Ulft, Nederland
Terug

Bomen voor wijk Schöneveld in Doetinchem

a50037a4abff01cfbfa55e873fa6618d.jpg
Redactie REGIO8 |

"Een groot succes", zo omschrijft wethouder Ingrid Lambregts de actie in Gaanderen. In februari konden bewoners van het dorp een boom aanvragen. In totaal werden er in die kern 463 bomen uitgedeeld. "Vooraf hadden we niet ingeschat dat het er zo veel zouden kunnen worden", aldus wethouder Lambregts. "Maar je merkt dat het een ontzettend goede energie losmaakt in de gemeenschap." De komende periode kunnen inwoners van de wijk Schönveld een boom aanvragen, maar ook de andere Doetinchemse kernen en wijken komen nog aan de beurt.

Doel van het uitdelen van de bomen is de stad ‘vergroenen’. "En dat kan niet altijd in de openbare ruimte", weet wethouder Lambregts, die door het 3000-bomenplan en het Bomenfonds wel de financiële ruimte heeft voor de beplanting. "Dat doe je dan door de inwoners een gratis boom aan te bieden." Bewoners kunnen tot 3 december een van de vijftien beschikbare bomen aanvragen op de website van belevingspark Doetebol. Afhankelijk van het weer zullen de bomen vanaf 12 december worden afgeleverd bij de mensen thuis.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 16.38.57.jpeg

Kater bevrijd uit motor van auto in Doetinchem

Een kater heeft vrijdagmiddag vastgezeten onder de motorkap van een geparkeerde auto aan de Gasthuisstraat in Doetinchem. Het dier was tijdens een wandeling ontsnapt uit zijn tuigje en kroop het motorcompartiment in.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 22.41.54.jpeg

De Graafschap in Maastricht niet voorbij MVV

De Graafschap is er in Zuid-Limburg niet in geslaagd om laagvlieger MVV over de knie te leggen. Het werd in De Geusselt in Maastricht 3-3. Omdat de achtervolgers ook punten lieten liggen, blijven de Superboeren nog wel op de derde plaats in de Keuken Kampioen Divisie staan.

AFL3 Bibi Ricardo0.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken aan carrière

In de serie ‘De Platte Droom’ van REGIO8 en jongerenplatform Kalm An, volgen we jonge Achterhoekers met een duidelijk doel voor ogen, en hoe ze dit willen bereiken. In de derde en laatste aflevering volgen we Levi Lenting uit Didam en Bibi van Engen uit Doetinchem. Deze jongeren hebben beide de droom om stappen te zetten in hun carrière en werken hier hard voor.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 15.37.01.jpeg

Van Pallandtbad Varsseveld weer open: ‘Negen weken verbouwen werd negen maanden’

Het Varsseveldse Van Pallandtbad is na maanden verbouwen weer open. De oorspronkelijke planning was om de klus in negen weken te klaren, dit werden uiteindelijk negen maanden. Van failliete aannemer tot lekke vloer, Optisport heeft bergen werk verzet om het zwembad weer te kunnen openen.

Cleo Sissingh0.jpg

DRU: 'Het geld is niet aan verkeerde dingen uitgegeven, maar het had niet gemogen'

De financiële problemen van het DRU Industriepark zijn niet ontstaan door verkeerde intenties, maar door een combinatie van ambities, structurele scheefgroei en te snelle uitgaven, dat zegt interim-bestuurder Cleo Sissingh. Ze gaat nog eens in op wat er mis is gegaan, maar vooral hoe ze uit dit financiële moeras willen komen.