Ulft, Netherlands

Bestolen boer looft 8.000 euro uit voor tip

Regio8 | 6 augustus 2018 13:20 | Aangepast op 6 augustus 2018 13:20
De reinigingsapparatuur stond volgens Omroep Gelderland voor een stal op zijn boerderij aan de Rozenpas in het Achterhoekse dorp. ''Ik zette de apparatuur buiten toen mijn kalveren werden opgehaald voor de slacht. Anders komt die vol mest'', legt Hietkamp uit.

Hij nam een kop koffie en ging weer aan het werk, met het idee de apparatuur later weer binnen te zetten. ''De dief of dieven moeten mij in de gaten hebben gehouden. Want toen ik 's avonds bij de schuur kwam, was de apparatuur verdwenen. Ze hebben de waterslang doorgesneden en de boel meegenomen.''

Slapeloze nachten

Sinds de diefstal doet Hietkamp geen oog dicht. ''Ik vind het een heel naar idee dat ze op mijn erf zijn geweest en mij in de gaten gehouden hebben'', legt de bezorgde boer uit. Hij heeft aangifte bij de politie gedaan, maar die komt volgens hem niet langs omdat de diefstal buiten heeft plaatsgevonden.

De beloning voor degene die hem duidelijkheid over de diefstal verschaft, is dan ook hoog. Hoger dan de waarde van de apparatuur. ''Die apparatuur is een paar duizend euro waard, dat geld ben ik kwijt. Maar het gaat erom dat ik weet wie dit gedaan heeft.''

Tot Hietkamp nieuwe reinigingsapparatuur heeft, kan hij geen nieuwe kalveren in zijn schuur houden.
Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

De Graafschap verliest en loopt play-offticket mis

De Superboeren ontvingen Roda JC in een cruciaal duel in de strijd om de tweede plek – en het play-o...

Sociale kerstsfeer voorop in Bocholt, met oog voor veiligheid

Dit weekend zijn er in de regio weer volop kerstmarkten te bezoeken, ook net over de grens in Duitsl...

Inbraak bij sportzaak in Borculo: acht fietsen gestolen

Bij een sportzaak in Borculo hebben inbrekers in de nacht van donderdag op vrijdag acht fietsen gest...

Amphion Theater voor tiende keer genomineerd als Theater van het Jaar

Amphion Theater in Doetinchem is genomineerd voor Theater van het Jaar 2025. Het is de tiende keer d...

Oude IJsselstreek verhoogt subsidies voor verenigingen en evenementen

Verenigingen en evenementen krijgen vanaf volgend jaar meer subsidie van de gemeente Oude IJsselstre...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...