gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Brandweer en ambulance oefenen in Zelhem

4d6667c89c1e67578cd58157d43f32d3.jpg
Redactie REGIO8 |

“Er is een vrachtauto van Takkenkamp uit Zelhem uitgeweken voor een fietser”, legt Officier van Dienst René Jolink uit. “De fietser is onder het achterwiel van de aanhanger gekomen. Twee auto’s zijn daar frontaal opgereden.” Achterop de vrachtwagen zijn in het scenario nog twee bestuurders gereden, wat voor veel slachtoffers heeft gezorgd. “We hebben opgeschaald naar GRIP1, dus we hebben de burgemeester in kennis gesteld.”

De brandweer oefent regelmatig op verschillende disciplines, zoals branden of hulpverlening. “Op verzoek van de ambulance proberen we één keer per jaar een oefening neer te zetten, want dit kan in de praktijk gebeuren”, aldus Jolink. “Het is geen moeilijke klus, maar het verdelen is het belangrijkste, zodat iedereen een taak krijgt.” In de praktijk blijkt dat dergelijke oefeningen goed van pas kunnen komen. “In Zelhem hebben dit soort scenario’s plaatsgevonden. Misschien met minder auto’s, maar met veel slachtoffers.”

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 14.09.03.jpeg

Weerboer Gerrit voorspelt een paasweekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit Meddo voorspelt de weerboer wisselvallige dagen. Vanaf tweede paasdag wordt het weer beter.

Tuinbeurs20.png

Tuinbeurs Ulft na twee jaar weer op de agenda: ‘Zin om de schouders eronder te zetten’

Na twee jaar afwezigheid keert de tuinbeurs van Maurits Heebink terug op het DRU Industriepark. Reden van de afwezigheid was de overvolle agenda’s van de hoveniers. Heebink heeft het gevoel dat er weer ruimte is om deel te nemen aan de beurs.

kunstwandelroute30.jpg

Kunstwandelroute voor de tweede keer in ’s-Heerenberg: ‘Zelfs beter dan Hummelo’

Voor het tweede jaar strijkt de kunstwandelroute neer rond Kasteel Huis Bergh. Deze editie is een feestelijke voor de organisatie, ze doen het voor de 25e keer. Eerder vond het evenement plaats in Hummelo, maar door problemen met de landgoedeigenaar moesten ze uitwijken. Voor deze editie heeft de organisatie nog wel een cheque van de gemeente Bronckhorst meegekregen.

PAASVUUR.jpg

Traditie onder druk; toch nog tachtig paasvuren in de Achterhoek

Op verschillende plekken in de Achterhoek worden dit weekend traditiegetrouw paasvuren ontstoken. Deze traditie staat echter onder druk. Waar het noorden van de Achterhoek nog tientallen vuren kent, zijn in het zuiden sterke verminderingen of is zelfs het volledig verdwijnen van paasvuren te zien.