gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bouw 380kV-stroomsnelweg wordt zichtbaar

1f980c91ccdf57239309342d0b92f636.jpg
Redactie REGIO8 |
"Het allerbelangrijkste wat de bewoners gaan merken is dat er een nieuwe verbinding gebouwd gaat worden", vindt Matthijs Coops van netbeheerder TenneT. "En dat de bestaande verbinding gaat worden afgebroken. Dus het gaat er iets anders uitzien." In het buitengebied tussen Etten en Ulft zijn de werkzaamheden al in volle gang. "We hebben werkterreinen klaar moeten maken. Straks komt ook het transport van de masten. Dat is zwaar transport wat in de Achterhoek rond gaat rijden."

Het realiseren van de stroomsnelweg tussen Nederland en Duitsland had flink wat voeten in de aarde. Er is tot aan de Raad van State geprocedeerd door bezwaarmakers. De zestien bewoners die een aanbod tot uitkoop hebben gekregen, zijn bovendien nog niet allemaal akkoord. TenneT ziet de Nederlands-Duitse verbinding echter als noodzakelijk. "Het is een belangrijke verbinding voor onze totale elektriciteitshuishouding", aldus Coops.
Route van de stroomsnelweg
De aan te leggen stroomsnelweg verbindt het elektriciteitsstation in Langerak via speciale bipole-masten met het Duitse Wesel. Dit zijn hogere hoogspanningsmasten dan de masten die nu in de Achterhoek te vinden zijn. De hoogspanningslijnen gaan via de buitengebieden van Wehl en Wijnbergen over de snelweg A18 richting Oude IJsselstreek. Bij Dinxperlo zal de hoogspanningslijn het land verlaten. In totaal zal de stroomsnelweg ruim 27 kilometer bovengronds door de Achterhoek lopen.

Op de landelijke dag van de bouw, 4 juni, opent TenneT voor geïnteresseerden een informatielokaal op het DRU Industriepark in Ulft.

Lees ook

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.