Ulft, Nederland
Terug

Bomen voor wijk Schöneveld in Doetinchem

a50037a4abff01cfbfa55e873fa6618d.jpg
Redactie REGIO8 |

"Een groot succes", zo omschrijft wethouder Ingrid Lambregts de actie in Gaanderen. In februari konden bewoners van het dorp een boom aanvragen. In totaal werden er in die kern 463 bomen uitgedeeld. "Vooraf hadden we niet ingeschat dat het er zo veel zouden kunnen worden", aldus wethouder Lambregts. "Maar je merkt dat het een ontzettend goede energie losmaakt in de gemeenschap." De komende periode kunnen inwoners van de wijk Schönveld een boom aanvragen, maar ook de andere Doetinchemse kernen en wijken komen nog aan de beurt.

Doel van het uitdelen van de bomen is de stad ‘vergroenen’. "En dat kan niet altijd in de openbare ruimte", weet wethouder Lambregts, die door het 3000-bomenplan en het Bomenfonds wel de financiële ruimte heeft voor de beplanting. "Dat doe je dan door de inwoners een gratis boom aan te bieden." Bewoners kunnen tot 3 december een van de vijftien beschikbare bomen aanvragen op de website van belevingspark Doetebol. Afhankelijk van het weer zullen de bomen vanaf 12 december worden afgeleverd bij de mensen thuis.

Foto: REGIO8

Lees ook

brugLochem4.jpg

Dodelijk brugongeval Lochem: partijen brachten risico’s niet goed in kaart

De partijen die betrokken waren bij de bouw van de Nettelhorsterbrug over het Twentekanaal in Lochem hebben de risico’s vooraf onvoldoende in kaart gebracht. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) na het dodelijke ongeval in februari 2024.

semvijverberg0.jpg

Advocaten moeder baby Sem willen nieuw onderzoek in hoger beroep

De advocaten van de moeder van baby Sem Vijverberg willen in hoger beroep nieuw forensisch en medisch onderzoek laten doen naar de dood van het pasgeboren jongetje, schrijft Omroep Gelderland. Dat bleek woensdag tijdens de eerste zitting bij het gerechtshof in Arnhem.

VanKeukentafelNaarKieslijst1.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Sjaak sr., Geerdy en Sjaak jr. Böhmer in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft het succes, daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze serie trappen we af met een bijzondere samenstelling: vader Sjaak sr. én moeder Geerdy staan samen met zoon Sjaak Böhmer jr. op de kieslijst voor Lokaal Belang Montferland.

Schermafbeelding 2026-02-26 100344.png

Motorrijdster komt ten val bij aanrijding in Zelhem

Een motorrijdster is op de kruising van de Stikkenweg met de Doetinchemseweg in Zelhem woensdagavond ten val gekomen na een aanrijding met een personenauto. De bestuurder van de auto zag bij het afslaan de motorrijdster over het hoofd.

WhatsApp Image 2026-02-26 at 11.46.19.jpeg

Harde botsing scooter bij Loerbeek: geen gewonden

Bij een ongeval in Loerbeek is donderdagochtend een scooterrijder hard tegen een paal gebotst. Het slachtoffer is niet gewond geraakt, wel kan zijn scooter als verloren worden beschouwd.

Anna Tokar_7966.jpg

Oekraïense Anna (16) heeft één droom: verpleegkundige worden in Nederland

De oorlog in Oekraïne is het vijfde jaar ingegaan. Dat geldt ook voor Anna Tokar (16), die een paar weken na de invasie van 24 februari 2022 met haar moeder terechtkwam in het voormalige hotel De Lantscroon in ’s-Heerenberg. Ze steekt haar hart en ziel in school, leren en hoopt na de zomer met de hbo-opleiding Verpleegkunde haar toekomst te vervolgen. Maar denken aan vrede, toekomst en Oekraïne vindt ze een moeilijk gesprek. “Ik kan vragen over mijn de toekomst niet goed beantwoorden.”