gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bengevoord nu echt de jongste burgemeester

372766853322081d85cd33003689d010.jpg
Redactie REGIO8 |

‘’Het beeld van een burgemeester is toch vaak een wat oudere man, die al ergens wethouder is geweest. Nou, ik ben niet oud en ben ook geen wethouder geweest! Dus dat maakt het tof dat ze mij als nieuwe burgemeester hebben uitgekozen’’, vertelt de geboren Winterswijker. ‘’Wat ik belangrijk vind, is om een verbinder te zijn. De tijd dat het gemeentehuis bepaalt hoe de gemeente eruitziet is wel voorbij, je moet dus echt verbindingen leggen met partijen in de gemeente. We moeten samen trots zijn met elkaar.’’

Bengevoord zat zeven jaar namens Groenlinks in de gemeenteraad van Tilburg en runde samen met zijn partner een pretpark in Hengelo (Overijssel). ‘’Ik heb afstand gedaan van mijn bedrijf en ben mij afgelopen weken gaan inwerken op het burgemeesterschap. Door trainingen te volgen, stukken te lezen en gesprekken met Thijs van Beem (vorige burgemeester, red.) en andere burgemeesters in Nederland voel ik mij klaar om aan de slag te gaan.’’

Veel aandacht van media
De benoeming van de jongste burgemeester van Nederland is niet onopgemerkt voorbij gegaan. Bengevoord heeft sinds de bekendmaking in februari tientallen interviews afgegeven. Ook de dagen voor de installatie staan veelal in het teken van interviews met onder meer De Telegraaf, Q-Music en NPO Radio 1. ‘’Dat is een extra bijkomstigheid. De vertrouwenscommissie zocht een burgemeester die Winterswijk op de kaart zou zetten. Nou, zelfs al voor mijn installatie is dat wel een beetje gelukt’’, sluit Bengevoord af met een glimlach op zijn gezicht.

Foto: REGIO8

Lees ook

Sterk besluit CDA: kleur bekend en geen speelbal in Berkelland

COMMENTAAR / De gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland gaan verder zonder het CDA. De grootste partij heeft zélf de stekker getrokken uit het overleg met de andere vijf fracties en zal daardoor de komende vier jaren niet aan het politieke stuur zitten. Ogenschijnlijk bizar, als de partij met de meeste zetels (acht) in de raadszaal, maar het CDA heeft geen klinkende munt uit de verkiezingsuitslag weten te halen. Fractievoorzitter Biense Klein Braskamp van het CDA noemde meerdere redenen die ten grondslag lagen aan het verrassende besluit, maar hield de grootste frustratie bij zich: het CDA laat zich niet piepelen in de onderhandelingen. Het CDA is altijd gewend geweest als grootste partij de teugels in handen te hebben, had een bepaalde machtspositie en de overige partijen ruiken nu hun kans. Meepraten als één van de zes, met evenveel en misschien wel minder inbreng dan een partij met pakweg drie zetels, dát steekt. Dat doet geen recht aan de verkiezingsuitslag, vindt het CDA. De krokodillentranen bij de andere fracties ten spijt – ze bestempelden het besluit van het CDA politiek correct als ‘heel jammer’ maar zullen óók gegniffeld hebben -, het CDA heeft een sterk besluit genomen. De grootste fractie in Berkelland is er weliswaar niet in geslaagd zélf een meerderheid te creëren binnen het politieke speelveld, maar heeft nu kleur bekendBovendien is er een signaal afgegeven aan de achterban en de inwoners die op het CDA hebben gestemd: er zijn grenzen, we laten niet met ons sollen en liever in de oppositie dan als een speelbal mee te praten. De gedachte zal óók zijn: nu even een stapje terug, om er straks twee vooruit te maken. Hoe en of dat al op de korte termijn moet gebeuren? In de politiek in Berkelland, het ‘Panama aan de Berkel’, moet niets uitgesloten worden.

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

AnnieWandeldagen0.png

Annie (89) loopt al twintig keer mee met Achterhoekse Wandeldagen: ‘Ben blij dat ik het nog kan’

Tijdens de twintigste editie van de Achterhoekse wandeldagen is het tijd voor een feestje bij de organisatie. Ook voor Annie Banning uit Wehl is het een speciale editie omdat ze ook al twintig keer meeloopt. Ondanks haar 89-jarige leeftijd loopt ze nog altijd even enthousiast mee.