gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Brandweer in Eibergen krijgt nieuwe fietsen

9f909ad1339855f65780ea4a50476ac9.jpg
Redactie REGIO8 |
"Ik vind het schandalig dat ze van hulpverleners fietsen jatten, terwijl ze bij het paasvuur staan", aldus Wijnand Rensink. "Ik las het op Facebook en toen dacht ik dit is echt van de zotte. Toen ben ik gaan brainstormen." Hij ging in zijn dorp op zoek naar mensen die hem wilden helpen met een oplossing. "Toen ben ik bij Henk Roelofsen Tweewielers in Varsseveld gekomen. Hij had het ook op Facebook gezien. Henk is zelf ook vrijwillige brandweer bij het korps in Varsseveld. Met hem heb ik een zacht prijsje afgesproken en zelf heb ik een klein beetje bijgelegd."

Rensink is vanwege zijn werk als verslaggever van 112Achterhoek-nieuws.nl begaan met het lot van hulpverleners. "Die jongens kom ik wel eens tegen en met de een praat je meer dan met een ander. Maar ik vind dat dit gewoon niet kan. Die jongens moeten vanuit huis op de fiets kunnen springen om naar de kazerne te gaan." De Varssevelder wilde dat de actie een verrassing bleef. Daarom verzon hij samen met een postcommandant een smoes om de mannen naar de kazerne te leiden. Zowel de brandweermannen zelf, als de gulle gever waren erg tevreden met de overhandiging van de fietsen.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Gemeente Lochem trekt portemonnee voor beginners op de huizenmarkt

De gemeente Lochem trekt de portemonnee om starters meer kans te geven op de woningmarkt. De starterslening wordt verhoogd, zodat jonge woningzoekers makkelijker hun eerste huis kunnen kopen. Ook komt er extra leenruimte om een woning meteen energiezuiniger te maken.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Doetinchemse lijsttrekkers in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als derde gemeente is maandagavond Doetinchem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstOostrom.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Boris en Femke van Oosterom in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Boris en Femke van Oosterom, samen op de kieslijst van Lijst Groot Montferland.

Schermafbeelding 2026-03-09 155206.png

Doetinchem stuurt ‘te klein’ T-shirt naar Tweede Kamer: 'S is een maatje te klein'

Leden van de Tweede Kamer hebben maandag een bijzonder pakketje in hun postvak gekregen: een T-shirt uit de Achterhoek, met als afzender de gemeente Doetinchem. Op het shirt staat ‘Doetinchem’ gedrukt, maar de naam past er net niet op. Geen drukfout, maar een symbolische boodschap richting Den Haag.

WhatsApp Image 2026-03-09 at 14.49.35.jpeg

Werkzaamheden zorgen voor omleidingen en verkeersdrukte in Bronckhorst

Bronckhorst verwacht verkeersdrukte in de gemeente door werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Ook wordt er groot onderhoud uitgevoerd aan de provinciale weg tussen Hummelo en Zutphen. In de periode van 20 april 2026 tot juli 2026 wordt de weg in fases afgesloten voor doorgaand verkeer tussen Hummelo en Zutphen. Achterhoekers kunnen in deze periode enige vertraging ondervinden door de werkzaamheden.

Vernielingen1.jpg

Besmeurd, vernield en gejat, verkiezingsborden in hele Achterhoek zijn slachtoffer

Hondenpoep op een verkiezingsbord, posters doormidden gesneden en borden in de bosjes. In meerdere gemeenten in de Achterhoek worden campagneborden vernield of gestolen. Op sociale media vragen veel partijen aandacht voor dit probleem, in een aantal gevallen lijkt het namelijk om echt gerichte acties te gaan.