Ulft, Netherlands

Boek over PGEM-telefoonnet gepresenteerd

Regio8 | 21 juni 2016 10:09 | Aangepast op 27 november 2021 12:47
"Ik heb er niet elf jaar constant aan gewerkt", zegt Berkhuysen. "Er is veel werk gaan zitten in archiefonderzoek en het spreken van oud-PGEM'ers. Maar het werk heeft ook wel eens een tijdje stil gelegen." Naast tekst zijn er in het boek ook veel foto's te vinden. "Een deel daarvan komt uit de herontdekte collectie van amateurfotograaf Jan Massink. Sommige van zijn foto's zijn nog nooit gepubliceerd."

Een van de verhalen in het boek gaat over de omleiding van een telefoonlijn. "Een van de medewerkers van de PGEM in Winterswijk was een actieve NSB'er. Hij had een telefoonlijn thuis. Zijn collega's in het verzet hebben toen die lijn omgelegd." Maar ondanks dat er ook bij de PGEM NSB'ers werkten, is er nooit iemand verraden. "Niet dat ik weet nee. Je had natuurlijk actieve en minder actieve leden. Er waren ook mensen die wel het Nationaal Socialisme aanhingen, maar niet heel actief waren. De collegialiteit onderling was groot."

Het eerste boek wordt uitgereikt door Daan Schut. Hij is directeur van Alliander Asset Management, de opvolger van de PGEM.

Meest gelezen

Flatgebouw ontruimd na harde explosie in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 18 nov 2025 21:19

Lees ook

Oude IJsselstreek houdt vertrouwen in DRU ondanks afwezigheid Van der Wal

De gemeente Oude IJsselstreek houdt vertrouwen in de stichting DRU Industriepark, ook nu directeur-b...

Hazenpest vastgesteld net over de Duitse grens: zorgen groeien in grensregio

In het Duitse district Kreis Borken, direct over de grens bij Winterswijk, is bij twee dode veldhaze...

Kompaan College maakt scholieren bewust van veilig fietsen in het donker

Leerlingen moeten in deze tijd van het jaar in het donker naar school fietsen. Om te zorgen dat dit ...

Duitse taal niet sexy? In de Achterhoek lijkt het tegendeel waar

Terwijl Duitse media schrijven dat Nederlanders de Duitse taal steeds minder ‘sexy’ vinden en de Ned...

Neef ‘s-Heerenbergse verzetsheld Van Rooijen ontdaan door roof miskelk

De roof van de miskelk van de ‘s-Heerenbergse priester en verzetsheld Marinus van Rooijen is bij zij...

Concreet plan voor ‘goedkoop’ zwembad Didam: ‘Exploitatie komt uit op nul’

Komt er dan toch een nieuw zwembad in Didam? Volgens Rob Mos van ‘zwembadpartij’ Helder wel. Er ligt...