordt ingeschakeld als er brand is, maar ook in andere situaties. Die worden hier in Lego nagebootst. Het is het tweede jaar dat Lego Incidenten City in Borculo staat en waarschijnlijk niet het laatste jaar.

Foto: REGIO8

Lees ook

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Gerrit12360.jpg

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Vragender droge dagen en natte nachten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Vragender voorspelt hij natte nachten en droge dagen.

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.