Ulft, Nederland
Terug

Bouwsector Achterhoek wil imago afstoffen

63b44320042817bc5238a61d97abcfbe.jpg
Redactie REGIO8 |
“We willen de jeugd laten zien hoe leuk het bedrijfsleven in de bouwsector is”, vertelt organisator Eric Evers. “Daarnaast willen we de kinderen laten zien dat er meer functies zijn dan men op voorhand denkt.” De techniekbranche in de Achterhoek heeft op dit moment een enorm tekort aan mensen. Dit komt volgens de organisatie van Scoor met Techniek doordat de technieksector een stoffig imago heeft onder de jongeren. Zo wordt er bij de bouw veel gedacht aan de traditionele beroepen zoals metselaar, timmerman of elektromonteur. Tijdens het evenement kunnen VMBO- en HAVO-leerlingen in gesprek gaan met ondernemers over de werkzaamheden. Daarmee hoopt Evers kinderen op jonge leeftijd enthousiast te maken voor de sector. “We willen de jongeren nu bewust maken dat ze moeten kiezen voor de gebouwde omgeving.”

De organisatie wil benadrukken dat de bouwsector niet alleen geschikt is voor mannelijke werknemers. Vrouwen zijn van harte welkom en niet alleen op de bouwplaats. “Bijvoorbeeld bij calculatie of achter een computer zitten”, vertelt Evers. Marjon Mulder werkt ook dagelijks tussen de mannen bij het bedrijf Takkenkamp Groep. “Dat is soms lastig maar het is eigenlijk hartstikke leuk dat de vrouwen de mannencultuur doorbreken.” Danique vindt dat meer vrouwen in de bouw best welkom zijn. “Vrouwen kunnen het werk net zo goed als de mannen doen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

f9ef67cec95ce0456593e07fa6f41ce8.jpg

Raad Bronckhorst houdt vinger aan de pols bij Schuifpuzzel Zelhem

De gemeenteraad van Bronckhorst heeft donderdagavond een amendement aangenomen over de verdere uitwerking van de Schuifpuzzel Zelhem. Daarmee krijgt het college ruimte om het voorkeursscenario verder uit te werken, maar blijft de raad betrokken als dat plan niet haalbaar is.

WhatsApp Image 2026-02-05 at 16.31.41.jpeg

Twee doden bij ongeval Groenlo

Bij een ongeval op de Borculoseweg in Groenlo zijn donderdagmiddag twee personen om het leven gekomen. Bij het ongeluk waren drie voertuigen betrokken.

jajgraVB0.jpg

De Graafschap jaagt met nieuwe aanwinsten op eerste overwinning van 2026

De transfergekte rondom De Graafschap is voorbij. Er werd voor miljoenen verkocht en op de laatste dag van de transferperiode wisten de Doetinchemmers zich nog te versterken met de gehuurde Nils Eggens en Nolan Martens.

Politie handboeien 4.JPG

‘Sextortion’-zaak Borculoër Mark S. schetst onthutsend beeld van politieoptreden

Een onthutsend beeld van het werk van de politie. Dat is wat donderdag ontstaat op de tweede zittingsdag van de zedenzaak tegen Mark S. uit Borculo, schrijft Omroep Gelderland. Dinsdag werd al duidelijk dat een van de slachtoffers meermaals aangifte deed, maar dat daar nauwelijks actie op werd ondernomen. Nu blijkt dat zij lang niet het enige slachtoffer was, die dit overkwam.

WhatsApp Image 2026-02-05 at 15.07.59 (1).jpeg

Sanne (9) droomt van eigen G-team in Wehl: 'Erbij horen is voor haar het belangrijkste'

De 9-jarige Sanne uit Wehl heeft één grote droom. Net als haar tweelingbroer Jelle wil ze niets liever dan voetballen bij voetbalvereniging Concordia. Door haar beperking is meedoen in een regulier jeugdteam echter lastig. Daarom zet Sanne samen met haar moeder Hanneke Holwerda alles op alles om het eerste jeugd G-team van de club op te richten. Er ontbreekt nog één belangrijk ingrediënt: meer teamgenootjes.

OG_SS0.png

Talkshow Open Grensland over de zorg rond kanker in de grensstreek

Streekomroep REGIO8 zendt de zevende aflevering van de talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland uit. Hoe beleven inwoners gezondheid en de zorg ervoor in de grensregio. We zoomen speciaal in op de gezondheidszorg bij kanker. Dat is het thema van de nieuwste aflevering van de tweetalige talkshow over leven in de grensstreek dat de driehoek Achterhoek tot aan Venlo en Duisburg omvat.