Ulft, Nederland
Terug

Boetes na controle verlichting in Silvolde

e35d46f09abeee99dc89ede57938ff9b.jpg
Redactie REGIO8 |
Agenten stonden opgesteld op de Over de IJssel, het fietspad dat van Silvolde naar Ulft loopt. Vanaf 07:00 uur ’s ochtends werden passerende fietsers op hun verlichting gecontroleerd. Hoewel drie passanten werden bekeurd voor het ontbreken van de juiste fietsverlichting, had volgens de politie het grootste deel van de fietsers wel de verlichting aan.

De komende periode moeten fietsers in de Achterhoek rekening houden met meer controles op verlichting. Zo laat de Politie Berkelland weten de komende tijd op verschillende locaties te staan. Woensdagavond controleerden agenten al ter hoogte van de sportvelden in Eibergen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Jan Baggen winnaar beste boek Erfgoedcentrum.jpg

De Berkel van Baggen Beste Boek Achterhoek en Liemers: ‘Misschien volgt de Oude IJssel’

Jan Baggen is de winnaar van de prijs Beste Boek Achterhoek en Liemers van 2025. De Zutphense kunstschilder won zondagmiddag de wedstrijd van het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers met zijn boek ‘De Berkel, in de baan van de zon’.

WhatsApp Image 2026-03-03 at 08.32.04.jpeg

Automobilist ziet fietser over het hoofd in Gendringen

Een fietser is dinsdagochtend op de rotonde van de Staringstraat in Gendringen in botsing gekomen met een automobilist. De bestuurder van de auto zag de fietser bij het afslaan over het hoofd.

WhatsApp Image 2026-03-02 at 16.58.38.jpeg

Fietser raakt gewond door aanrijding met gemeentevoertuig in Groenlo

Een fietser is maandagmiddag gewond geraakt bij aanrijding met gemeentevoertuig op de Stationslaan in Groenlo. Het slachtoffer is meegenomen per ambulance naar het ziekenhuis.

BerkhyusenKruisberg.jpg

Kan Doetinchem Herdenkt gevangenen op De Kruisberg blijven herdenken? ‘Cruciaal jaar’

Het zijn onzekere tijden voor stichting Doetinchem Herdenkt, gevestigd op voormalig gevangenisterrein De Kruisberg. Maandag is het 81 jaar geleden dat 46 mannen gefusilleerd werden aan de Rademakersbroek bij Varsseveld. Zij zaten gevangen op De Kruisberg. Op welke manier hun verhalen daar verteld blijven worden is nog ongewis.

e13f704a-62b8-3ae4-8971-a5faf5ee98b1.jpg

Doetinchemse lelieteler stopt door onduidelijk beleid rond lelieteelt

Het beleid rond de lelieteelt in Nederland dreigt een lappendeken te worden nu meer dan tien gemeenten eigen regels opstellen. In onze provincie gaat het om Lochem. De onzekerheid heeft inmiddels één lelieteler doen besluiten te stoppen.

Tulpenwochende.jpeg

Grensoverstijgende tulpenliefde: druk Tulpenweekend in Elten ondanks afsluitingen

Aan de grens bij Beek en de A12 is het dit weekend zoeken naar een doorgang, maar een kilometer verderop lopen de paden juist vol tussen een zee aan tulpen. Bij Blumenhaus Hülkenberg in Elten trekt het jaarlijkse Tulpenweekend opnieuw veel bekijks. Tussen de kassen en op het erf plukken bezoekers hun eigen bos tulpen, terwijl de ondernemer merkt dat de gedeeltelijke afsluiting van de grens ook voelbaar is: vooral het publiek uit de Achterhoek blijft deels weg. Toch overheersen de drukte en de liefde voor de tulp.