Ulft, Nederland
Terug

Boer en scholier in strijd tegen zwerfafval

3ce8f75b51d99dc06a41364ad8d0e02c.jpg
Redactie REGIO8 |

“Om toch een stukje extra aandacht aan dit probleem te geven”, vertelt Van Hal over de aanleiding voor het geven van de gastles. “Met name de jeugd, om die er bewust van te maken dat ze afval niet in de natuur achterlaten maar meenemen naar huis of in de prullenbak doen.” Fien, die eerder al een presentatie gaf over zwerfafval op een school in Megchelen, is blij om ditmaal op een boerderij les te geven. “De kinderen zien dan ook de koeien en wat er dan gebeurt met het blik dat de koe inslikt en waar ze aan dood kunnen gaan”, zegt de scholier. “Het maakt wel meer indruk.”

In maart vroeg veehouder Van Hal ook al aandacht voor de problematiek rondom zwerfafval. Op zijn boerderij in Voorst waren er in de afgelopen anderhalf jaar namelijk al tien koeien het slachtoffer door blikjes die in de magen van de dieren terechtkwamen. “In december hebben we de laatste gehad maar dat wil niet zeggen dat het probleem over is”, aldus Van Hal. “Maar ik heb wel het idee dat we toch weer op de goede weg zitten. Uiteindelijk hoop ik toch, mede door alle aandacht die er nu aan gegeven is, dat de mensen zich er bewust van worden en het uiteindelijk minder wordt met het afval langs de wegen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

StationVoorst0.jpg

Renovatie station Vorden op stoom: eerste activiteiten mogelijk in oktober

Na bijna twee jaar lijkt de renovatie van station Vorden eindelijk op te schieten. Als het aan Peter Meulenbroek van stichting VORST ligt, krijgt de benedenverdieping van het verpauperde gebouw snel een nieuwe invulling, met onder andere een koffietent en een expositieruimte.

montferland.jpg

Montferland haalt achterstand plaatsen statushouders in

De gemeente Montferland heeft de achterstand bij het huisvesten van statushouders ingehaald. Dat blijkt uit een raadsbrief van het college. Aan het begin van 2025 had de gemeente nog een achterstand van 42 personen. Aan het einde van het jaar is dat omgebogen naar een positief saldo van drie.

FlyerExplosie2.jpg

Doetinchemse coffeeshop Magic looft vijfduizend euro uit voor gouden tip explosies

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft een beloning van vijfduizend euro uitgeloofd voor de gouden tip, die leidt tot de aanhouding en veroordeling van de daders van de explosies bij de coffeeshop. Mensen die meer weten over de explosies kunnen contact opnemen met de politie, dit kan ook anoniem.

fc87cd8cee92c76691615d0e6cbb8473.jpg

Doetinchem en Bronckhorst zien niets in nieuwe locatie voor uitbreiding hoogspanningsstation

De gemeenten Doetinchem en Bronckhorst hebben gezamenlijk een zienswijze ingediend over de plannen om het hoogspanningsstation in Langerak, nabij Doetinchem, uit te breiden. Hoewel de provincie en netbeheerder TenneT meerdere locaties voor uitbreiding onderzoeken, pleiten beide gemeenten voor uitbreiding op de huidige locatie, wel met aandacht voor belangrijke voorwaarden.

Geblurred.jpg

Personenauto en lijnbus botsen in Doetinchem: één gewonde

Een automobilist raakte woensdagmiddag gewond bij een aanrijding in Doetinchem op de kruising van de Waalseweg met de Doetinchemseweg. De man is voor controle meegenomen naar het ziekenhuis.

Bloemenkampfiets.jpeg

Waar in Lochem krijgen fietsen Oekraïners onderdak? Niet in de Bloemenkamp

Martin van Nus zoekt een plek waar hij fietsen voor Oekraïners mag stallen en repareren. De vrijwilliger kon terecht in een garagebox van de Bloemenkamp in Gorssel, maar kijkt vanwege de geplande sloop naar een andere locatie in de gemeente.