gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Boomfeestdag gevierd in Idinkbos Sinderen

0cf1d212cb5df06f6ae3ea4fd75d0d27.jpg

In het kader van de landelijke Boomfeestdag zijn woensdagochtend in het Idinkbos bij Sinderen zeventig lindebomen aangeplant. Leerlingen van basisschool De Wegwijzer werden opgetrommeld om de bomen te planten.

Redactie REGIO8 |

“Wij vinden het als gemeente ontzettend belangrijk om mee te doen”, aldus wethouder Ria Ankersmit van Oude IJsselstreek. “Dat doen we al jaren en het is een soort van traditie.” Tientallen leerlingen van De Wegwijzer trotseerden regen en wind om de lindebomen aan te planten. “Als er bomen worden gekapt, moeten ze er wel weer bijkomen”, vindt leerlinge Annefleur Schoemaker, die uitlegt hoe ze te werk ging. “Je moet hem erin zetten, zand eroverheen doen, flink schudden en dan aanstampen.”

Een deel van de bomen werd geschonken door de Lions Club in het kader van hun honderdjarige bestaan. Naast de locatie bij het Idinkbos werden woensdag door de gemeente ook bomen geplant bij basisschool De Oersprong in Ulft. Leerlinge Annefleur ziet het als een prima onderbreking van de schoolweek: “Het is veel leuker dan een normale schooldag omdat je niet hoeft te werken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Tuinbeurs20.png

Tuinbeurs Ulft na twee jaar weer op de agenda: ‘Zin om de schouders eronder te zetten’

Na twee jaar afwezigheid keert de tuinbeurs van Maurits Heebink terug op het DRU Industriepark. Reden van de afwezigheid was de overvolle agenda’s van de hoveniers. Heebink heeft het gevoel dat er weer ruimte is om deel te nemen aan de beurs.

kunstwandelroute30.jpg

Kunstwandelroute voor de tweede keer in ’s-Heerenberg: ‘Zelfs beter dan Hummelo’

Voor het tweede jaar strijkt de kunstwandelroute neer rond Kasteel Huis Bergh. Deze editie is een feestelijke voor de organisatie, ze doen het voor de 25e keer. Eerder vond het evenement plaats in Hummelo, maar door problemen met de landgoedeigenaar moesten ze uitwijken. Voor deze editie heeft de organisatie nog wel een cheque van de gemeente Bronckhorst meegekregen.

PAASVUUR.jpg

Traditie onder druk; toch nog tachtig paasvuren in de Achterhoek

Op verschillende plekken in de Achterhoek worden dit weekend traditiegetrouw paasvuren ontstoken. Deze traditie staat echter onder druk. Waar het noorden van de Achterhoek nog tientallen vuren kent, zijn in het zuiden sterke verminderingen of is zelfs het volledig verdwijnen van paasvuren te zien.

lochem.png

Advies voor Lochem: Gemeentebelangen, PRO en VVD aan de bak met coalitieakkoord

Gemeentebelangen, PRO Lochem en de VVD gaan proberen om een coalitie te vormen in Lochem. Dit naar aanleiding van het advies dat informateur Henk Gossink donderdagavond presenteerde tijdens een extra raadsvergadering.

Gemeentebelangen Doetinchem 3.jpg

Kater bij grootste partij Doetinchem na formatieadvies: 'Veel gesprekken in achterkamertjes'

Wat als een grote overwinning van de gemeenteraadsverkiezingen moest voelen, eindigt voor Gemeentebelangen Doetinchem in een bittere nasmaak. De lokale partij verdubbelde het aantal zetels van drie naar zes en werd de grootste partij, maar staat nu buitenspel bij de coalitievorming.

Agenten flyer Silvolde foto Omroep GLD.png

'Laot ze niet binnen': campagne in streektaal tegen nepagenten

Ouderen beter beschermen tegen oplichting door nepagenten: dat is het doel van een nieuwe campagne in de Achterhoek en op de Veluwe. De politie kiest daarbij voor een opvallende aanpak: communiceren in het dialect én het organiseren van een zogeheten cyberbingo.