gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Boek over PGEM-telefoonnet gepresenteerd

53cc397a8b25ee72dee7e80daa4f148f.jpg
Redactie REGIO8 |
"Ik heb er niet elf jaar constant aan gewerkt", zegt Berkhuysen. "Er is veel werk gaan zitten in archiefonderzoek en het spreken van oud-PGEM'ers. Maar het werk heeft ook wel eens een tijdje stil gelegen." Naast tekst zijn er in het boek ook veel foto's te vinden. "Een deel daarvan komt uit de herontdekte collectie van amateurfotograaf Jan Massink. Sommige van zijn foto's zijn nog nooit gepubliceerd."

Een van de verhalen in het boek gaat over de omleiding van een telefoonlijn. "Een van de medewerkers van de PGEM in Winterswijk was een actieve NSB'er. Hij had een telefoonlijn thuis. Zijn collega's in het verzet hebben toen die lijn omgelegd." Maar ondanks dat er ook bij de PGEM NSB'ers werkten, is er nooit iemand verraden. "Niet dat ik weet nee. Je had natuurlijk actieve en minder actieve leden. Er waren ook mensen die wel het Nationaal Socialisme aanhingen, maar niet heel actief waren. De collegialiteit onderling was groot."

Het eerste boek wordt uitgereikt door Daan Schut. Hij is directeur van Alliander Asset Management, de opvolger van de PGEM.

Lees ook

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 14.09.03.jpeg

Weerboer Gerrit voorspelt een paasweekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit Meddo voorspelt de weerboer wisselvallige dagen. Vanaf tweede paasdag wordt het weer beter.

Tuinbeurs20.png

Tuinbeurs Ulft na twee jaar weer op de agenda: ‘Zin om de schouders eronder te zetten’

Na twee jaar afwezigheid keert de tuinbeurs van Maurits Heebink terug op het DRU Industriepark. Reden van de afwezigheid was de overvolle agenda’s van de hoveniers. Heebink heeft het gevoel dat er weer ruimte is om deel te nemen aan de beurs.

kunstwandelroute30.jpg

Kunstwandelroute voor de tweede keer in ’s-Heerenberg: ‘Zelfs beter dan Hummelo’

Voor het tweede jaar strijkt de kunstwandelroute neer rond Kasteel Huis Bergh. Deze editie is een feestelijke voor de organisatie, ze doen het voor de 25e keer. Eerder vond het evenement plaats in Hummelo, maar door problemen met de landgoedeigenaar moesten ze uitwijken. Voor deze editie heeft de organisatie nog wel een cheque van de gemeente Bronckhorst meegekregen.

PAASVUUR.jpg

Traditie onder druk; toch nog tachtig paasvuren in de Achterhoek

Op verschillende plekken in de Achterhoek worden dit weekend traditiegetrouw paasvuren ontstoken. Deze traditie staat echter onder druk. Waar het noorden van de Achterhoek nog tientallen vuren kent, zijn in het zuiden sterke verminderingen of is zelfs het volledig verdwijnen van paasvuren te zien.

lochem.png

Advies voor Lochem: Gemeentebelangen, PRO en VVD aan de bak met coalitieakkoord

Gemeentebelangen, PRO Lochem en de VVD gaan proberen om een coalitie te vormen in Lochem. Dit naar aanleiding van het advies dat informateur Henk Gossink donderdagavond presenteerde tijdens een extra raadsvergadering.