Ulft, Nederland
Terug

Borculo en Geesteren in het teken van traditionele slipjacht

9c73a652f08424d28d45168e1715dc85.jpg

De jaarlijkse slipjacht van de Koninklijke Nederlandse Jacht Vereniging (KNJV) en de Hamelandse Ruiters in Borculo en Geesteren vond zaterdag voor de 47e keer plaats. Amazone Floor van Roon heeft met meer dan honderd jachten door het hele land meegereden en komt, net als andere deelnemers en vele bezoekers, graag naar de Achterhoek voor de slipjacht.

Nick Hermsen | Serena Speet |
"Het is supermooi om in deze streek, in deze regio te rijden", aldus Van Roon. "Mensen zijn hier heel vriendelijk en vinden het naar mijn weten ook leuk dat we er zijn. Dus dit is zeker een omgeving waar we graag komen." Dat deelnemers graag naar Berkelland komen blijkt uit cijfers van de KNJV. "Als je kijkt naar de ongeveer vijftig jachten die ze jaarlijks organiseren, dan zitten wij in de top vijf qua deelnemers. Dat geeft wel aan dat ze graag hier naartoe komen", laat Jan Markink van de Hamelandse Ruiters weten. Ook bezoekers weten de slipjacht te vinden: "We kunnen altijd rekenen op heel veel belangstelling. We kondigen het altijd aan en dan komen er veel mensen naar kijken."

Tijdens de slipjacht jagen de veertig deelnemers niet op een prooi, maar volgen ze een kunstmatig vossenspoor door het landschap. "Met een slipjacht trekken we een spoor dat ruikt naar vos en dan volgen een stel honden het spoor", beschrijft Van Roon. "Dan zijn er drie ruiters die de honden begeleiden en wij als ruiters gaan er met de paarden achteraan." De ruiters rijden vervolgens door de veelzijdige natuur in Borculo en Geesteren. "Dat gaat dan over de weilanden, de landerijen en door de bossen", vertelt Markink. "Maar ook door sloten bijvoorbeeld, dat is het mooie ervan."

Waardevolle traditie
Voor de amazones is de traditie erg waardevol. "Ik vind het vooral heel leuk dat je het met een grote groep van vaak dezelfde mensen doet", vertelt amazone Mathilde de Rooij, die vaak samen met haar ouders een slipjacht rijdt. "En er zit geen wedstrijdelement in, dat maakt het gemoedelijk." Van Roon rijdt twee keer per week mee met een jacht: "Dan kom je op leuke plekken van Nederland en mooie stukken natuur waar je anders niet zou komen."

Traditie in ere houden
Ook Markink hoopt dat de traditie, die in Borculo en Geesteren bijna vijftig jaar bestaat, nog lang blijft bestaan. "Het is een traditie die in ere moet worden gehouden", vindt de organisator. "Bij de start zie je zogenaamde sonneurs, die blazen de jacht aan en aan het einde van de jacht blazen ze het weer af."

Foto: REGIO8

Lees ook

BerkhyusenKruisberg.jpg

Kan Doetinchem Herdenkt gevangenen op De Kruisberg blijven herdenken? ‘Cruciaal jaar’

Het zijn onzekere tijden voor stichting Doetinchem Herdenkt, gevestigd op voormalig gevangenisterrein De Kruisberg. Maandag is het 81 jaar geleden dat 46 mannen gefusilleerd werden aan de Rademakersbroek bij Varsseveld. Zij zaten gevangen op De Kruisberg. Op welke manier hun verhalen daar verteld blijven worden is nog ongewis.

e13f704a-62b8-3ae4-8971-a5faf5ee98b1.jpg

Doetinchemse lelieteler stopt door onduidelijk beleid rond lelieteelt

Het beleid rond de lelieteelt in Nederland dreigt een lappendeken te worden nu meer dan tien gemeenten eigen regels opstellen. In onze provincie gaat het om Lochem. De onzekerheid heeft inmiddels één lelieteler doen besluiten te stoppen.

Tulpenwochende.jpeg

Grensoverstijgende tulpenliefde: druk Tulpenweekend in Elten ondanks afsluitingen

Aan de grens bij Beek en de A12 is het dit weekend zoeken naar een doorgang, maar een kilometer verderop lopen de paden juist vol tussen een zee aan tulpen. Bij Blumenhaus Hülkenberg in Elten trekt het jaarlijkse Tulpenweekend opnieuw veel bekijks. Tussen de kassen en op het erf plukken bezoekers hun eigen bos tulpen, terwijl de ondernemer merkt dat de gedeeltelijke afsluiting van de grens ook voelbaar is: vooral het publiek uit de Achterhoek blijft deels weg. Toch overheersen de drukte en de liefde voor de tulp.

VanKeukentafelNaarKieslijst3.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Onno en Thomas van de Groep in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Onno en Thomas van de Groep, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Oude IJsselstreek.

Jeroen Berends0.jpg

Doetinchemse CDA-lijsttrekker Berends naar Het Grote Gemeentedebat

Lijsttrekker van het CDA Doetinchem Jeroen Berends is uitgenodigd voor Het Grote Gemeentedebat. Tijdens het debat gaat hij met lijsttrekkers uit grote gemeenten, zoals Amsterdam, Den Haag en Utrecht, in gesprek over de toekomst van gemeenten en de rol van de lokale politiek. Het debat wordt georganiseerd door de commissie Democratie en Debat, samen met Binnenlands Bestuur in Nieuwspoort Den Haag.

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.