gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Brandweer en ambulance oefenen in Zelhem

4d6667c89c1e67578cd58157d43f32d3.jpg
Redactie REGIO8 |

“Er is een vrachtauto van Takkenkamp uit Zelhem uitgeweken voor een fietser”, legt Officier van Dienst René Jolink uit. “De fietser is onder het achterwiel van de aanhanger gekomen. Twee auto’s zijn daar frontaal opgereden.” Achterop de vrachtwagen zijn in het scenario nog twee bestuurders gereden, wat voor veel slachtoffers heeft gezorgd. “We hebben opgeschaald naar GRIP1, dus we hebben de burgemeester in kennis gesteld.”

De brandweer oefent regelmatig op verschillende disciplines, zoals branden of hulpverlening. “Op verzoek van de ambulance proberen we één keer per jaar een oefening neer te zetten, want dit kan in de praktijk gebeuren”, aldus Jolink. “Het is geen moeilijke klus, maar het verdelen is het belangrijkste, zodat iedereen een taak krijgt.” In de praktijk blijkt dat dergelijke oefeningen goed van pas kunnen komen. “In Zelhem hebben dit soort scenario’s plaatsgevonden. Misschien met minder auto’s, maar met veel slachtoffers.”

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.