gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Boer en scholier in strijd tegen zwerfafval

3ce8f75b51d99dc06a41364ad8d0e02c.jpg
Redactie REGIO8 |

“Om toch een stukje extra aandacht aan dit probleem te geven”, vertelt Van Hal over de aanleiding voor het geven van de gastles. “Met name de jeugd, om die er bewust van te maken dat ze afval niet in de natuur achterlaten maar meenemen naar huis of in de prullenbak doen.” Fien, die eerder al een presentatie gaf over zwerfafval op een school in Megchelen, is blij om ditmaal op een boerderij les te geven. “De kinderen zien dan ook de koeien en wat er dan gebeurt met het blik dat de koe inslikt en waar ze aan dood kunnen gaan”, zegt de scholier. “Het maakt wel meer indruk.”

In maart vroeg veehouder Van Hal ook al aandacht voor de problematiek rondom zwerfafval. Op zijn boerderij in Voorst waren er in de afgelopen anderhalf jaar namelijk al tien koeien het slachtoffer door blikjes die in de magen van de dieren terechtkwamen. “In december hebben we de laatste gehad maar dat wil niet zeggen dat het probleem over is”, aldus Van Hal. “Maar ik heb wel het idee dat we toch weer op de goede weg zitten. Uiteindelijk hoop ik toch, mede door alle aandacht die er nu aan gegeven is, dat de mensen zich er bewust van worden en het uiteindelijk minder wordt met het afval langs de wegen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.