Ulft, Nederland
Terug

Berkelland steunt coach voor varkensboer

e1c4c43324326798827f6a02a91bdcb7.jpg
Redactie REGIO8 |
"In de landbouw zijn de afgelopen jaren vele ondernemingen gegroeid, zonder dat de ondernemer mee is gegroeid", zo laat de gemeente Berkelland weten. "Dit kan zorgen voor persoonlijke, financiële en technische problemen die alleen voorkomen in deze specifieke sector. Om ondernemers in de agrarische sector daarin te ondersteunen en te adviseren, is de gemeente gestart met een preventieproject." Volgens de gemeente is het coachingstraject een vervolg op het preventieproject dat sinds afgelopen voorjaar liep.

De afgelopen tijd zijn 62 keukengesprekken gevoerd bij ondernemers in Berkelland. "Globaal kan gesteld worden dat er bij hen veel vragen leven over hun toekomst", aldus de gemeente. "In totaal zijn er vijftien verzoeken om vervolgcoaching binnengekomen. Coaching helpt om de ondernemer bewuste keuzes te laten maken voor de toekomst. Daarom wil de gemeente deze ondernemers gedeeltelijk tegemoet komen en geld beschikbaar stellen om hen te verder te begeleiden door middel van coaching."

Foto: REGIO8

Lees ook

SnackbarHeino20.jpg

Tientallen boetes uitgedeeld na negeren eenrichtingsweg grens Beek

In totaal zijn er al tientallen boetes uitgedeeld op de Eltenseweg in Beek aan automobilisten die de eenrichtingsweg negeren. De maatregel is sinds vorige week woensdag van kracht om het sluipverkeer te weren. De gemeente Montferland geeft aan dat op basis van de herkomst van de bekeurden, het lijkt alsof het sluipverkeer geweerd wordt.

JanMeijerKelnerOverleden.jpg

Achterhoekse kelner Jan Meijer overleden

De bekende en geliefde Achterhoekse kelner Jan Meijer (75) is woensdag overleden. Een emotionele oproep van zijn dochter Annika om foto’s, herinneringen of andere verhalen over haar vader te delen ging vorige maand viraal op Facebook. Meijer was bang om vergeten te worden, het tegendeel blijkt waar.

WhatsApp Image 2026-02-18 at 23.36.11.jpeg

Auto belandt in de sloot bij Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde belandde woensdagavond een bestuurster met haar auto op de kop in de sloot. Het ongeval gebeurde in het buitengebied op de Poelhuttersslatdijk.

Stembureau algemeen.jpg

Alle Achterhoekse gemeenten zetten stemhulp in

Voor het eerst maken alle Achterhoekse gemeenten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gebruik van de StemWijzer. Daarnaast zetten Bronckhorst en Doetinchem ook nog MijnStem in als stemhulp. De StemWijzer is sinds woensdag online en wordt gemaakt door ProDemos, MijnStem gaat donderdag online en is van het bedrijf Citisens.

SnackbarHeino40.jpg

Snackbarhouder van Heino in Beek luidt noodklok: ‘Mis helft van de omzet’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek luidt de noodklok door middel van een petitie. Hij is het niet eens met de eenrichtingsweg die op het laatste Nederlandse stukje richting de grens is ingesteld in de strijd tegen het sluipverkeer. Naar eigen zeggen is hij met zijn zaak slachtoffer van dit besluit.

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.