gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Berkelland geschokt door rechtszaak MORE

d9df2d69045ae48e760c0673ce61b496.jpg
Redactie REGIO8 |
"De gemeente betreurt het dat de aanloopproblemen van de zeer succesvolle start niet in goed constructief overleg kunnen worden opgelost", zo laat Berkelland weten. De eigenaar van MORE ziet het tekort aan parkeerplaatsen rondom zijn museum en is gepikeerd dat boetes worden uitgeschreven. Melchers wil door wijze van een kort geding afdwingen dat Berkelland meer parkeerplaatsen creëert. De gemeente geeft daarentegen aan dat de parkeervoorziening is berekend op geldende normen. Op dit moment zijn er door het museum 72 parkeerplaatsen aangelegd.

Museum MORE dacht zelf dat 25.000 bezoekers in een jaar tijd de weg zouden vinden naar Ruurlo, maar in de eerste maand is dat aantal al opgelopen tot 10.000 bezoekers. "Een groot succes voor het museum, maar tevens geeft dit aan dat zowel het museum als wij hierdoor verrast zijn", aldus Berkelland. De gemeente geeft aan nog steeds in gesprek te willen met de eigenaar om samen te zoeken naar een oplossing.

Foto: Google Maps

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-28 at 17.21.09.jpeg

Politie grootschalig in actie vanwege man op dak aan Terborgseweg in Doetinchem

De politie is dinsdagmiddag grootschalig uitgerukt naar een pand aan de Terborgseweg in Doetinchem. Daar zou een man op het dak hebben gestaan die volgens de politie een gevaar vormde voor zichzelf en zijn omgeving. Wat er precies is gebeurd, is nog niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 15.36.57.jpeg

Voormalig OM-medewerker uit Doetinchem krijgt 2 jaar cel voor bezit en verspreiden kinderporno

Een 52-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 maanden voor het bezit en verspreiden van kinderporno. De man was in het verleden werkzaam bij het Openbaar Ministerie (OM). Het OM had een celstraf van 30 maanden geëist.

GRABEKER10.jpg

Sfeer op De Vijverberg helpt De Graafschap O21 aan historische bekerzege

Voor het eerst in zestien jaar heeft De Graafschap Onder 21 de beker gewonnen. Op De Vijverberg draaide de ploeg een achterstand om en werd Willem II met 2-1 verslagen.

Theatherfestival0.jpg

Doetinchems Theaterfestival baalt van forse subsidieverlaging: 'Dat was wel schrikken'

Theaterfestival Buitengewoon in Doetinchem is volop in voorbereiding op het straattheaterfestival van 11 juli dit jaar. Maar met nog enkele maanden te gaan, heeft de organisatie een flinke tegenvaller te verwerken. De gemeente Doetinchem heeft de jaarlijkse subsidie met ruim zestig procent verlaagd: van 30.000 naar 12.500 euro. Het nieuws kwam voor de organisatie als een grote verrassing.

Burgemeester Christiaan Mangen_ 2026-04-28.jpg

Burgemeester Bocholt zoekt oranjegekte op in Dinxperlo

De nodige Nederlandse grensbewoners togen op Koningsdag naar het Duitse Bocholt. Terwijl het in Nederlandse steden en plaatsen druk en luid was, zochten zij juist vertier op de terrassen net over de grens. Daar genoten ze van hun vrije dag in rustige sferen.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 10.59.55.jpeg

Auto uitgebrand in Beek, bestuurder blijft ongedeerd

Een auto is zondagavond volledig uitgebrand in Beek. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto kan als verloren worden beschouwd.