gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bijzondere onderscheiding René van Gils

7825fe02c7ddde14166ce0284a44853e.jpg
Redactie REGIO8 |
"De visie van de heer Van Gils op innovatie en samenwerking tussen beroepsonderwijs en het bedrijfsleven hebben op vele fronten een bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van de Achterhoek", zo laat Oude IJsselstreek weten over de benoeming tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. De uitreiking van deze koninklijke onderscheiding is een zeldzaamheid binnen de gemeente. De laatste benoemingen van inwoners van Oude IJsselstreek dateren van 2013 en 1996.

Van Gils wordt door de gemeente geroemd om zijn betrokkenheid bij de regio. "Zijn inzet voor de Achterhoekse samenleving, zijn persoonlijke en maatschappelijke betrokkenheid en zijn bestuurlijke bekwaamheid hebben geresulteerd in veel belangrijke en duurzame ontwikkelingen in de Achterhoek", aldus Oude IJsselstreek. "René heeft een noemenswaardige bijdrage geleverd aan de verbetering van het functioneren van het middelbaar beroepsonderwijs alsmede de aansluiting op de arbeidsmarkt."

Foto: REGIO8

Lees ook

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 13.17.50.jpeg

FIOD doet inval bij Doetinchemmer vanwege belastingfraude

De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft een verdachte uit Doetinchem aangehouden. Die zou betrokken zijn bij belastingfraude en het plegen van valsheid in geschrift.

FreddyAndre30.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Freddy van Dijken (D66) en André Menting (PvdA) in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om mensen bij de lokale politiek te betrekken. In sommige huishoudens begint die betrokkenheid al aan de keukentafel. In deze serie stonden meestal ouder en kind centraal die samen op een kieslijst staan. Maar voor het slot van deze reeks een bijzondere uitzondering: een stel dat ieder voor een andere partij op de lijst staat.

Monieb2.jpeg

Van Zelhem naar Kabul: voetbaldroom komt uit voor Monieb (19)

Voor Monieb Piroez (19) uit Zelhem is een bijzondere voetbaldroom werkelijkheid geworden. De voetballer van het Doetinchemse DZC ’68 kreeg de kans om in Kabul mee te trainen met zowel het O23- als het O20-nationale elftal van Afghanistan.

Geblurd Halle112.jpg

Auto's botsen op elkaar in Halle

Bij een ongeval in Halle zijn twee auto’s op elkaar gebotst. Hierbij zijn geen gewonden gevallen.