gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Brandweer in Eibergen krijgt nieuwe fietsen

9f909ad1339855f65780ea4a50476ac9.jpg
Redactie REGIO8 |
"Ik vind het schandalig dat ze van hulpverleners fietsen jatten, terwijl ze bij het paasvuur staan", aldus Wijnand Rensink. "Ik las het op Facebook en toen dacht ik dit is echt van de zotte. Toen ben ik gaan brainstormen." Hij ging in zijn dorp op zoek naar mensen die hem wilden helpen met een oplossing. "Toen ben ik bij Henk Roelofsen Tweewielers in Varsseveld gekomen. Hij had het ook op Facebook gezien. Henk is zelf ook vrijwillige brandweer bij het korps in Varsseveld. Met hem heb ik een zacht prijsje afgesproken en zelf heb ik een klein beetje bijgelegd."

Rensink is vanwege zijn werk als verslaggever van 112Achterhoek-nieuws.nl begaan met het lot van hulpverleners. "Die jongens kom ik wel eens tegen en met de een praat je meer dan met een ander. Maar ik vind dat dit gewoon niet kan. Die jongens moeten vanuit huis op de fiets kunnen springen om naar de kazerne te gaan." De Varssevelder wilde dat de actie een verrassing bleef. Daarom verzon hij samen met een postcommandant een smoes om de mannen naar de kazerne te leiden. Zowel de brandweermannen zelf, als de gulle gever waren erg tevreden met de overhandiging van de fietsen.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

04 slingeland ziekenhuis0.png

Slingeland Ziekenhuis Doetinchem vreest dat regionale zorg verdwijnt door strenge normen

Complexe behandelingen bij kanker en vaatziekten worden steeds vaker alleen nog uitgevoerd in ziekenhuizen die deze ingrepen vaak doen. Haalt een ziekenhuis de vastgestelde norm niet, dan mag het die zorg niet meer aanbieden. Ook niet als de kwaliteit van de zorg goed is. Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem vreest dat regionale ziekenhuizen daardoor kwalitatieve zorg kunnen kwijtraken.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.30.36.jpeg

Dwars deur Zelhem in recordtijd uitverkocht: 'We waren stomverbaasd'

De editie van Dwars deur Zelhem op 8 mei is dit jaar in razendsnel tempo uitverkocht. Binnen 50 minuten waren alle 800 startbewijzen verkocht, tot grote verbazing van de organisatie.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 19.59.39 (1).jpeg

Wielrenner gewond na val op kruising in Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval op de kruising van de Mekersweg met de Oude Winterswijkseweg in Lichtenvoorde is een wielrenner gewond geraakt. De fietser schrok mogelijk van een aantal auto’s en kwam hard ten val.

112dtcgeblurd..jpg

Geen gewonden bij botsing tussen automobilist en fietsers in Doetinchem

Bij een ongeval in Doetinchem zijn woensdagmiddag een automobilist en twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Hierbij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.42.07.jpeg

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.