gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bouw windpark van start

4123a06bf63e4fdbd64a367307e821dc.jpg
Redactie REGIO8 |
"We zijn beton aan het storten voor de laatste fundatiepaal van de eerste turbine van het windpark", aldus Arno Uiterweerd, regiodirecteur bij bouwbedrijf BAM. "Vanaf maart beginnen we met de opbouw van de eerste windturbines zodat we in juni de eerste levering aan het net kunnen hebben." In totaal zal het windpark Netterden zes windturbines van zo’n honderd meter hoog tellen. Ongeveer 8000 huishoudens kunnen door de turbines van stroom worden voorzien.

Volgens Uiterweerd is er zo veel mogelijk rekening gehouden met bewoners: "Vanaf het begin af aan zijn we in overleg gegaan met de bewoners hieromheen." De regiodirecteur is realistisch en beseft dat de turbines zichtbaar zullen zijn. "Horizonvervuiling valt bij windparken en andere grote gebouwen niet te voorkomen. De bevolking is constant geïnformeerd over de voortgang van de onderzoeken die nodig zijn om aan te tonen dat een windpark hier past."

Toys for boys
Op dit moment wordt er voornamelijk gewerkt aan de fundering, maar bewoners kunnen nog spektakel verwachten: "Vanaf maart zullen hier de grote hijskranen komen die een hoogte kunnen bereiken van meer dan honderd meter", aldus een enthousiaste Uiterweerd. "Ik nodig iedereen uit om tegen die tijd op veilige afstand een kijkje te komen nemen."

Lees ook

588ee6ab-5462-4b4f-83b4-45296cd6d178 (002).jpeg

Achterhoekse vriendinnen runnen eenmalig bar in Zeddam: ‘Wie weet een carrièreswitch’

Vijf vriendinnen uit de Achterhoek staan zaterdag 18 april achter de bar in café Tapperij 2A in Zeddam. Tijdens een bijzondere wedstrijd draait elk team van vijf personen een volledige avond achter de tap en is verantwoordelijk voor de complete barbediening. Het team dat het beste presteert, wint tien procent van de omzet.

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.

KwintGRA.jpg

Basisdebuut voor Kwint in Venlo: El Kadiri terug in selectie

Kyano Kwint begint zaterdagmiddag in Venlo voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De 19-jarige spits, die als invaller goed op schot is, krijgt het vertrouwen van trainer Marinus Dijkhuizen tegen VVV.

67aa6302fdf30f1df00ff5350d3428a9.jpg

Mark S. (32) veroordeeld tot 10 jaar cel en tbs voor verkrachting en grootschalige sextortion

Borculoër Mark S. is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 jaar en tbs met dwang. Hij hield jarenlang tientallen meisjes in zijn greep door hen online af te persen en te chanteren met naaktfoto's en video's. Veel vrouwen waren destijds minderjarig. "De slachtoffers zijn voor het leven getekend", zegt de rechtbank.