gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bouw windpark van start

4123a06bf63e4fdbd64a367307e821dc.jpg
Redactie REGIO8 |
"We zijn beton aan het storten voor de laatste fundatiepaal van de eerste turbine van het windpark", aldus Arno Uiterweerd, regiodirecteur bij bouwbedrijf BAM. "Vanaf maart beginnen we met de opbouw van de eerste windturbines zodat we in juni de eerste levering aan het net kunnen hebben." In totaal zal het windpark Netterden zes windturbines van zo’n honderd meter hoog tellen. Ongeveer 8000 huishoudens kunnen door de turbines van stroom worden voorzien.

Volgens Uiterweerd is er zo veel mogelijk rekening gehouden met bewoners: "Vanaf het begin af aan zijn we in overleg gegaan met de bewoners hieromheen." De regiodirecteur is realistisch en beseft dat de turbines zichtbaar zullen zijn. "Horizonvervuiling valt bij windparken en andere grote gebouwen niet te voorkomen. De bevolking is constant geïnformeerd over de voortgang van de onderzoeken die nodig zijn om aan te tonen dat een windpark hier past."

Toys for boys
Op dit moment wordt er voornamelijk gewerkt aan de fundering, maar bewoners kunnen nog spektakel verwachten: "Vanaf maart zullen hier de grote hijskranen komen die een hoogte kunnen bereiken van meer dan honderd meter", aldus een enthousiaste Uiterweerd. "Ik nodig iedereen uit om tegen die tijd op veilige afstand een kijkje te komen nemen."

Lees ook

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.