gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bengevoord nu echt de jongste burgemeester

372766853322081d85cd33003689d010.jpg
Redactie REGIO8 |

‘’Het beeld van een burgemeester is toch vaak een wat oudere man, die al ergens wethouder is geweest. Nou, ik ben niet oud en ben ook geen wethouder geweest! Dus dat maakt het tof dat ze mij als nieuwe burgemeester hebben uitgekozen’’, vertelt de geboren Winterswijker. ‘’Wat ik belangrijk vind, is om een verbinder te zijn. De tijd dat het gemeentehuis bepaalt hoe de gemeente eruitziet is wel voorbij, je moet dus echt verbindingen leggen met partijen in de gemeente. We moeten samen trots zijn met elkaar.’’

Bengevoord zat zeven jaar namens Groenlinks in de gemeenteraad van Tilburg en runde samen met zijn partner een pretpark in Hengelo (Overijssel). ‘’Ik heb afstand gedaan van mijn bedrijf en ben mij afgelopen weken gaan inwerken op het burgemeesterschap. Door trainingen te volgen, stukken te lezen en gesprekken met Thijs van Beem (vorige burgemeester, red.) en andere burgemeesters in Nederland voel ik mij klaar om aan de slag te gaan.’’

Veel aandacht van media
De benoeming van de jongste burgemeester van Nederland is niet onopgemerkt voorbij gegaan. Bengevoord heeft sinds de bekendmaking in februari tientallen interviews afgegeven. Ook de dagen voor de installatie staan veelal in het teken van interviews met onder meer De Telegraaf, Q-Music en NPO Radio 1. ‘’Dat is een extra bijkomstigheid. De vertrouwenscommissie zocht een burgemeester die Winterswijk op de kaart zou zetten. Nou, zelfs al voor mijn installatie is dat wel een beetje gelukt’’, sluit Bengevoord af met een glimlach op zijn gezicht.

Foto: REGIO8

Lees ook

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, De gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.

WhatsApp Image 2026-03-10 at 13.36.40.jpeg

Geen gewonden bij kop-staartbotsing bij Laag-Keppel

Op de Wehlsedijk bij Laag-Keppel heeft dinsdagochtend een kop-staarbotsing plaatsgevonden. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

BandenBMW2.jpg

Wielen van tientallen auto's gejat na inbraak bij BMW-dealer in Doetinchem

Bij een BMW-dealer in Doetinchem zijn afgelopen weekend bij tientallen auto’s de wielen gestolen. Hoe groot de schade voor het bedrijf precies is, is op dit moment nog niet bekend.