gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bouwsector Achterhoek wil imago afstoffen

63b44320042817bc5238a61d97abcfbe.jpg
Redactie REGIO8 |
“We willen de jeugd laten zien hoe leuk het bedrijfsleven in de bouwsector is”, vertelt organisator Eric Evers. “Daarnaast willen we de kinderen laten zien dat er meer functies zijn dan men op voorhand denkt.” De techniekbranche in de Achterhoek heeft op dit moment een enorm tekort aan mensen. Dit komt volgens de organisatie van Scoor met Techniek doordat de technieksector een stoffig imago heeft onder de jongeren. Zo wordt er bij de bouw veel gedacht aan de traditionele beroepen zoals metselaar, timmerman of elektromonteur. Tijdens het evenement kunnen VMBO- en HAVO-leerlingen in gesprek gaan met ondernemers over de werkzaamheden. Daarmee hoopt Evers kinderen op jonge leeftijd enthousiast te maken voor de sector. “We willen de jongeren nu bewust maken dat ze moeten kiezen voor de gebouwde omgeving.”

De organisatie wil benadrukken dat de bouwsector niet alleen geschikt is voor mannelijke werknemers. Vrouwen zijn van harte welkom en niet alleen op de bouwplaats. “Bijvoorbeeld bij calculatie of achter een computer zitten”, vertelt Evers. Marjon Mulder werkt ook dagelijks tussen de mannen bij het bedrijf Takkenkamp Groep. “Dat is soms lastig maar het is eigenlijk hartstikke leuk dat de vrouwen de mannencultuur doorbreken.” Danique vindt dat meer vrouwen in de bouw best welkom zijn. “Vrouwen kunnen het werk net zo goed als de mannen doen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Vrachtwagen blur.jpg

Aanhanger vol houtsnippers kantelt bij Groenlo: N18 afgesloten

Een aanhanger van een vrachtwagen is woensdag gekanteld op de N18 bij de afslag Groenlo. De weg is deels afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 11.33.20.jpeg

Wedstrijd De Graafschap Vrouwen live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt vrijdagavond 10 april in samenwerking met De Graafschap live de wedstrijd uit van De Graafschap Vrouwen. Op de Vijverberg staat het duel met FC Groningen op de planning. De wedstrijd is vanaf 19.30 uur te volgen op de kanalen van REGIO8.

OngevalBlur3.jpg

Kettingbotsing met vier voertuigen nabij Groenlo: twee personen gewond

Bij een kettingbotsing op de Ruurloseweg ter hoogte van Groenlo zijn woensdagochtend twee personen gewond geraakt. Er waren vier voertuigen betrokken bij het ongeval.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 10.52.44.jpeg

Auto volledig uitgebrand onder viaduct in Doetinchem

Een auto is dinsdagavond volledig uitgebrand onder een viaduct in Doetinchem. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

rechtbankZutphen.jpg

Misbruikzaak zwembad Zelhem niet achter gesloten deuren

De misbruikzaak tegen de zwembadstagiair uit Zelhem wordt niet achter gesloten deuren behandeld. De rechtbank heeft dinsdag dit verzoek van de advocaat van de verdachte afgewezen.

a12.jpg

Opknapbeurt IJsselbrug A12 van start: wekenlang extra reistijd voor Achterhoekers

Rijkswaterstaat start dinsdagavond 7 april om 21.00 uur met groot onderhoud aan de IJsselbrug op de A12 bij Arnhem. Achterhoekers die dagelijks richting Arnhem reizen, krijgen te maken met vertraging: de extra reistijd kan oplopen tot ongeveer een uur.