gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bouw 380kV-stroomsnelweg wordt zichtbaar

1f980c91ccdf57239309342d0b92f636.jpg
Redactie REGIO8 |
"Het allerbelangrijkste wat de bewoners gaan merken is dat er een nieuwe verbinding gebouwd gaat worden", vindt Matthijs Coops van netbeheerder TenneT. "En dat de bestaande verbinding gaat worden afgebroken. Dus het gaat er iets anders uitzien." In het buitengebied tussen Etten en Ulft zijn de werkzaamheden al in volle gang. "We hebben werkterreinen klaar moeten maken. Straks komt ook het transport van de masten. Dat is zwaar transport wat in de Achterhoek rond gaat rijden."

Het realiseren van de stroomsnelweg tussen Nederland en Duitsland had flink wat voeten in de aarde. Er is tot aan de Raad van State geprocedeerd door bezwaarmakers. De zestien bewoners die een aanbod tot uitkoop hebben gekregen, zijn bovendien nog niet allemaal akkoord. TenneT ziet de Nederlands-Duitse verbinding echter als noodzakelijk. "Het is een belangrijke verbinding voor onze totale elektriciteitshuishouding", aldus Coops.
Route van de stroomsnelweg
De aan te leggen stroomsnelweg verbindt het elektriciteitsstation in Langerak via speciale bipole-masten met het Duitse Wesel. Dit zijn hogere hoogspanningsmasten dan de masten die nu in de Achterhoek te vinden zijn. De hoogspanningslijnen gaan via de buitengebieden van Wehl en Wijnbergen over de snelweg A18 richting Oude IJsselstreek. Bij Dinxperlo zal de hoogspanningslijn het land verlaten. In totaal zal de stroomsnelweg ruim 27 kilometer bovengronds door de Achterhoek lopen.

Op de landelijke dag van de bouw, 4 juni, opent TenneT voor geïnteresseerden een informatielokaal op het DRU Industriepark in Ulft.

Lees ook

Belhamelschapen0.png

Explosieve groei in aantal lammetjes bij schaapskudde De Belhamel na zwaar blauwtongjaar

Slechts acht lammetjes huppelden in 2025 rond bij schaapskudde de Belhamel nabij Vorden. Deze lente zijn er maar liefst 160 lammetjes meer dan vorig jaar. Na een zwaar jaar waarin de schaapskudde door de blauwtongepidemie alle zeilen moest bijzetten, is het aantal lammetjes nu explosief toegenomen om de kudde weer op peil te brengen.

For Farmers.jpg

Dwangsom voor Lochems veevoederbedrijf ForFarmers

De provincie Gelderland legt veevoederbedrijf ForFarmers uit Lochem een dwangsom op van 50.000 euro, die kan oplopen tot een bedrag van een half miljoen. Dat blijkt uit stukken die nieuwssite Follow the Money in handen heeft.

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.