gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bouw windpark van start

4123a06bf63e4fdbd64a367307e821dc.jpg
Redactie REGIO8 |
"We zijn beton aan het storten voor de laatste fundatiepaal van de eerste turbine van het windpark", aldus Arno Uiterweerd, regiodirecteur bij bouwbedrijf BAM. "Vanaf maart beginnen we met de opbouw van de eerste windturbines zodat we in juni de eerste levering aan het net kunnen hebben." In totaal zal het windpark Netterden zes windturbines van zo’n honderd meter hoog tellen. Ongeveer 8000 huishoudens kunnen door de turbines van stroom worden voorzien.

Volgens Uiterweerd is er zo veel mogelijk rekening gehouden met bewoners: "Vanaf het begin af aan zijn we in overleg gegaan met de bewoners hieromheen." De regiodirecteur is realistisch en beseft dat de turbines zichtbaar zullen zijn. "Horizonvervuiling valt bij windparken en andere grote gebouwen niet te voorkomen. De bevolking is constant geïnformeerd over de voortgang van de onderzoeken die nodig zijn om aan te tonen dat een windpark hier past."

Toys for boys
Op dit moment wordt er voornamelijk gewerkt aan de fundering, maar bewoners kunnen nog spektakel verwachten: "Vanaf maart zullen hier de grote hijskranen komen die een hoogte kunnen bereiken van meer dan honderd meter", aldus een enthousiaste Uiterweerd. "Ik nodig iedereen uit om tegen die tijd op veilige afstand een kijkje te komen nemen."

Lees ook

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Gerrit12360.jpg

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Vragender droge dagen en natte nachten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Vragender voorspelt hij natte nachten en droge dagen.

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.