Ulft, Nederland
Terug

Bouwsector Achterhoek wil imago afstoffen

63b44320042817bc5238a61d97abcfbe.jpg
Redactie REGIO8 |
“We willen de jeugd laten zien hoe leuk het bedrijfsleven in de bouwsector is”, vertelt organisator Eric Evers. “Daarnaast willen we de kinderen laten zien dat er meer functies zijn dan men op voorhand denkt.” De techniekbranche in de Achterhoek heeft op dit moment een enorm tekort aan mensen. Dit komt volgens de organisatie van Scoor met Techniek doordat de technieksector een stoffig imago heeft onder de jongeren. Zo wordt er bij de bouw veel gedacht aan de traditionele beroepen zoals metselaar, timmerman of elektromonteur. Tijdens het evenement kunnen VMBO- en HAVO-leerlingen in gesprek gaan met ondernemers over de werkzaamheden. Daarmee hoopt Evers kinderen op jonge leeftijd enthousiast te maken voor de sector. “We willen de jongeren nu bewust maken dat ze moeten kiezen voor de gebouwde omgeving.”

De organisatie wil benadrukken dat de bouwsector niet alleen geschikt is voor mannelijke werknemers. Vrouwen zijn van harte welkom en niet alleen op de bouwplaats. “Bijvoorbeeld bij calculatie of achter een computer zitten”, vertelt Evers. Marjon Mulder werkt ook dagelijks tussen de mannen bij het bedrijf Takkenkamp Groep. “Dat is soms lastig maar het is eigenlijk hartstikke leuk dat de vrouwen de mannencultuur doorbreken.” Danique vindt dat meer vrouwen in de bouw best welkom zijn. “Vrouwen kunnen het werk net zo goed als de mannen doen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

OostrumStatiegeld.jpg

Veel steun voor man uit Eibergen die bekeuring kreeg voor verzamelen statiegeldblikjes

De 27-jarige Robert uit Eibergen heeft veel steun gekregen na een boete die hij vorige week ontving voor het verzamelen van statiegeldblikjes uit prullenbakken. De zaak zorgde voor veel onbegrip in de regio en daarbuiten. Dankzij de vele steunbetuigingen is de boete van 170 euro betaald.

WhatsApp Image 2026-02-20 at 22.31.40.jpeg

De Graafschap wint moeizaam van Jong FC Utrecht en doet goede zaken

De Graafschap heeft vanavond een verdiende, maar moeizame overwinning op Jong FC Utrecht geboekt. Op een regenachtige Vijverberg schoot invaller Fedde de Jong de Superboeren naar een belangrijke driepunter in de strijd om plaats drie.

CampagneBronckhorst0.png

Lijsttrekkers Bronckhorster politiek trappen verkiezingscampagne af

De lijsttrekkers van de Bronckhorster politieke partijen trapten donderdag bij het gemeentehuis in Hengelo de campagne af. Op het verkiezingsdoek staan vertrouwde gezichten én nieuwe partijen. Een bekende naam is Marcel Westerink: eerder lijsttrekker van GBB, nu namens Lokaal Bronckhorst.

GerritVossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een warm weekend met stijgende temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de stuw in Ulft voorspelt de weerboer een warm weekend, met steeds stijgende temperaturen.

nepagenten20.jpg

Nepagenten maken buit in Varsseveld, gemeente en politie waarschuwen

Nepagenten hebben twee keer toegeslagen in Varsseveld afgelopen week. Wat er precies buit is gemaakt, is niet bekend. De gemeente Oude IJsselstreek en de politie waarschuwen nu wederom voor de aanwezigheid van nepagenten.

OrionStarsFener0.jpg

Einde Europese campagne Orion na nederlaag in Istanboel

Het Europees avontuur van het Doetinchemse Orion Stars zit erop na de nederlaag tegen Fenerbahçe Spor Kulübü. In de kwartfinale van de CEV Volleyball Cup werd het donderdagavond in Istanboel 3-0.