Ulft, Netherlands

Bouw Azora Varsseveld geopend door bewoners: 'Ho, ho, pas op!'

Het was woensdag een bijzonder beeld op de bouwplaats van de nieuwe Azora locatie in Varsseveld met vele rollators, rolstoelen en mensen op leeftijd. De eerste vloerplaat is onder toeziend oog van publiek gelegd bij het nieuwe zorgcentrum. De symbolische eerste handeling zou het plaatsen van een paal zijn, maar die werd te vroeg geleverd.
Bart Sollman | 7 maart 2024 12:57 | Aangepast op 7 maart 2024 12:57
"Ho, ho, pas op!", klinkt het vanuit het publiek als de symbolische handeling plaatsvindt. Het leggen van de plaat gaat niet helemaal soepel. Een toekomstig bewoner mag de hijskraan bedienen, maar de man heeft wat moeite, waardoor de plaat door de lucht zwiept. De bouwvakkers die de plaat moeten begeleiden hebben alle moeite om het vloerdeel bij de houden en rennen ernaast. “Maar hij is goed op zijn plek terecht gekomen. Er is alleen wat installatiewerk beschadigd, maar dat lossen we wel weer op”, zegt projectbegeleider Toon Maarse.

Het gebouw, dat ‘De Bettekamp’ gaat heten, heeft volgens Maarse een bijzondere vorm. Een vorm die zo zijn voordelen heeft: “Het heeft de vorm van bladeren, dit ontwerp zorgt voor minder loopbewegingen. Zo is er op den duur zelfs minder personeel nodig.” De zorgorganisatie heeft vanaf het begin het doel gesteld om het mooiste ne beste woonzorgcentrum van Nederland te bouwen. Maarse: “Dat zijn inderdaad grote woorden, maar we gaan ze echt waarmaken. Hier komt iets heel moois.” Het pand wordt op 1 mei opgeleverd. Wanneer het geopend wordt is nog niet bekend.

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

Burgermeesterverkiezingen: in Emmerich twee vrouwen CDU EN SPD de grootste kans

In Emmerich draait het deze keer vooral om twee vrouwen: Claudia Lindlahr van de CDU en Meike Schnak...

Peter Hinze niet herkiesbaar: Nederlands sprekende burgemeester gaf ziel aan de Rijnstad aan de grens

Op zondag 14 september kiest Noordrijn-Westfalen nieuwe gemeenteraden én nieuwe burgemeesters. Voor ...

Wereldrecord buitensport in Ulft: ‘Belangrijk dat ouderen actief blijven’

De Vitality Club FreeWheel Ulft doet op woensdag 1 oktober mee aan een wereldrecordpoging bewegen in...

Volksfeest in Varsseveld, of evenement?

COLUMN/Een optocht met corsowagens op donderdagavond. Een voor het verkeer afgesloten feestplein(tje...

Optocht hoogtepunt Varssevelds Volksfeest: ‘Dit is onze versie van carnaval’

Varsseveld, het Protestante bolwerk binnen de Oude IJsselstreek, viert geen carnaval. Ook kermis, zo...

Einde aan hittegolf in zicht, maar volgens Gerrit blijft het zomers

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...