gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bezwaarmakers Hummeloseweg teleurgesteld

31f6919ecd56eb886a297da798f1b945.jpg
Redactie REGIO8 |

“Dat is een verandering ten opzichte van het eerdere besluit”, zegt wethouder Antoon Peppelman. “Want daarin hadden we gezegd dat we de weg in de ochtend- en avondspits afsluiten. Dat heeft geleid tot heel veel bezwaren. Uiteindelijk hebben we het besluit herzien en dit is eruit gekomen.” Op het vorige besluit kwamen 183 bezwaarschriften binnen, waarna een hoorzitting volgde. De bezwaarmakers zijn niet tevreden met het daaropvolgende herziene besluit. “We hadden met de meeste bewoners van Hummelo ook gehoopt dat de gemeente zou luisteren naar de bezwaren die er zijn”, zegt woordvoerder van de bezwaarmakers uit Hummelo Niels Gosselink. “Eigenlijk is alles terzijde geschoven.” Maar niet alle bezwaarmakers hebben dezelfde belangen, wat de casus volgens wethouder Peppelman lastig maakt. “Wij kunnen geen besluit bedenken wat tegemoet komt aan de wensen van iedereen.”

In de bezwaren stond onder meer dat de school en de supermarkt niet meer goed bereikbaar zouden zijn bij afsluiting tijdens de spitstijden. “De winkel en de school blijft vanaf acht uur ’s ochtends tot sluitingstijd van de winkel bereikbaar”, aldus Peppelman. Gosselink ziet dit niet als een oplossing. “Forenzen vanuit het dorp Hummelo wordt steeds lastiger. In de ochtend tot acht uur betekent het nog steeds dat veel mensen die verder weg wonen van hun werk geraakt worden door dit besluit.” De dorpsbewoners van Hummelo zijn niet tevreden met dit besluit en gaan opnieuw in beroep. “Het is de bedoeling om dit er zo snel mogelijk erheen te jassen, hebben wij het gevoel. Dat maakt het voor ons heel duidelijk dat wij bezwaar indienen bij de rechtbank.”

Foto: REGIO8

Lees ook

112AN Ongeval met Duitse ambulance.jpg

Botsende verkeersculturen: Nederlanders op Duitse snelwegen vaak betrokken bij zware ongevallen

Nederlanders zijn opvallend vaak betrokken bij zware ongevallen op Duitse snelwegen in de grensregio. Dat voedt een hardnekkig cliché, maar cijfers laten een ander beeld zien: niet nationaliteit, maar verschillen in verkeerssystemen lijken de belangrijkste oorzaak.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

Merendeel Achterhoekse gemeenten betaalt dwangsommen na te late besluiten

Gemeenten in de Achterhoek hebben in 2025 meerdere keren een dwangsom moeten betalen omdat ze te laat een besluit namen. Van alle gemeenten, hebben er zes samen ruim 17.000 euro uitgekeerd aan inwoners. Het grootste deel daarvan komt voor rekening van de gemeente Oude IJsselstreek.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Rechter veegt bezwaren tegen asielopvanglocatie Bronckhorst van tafel

Een groep omwonenden van het gemeentehuis van Bronckhorst heeft bij de rechtbank in Arnhem bot gevangen in hun verzet tegen een opvanglocatie voor minderjarige asielzoekers in Bronckhorst. De rechter oordeelt dat de gemeente de vergunning terecht heeft verleend.

Ibrahim El Kadiri (2).jpg

El Kadiri weken uitgeschakeld bij De Graafschap

Ibrahim El Kadiri, aanvaller en smaakmaker van De Graafschap, staat de komende weken aan de kant met een blessure. De 24-jarige buitenspeler liep de kwetsuur op tijdens de verloren wedstrijd tegen ADO Den Haag (1-2).

Puzzelen0.png

Eerste Montferlands legpuzzelkampioenschap in Didam voor Alpe d’HuZes

Didam wordt maandag 6 april omgetoverd tot het puzzelwalhalla van de Achterhoek. In de sporthal van DSV Relax vindt die Tweede Paasdag het eerste Open Legpuzzelkampioenschap van Montferland plaats. De opbrengst van het evenement gaat naar Alpe d’HuZes, dat geld inzamelt voor kankeronderzoek.

d46e8179cf7406bc64834f2237cc5feb.jpg

Doetinchem moet 282 asielzoekers opvangen en houdt vast aan koers

Gemeente Doetinchem moet volgens een voorlopige raming 282 asielzoekers opvangen. Dat blijkt uit een recente inschatting van het Rijk. Voorheen lag die capaciteitsraming op 307, waarvan 26 amv’ers. Het college heeft besloten daarbij de koers voor de komende jaren op zowel een tijdelijke opvanglocatie als een structurele woonoplossing te houden.