Ulft, Netherlands

Boek over PGEM-telefoonnet gepresenteerd

Regio8 | 21 juni 2016 10:09 | Aangepast op 27 november 2021 12:47
"Ik heb er niet elf jaar constant aan gewerkt", zegt Berkhuysen. "Er is veel werk gaan zitten in archiefonderzoek en het spreken van oud-PGEM'ers. Maar het werk heeft ook wel eens een tijdje stil gelegen." Naast tekst zijn er in het boek ook veel foto's te vinden. "Een deel daarvan komt uit de herontdekte collectie van amateurfotograaf Jan Massink. Sommige van zijn foto's zijn nog nooit gepubliceerd."

Een van de verhalen in het boek gaat over de omleiding van een telefoonlijn. "Een van de medewerkers van de PGEM in Winterswijk was een actieve NSB'er. Hij had een telefoonlijn thuis. Zijn collega's in het verzet hebben toen die lijn omgelegd." Maar ondanks dat er ook bij de PGEM NSB'ers werkten, is er nooit iemand verraden. "Niet dat ik weet nee. Je had natuurlijk actieve en minder actieve leden. Er waren ook mensen die wel het Nationaal Socialisme aanhingen, maar niet heel actief waren. De collegialiteit onderling was groot."

Het eerste boek wordt uitgereikt door Daan Schut. Hij is directeur van Alliander Asset Management, de opvolger van de PGEM.

Meest gelezen

Grote brand legt schuur in de as in Velswijk

Redactie REGIO8 | 11 dec 2025 15:09

Doetinchemse coffeeshop langer dicht na tweede explosie

Tim Rondeel | Hidde Vinkenvleugel | 15 dec 2025 18:28

Lees ook

Brouwerij zoekt per ongeluk verkochte bierflesjes gevuld met water

De Hummelose brouwerij De Witte Buizerd is op zoek naar vier verkochte flesjes die uit eigen brouwer...

Van verlichte auto tot varende kerstman: kerstsfeer neemt toe in de Achterhoek

De feestdagen staan voor de deur, wat ervoor zorgt dat de kerstsfeer in de Achterhoek steeds meer to...

Graafschap College bundelt krachten om techniekonderwijs te behouden

Het Graafschap College in Doetinchem, ROC Nijmegen en Rijn IJssel gaan intensief samenwerken om tech...

Bestuurder raakt gewond bij botsing met aanhanger in Rietmolen

Bij een botsing met een aanhanger in Rietmolen is dinsdagavond een bestuurder van een bus gewond ger...

Opvanglocaties komen er: Bronckhorst wijkt af van omgevingsplan

De gemeente Bronckhorst wijkt af van het omgevingsplan, voor de komst van twee asielopvangen in de g...

Montferland Halve Marathon met wereldtoppers aan de start

De kersverse Montferland Halve Marathon krijgt 18 januari ware wereldtoppers aan de start. Niemand m...