Ulft, Netherlands

Bouw windpark van start

Regio8 | 19 januari 2016 13:23 | Aangepast op 19 januari 2016 13:23
"We zijn beton aan het storten voor de laatste fundatiepaal van de eerste turbine van het windpark", aldus Arno Uiterweerd, regiodirecteur bij bouwbedrijf BAM. "Vanaf maart beginnen we met de opbouw van de eerste windturbines zodat we in juni de eerste levering aan het net kunnen hebben." In totaal zal het windpark Netterden zes windturbines van zo’n honderd meter hoog tellen. Ongeveer 8000 huishoudens kunnen door de turbines van stroom worden voorzien.

Volgens Uiterweerd is er zo veel mogelijk rekening gehouden met bewoners: "Vanaf het begin af aan zijn we in overleg gegaan met de bewoners hieromheen." De regiodirecteur is realistisch en beseft dat de turbines zichtbaar zullen zijn. "Horizonvervuiling valt bij windparken en andere grote gebouwen niet te voorkomen. De bevolking is constant geïnformeerd over de voortgang van de onderzoeken die nodig zijn om aan te tonen dat een windpark hier past."

Toys for boys
Op dit moment wordt er voornamelijk gewerkt aan de fundering, maar bewoners kunnen nog spektakel verwachten: "Vanaf maart zullen hier de grote hijskranen komen die een hoogte kunnen bereiken van meer dan honderd meter", aldus een enthousiaste Uiterweerd. "Ik nodig iedereen uit om tegen die tijd op veilige afstand een kijkje te komen nemen."

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

Twee auto’s belandden op rotonde na mogelijk verkeersconflict in Doetinchem

Bij een mogelijk verkeersconflict op de Havenstraat in Doetinchem zijn vrijdagavond twee voertuigen ...

Auto slaat meerdere keren over de kop na uitwijkmanoeuvre in Netterden

Bij een ongeval op de Papenkampseweg in Netterden is vrijdagavond een auto zwaar beschadigd geraakt....

De Graafschap knokt voor zege maar blijft steken op gelijkspel in Doetinchem

De Graafschap heeft met 1-1 gelijk gespeeld tegen Willem II; een ploeg die aan het begin van het sei...

Vervolg Vrijheid in Beweging: kinderen ontwerpen posters voor internationale wedstrijd

Vrijheid laat zich moeilijk vangen in woorden, maar misschien wel in een bloem, een ballon of een ha...

Gemeente Lochem start met camerabewaking op station

Burgemeester Frans Backhuys van Lochem heeft besloten dat er camera’s komen op station Lochem. Deze ...

Flinke schade bij botsing met twee busjes op kruising in Lichtenvoorde

Bij een ongeval op de James Wattstraat in Lichtenvoorde zijn vrijdagochtend twee busjes hard met elk...