Ulft, Netherlands

Boek brengt Doetinchemse jeugd de natuur in

Als eerste basisschool in de gemeente Doetinchem gaan leerlingen van Wis en Wierig uit Gaanderen aan de slag met de lokale editie van ’50-dingen-die-je-gedaan-moet-hebben-voor-je-twaalfde’. Voor het einde van het schooljaar willen de initiatiefnemers het boek aan alle groep 3-leerlingen in de gemeente geven, met als doel om ze buiten te laten spelen en de natuur te laten ontdekken.
Regio8 | 17 juni 2020 16:03 | Aangepast op 17 juni 2020 16:03

“Er zit van alles in dat kinderen lekker kunnen gaan doen”, zegt initiatiefneemster Jacqueline Kiwitz, die het idee voor het boek opdeed bij een andere gemeente en vervolgens een lokale variant creëerde. “Het is heel laagdrempelig”, legt ze uit. “Alleen plaatjes, geen dikke teksten. Er staat duidelijk op het plaatje wat ze buiten kunnen doen. Ik vind het belangrijk om ze bij de natuur te betrekken, zodat ze die binding krijgen.” De overhandiging van het eerste exemplaar gebeurde woensdag ‘corona-proof’. Leerlingen gaven het boek via een parcours over het schoolplein aan elkaar door, waarna wethouder Ingrid Lambregts het cadeau mocht uitpakken.

’50-dingen-die-je-gedaan-moet-hebben-voor-je-twaalfde’ bevat een kaart met duurzame en groene activiteiten voor kinderen in de gemeente. “Van de stadsboerin bij de Kruisberg tot het zoeken van een schaapskudde”, zegt Lambregts. “Maar het zijn niet per se de grote plekken, het is juist bedoeld om de creativiteit te prikkelen en dingen te doen die je niet eerder hebt gedaan.” Het boek wordt dit, maar ook de komende twee schooljaren, gratis verstrekt aan groep 3-leerlingen uit de gemeente. Daarnaast is het te koop bij kinderboekenwinkel Meester Mokka in Doetinchem.

Scholen houden boot af
Hoewel de eerste druk in maart klaar was, duurde het door de coronacrisis lang voor scholen ermee aan de gang konden gaan. Initiatiefneemster Jacqueline merkt dat basisscholen afwachten om met het door de gemeente verstrekte materiaal aan de gang te gaan, tot frustratie van Lambregts. “Alle scholen hebben gezegd dat ze mee willen doen, maar nog niet alle scholen hebben aangegeven op welk moment ze het boekje in ontvangst kunnen nemen”, zegt de wethouder, die zich richt tot het basisonderwijs. “Meld je dus snel en zorg dat de afspraak wordt gemaakt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

Tijdens de Montferland Halve Marathon draait het zondag niet alleen om sport, maar ook om steun voor...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...